Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen ember aki nyilvánosan...

Milyen ember aki nyilvánosan kinyilvánitja hogy szégyenli hogy magyar?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 06:44
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
48%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:16


Igen de itt nem turastaskodasrol van szo. Azt mindenki megerti, hogy par nap alapjan nem lehet velemenyt nyilvanitani en hosszab idot toltottem Magyaraorszagon. Ausztriaban, Nemetorszagban es USA-ban (utobbiba a legtobbet eletemben) tehta nekem talan van nemi viszonyitasi alapom es ez nem par napos varosnezesbol all. Ha minnel tobb embert megismersz valamint mas orszagok rendszereit lathatod, hogy mi a baj. Sajnos Magyarorszagon nem ismerik az emberek a kozeputat vagy fekete valami vagy pedig feher, mondjuk pl kollegaimmal soha nem beszelunk politikarol illetve ngyon nagyon ritkan de otthon csaladon belul sem tema nalunk sem masnal sem. Ezzel szemben Magyaroszagon mi folyik? Ha politika kerul szoba az emberek majdnem olre mennek olyan szinten beleleik magukat a politikaba, hogy akar vallas is lehet csaladon belul sot testverek nem beszelnek evekig vagy ezer eves baratsag szakad meg, ez normalis? Es sajnos nem egy ilyen eset van hanem rengeteg. De ugyan ez tapasztalhato barmilyen kenyes temaban mindenhol csak a legszelsosegesebb gondolkodas. Ervelni akarssz egy forumon? Ugyan mar csak nevetsegesse valsz. Nyer valamelyik part? A masik part tabora ezt nemzeti katasztrofakent eli meg es ez minden valasztasra igaz ami eddig volt. Ma mar olyan szavak ropkodnek mindenhol meg a kozertekben is (amikor meseltek nem hittem el de tobb embert is megkerdeztem) hogy hazarulo, antimagyar stb. ezek ma sima hetkoznapi szavaknak szamitanak. Es akkor ott van a meghatarozas ki lehet magyar, milyen poltikai nezeteket kell vallania hozza stb. szerinted nyugaton vagy fejlett orszagokban ez van? Talan egyedul Olaszorszagban dulnak erzelmek az emberekben a temperamentum miatt de ilyen elesen ott sincs benn a hetkoznapokban ez a dolog. Lehetne sorolni az okokat de tenyleg fel kellene ebrednie az embereknek mert a kovetkezo generacio is ezt fogja atelni...

2010. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%
Létezik egészséges önkritika, meg létezik egészséges nacionalizmus, a kettő jól megfér egymás mellett. Én időnként büszke vagyok rá, hogy magyar vagyok, időnként meg nagyon is szégyellem. Ettől függetlenül sosem tagadnám meg a magyarságom.
2010. nov. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 08:48!


Nem tudom, de én személy szerint gyakran látom, ahogy pl a metróban turisták leszólítanak valakit, és lehet, hogy kézzel-lábbal, de legtöbbször szoktak segíteni. Más téma, hogy valaki rohan mint a hülye, az nem fog leállni térképet mutogatni egy turistának, de ezen nem is lehet csodálkozni.



Én személy szerint inkább azt szégyellem, hogy vannak, akik szégyellik a magyarságukat. Az, hogy milyen a mai helyzet, azért elég szép hosszú előzménynek köszönhetjük. De az, hogy pár hataloméhes idióta (lásd politikusok) tönkreteszik az országot, az közel sem jelenti, hogy a "magyar vagyok" szégyellnivaló lenne, sőt...


[link]


Egy rövid lista, mi nélkül lenne kevesebb a világ, ha nem lettek volna magyarok. Csak erről mindig elfeledkezünk. Mert sajnos, ami tényelg szégyellnivaló ebben az országban, az az örökös széthúzás, utálkozás, és hihetetlen mértékű pesszimizmus. Ahelyett, hogy büszkén vállalnánk az értékeinket. Ebben tud többet egy angol, vagy spanyol. Ő büszke a hazájára. Az olasz szintúgy. A magyarok meg sportot űzünk belőle, hogy aki magyarnak gondolja magát, pláne büszke, az bár kapásból lenézendő "hülye hazug hazafi". Ha egy angol ocsmárolná az országát, legalább hatan pofán vágnák.


Az USA-ban pl alap, hogy rengeteg házon lengedezik az amerikai zászló. Ők nem is ütköznek meg rajta, nálunk meg ha kirakja valaki, akkor az már gyanús.


No, hát ezért tartunk itt.

2010. nov. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

Igen errol lehetne tarsalogni orakig, de hidd el, hogy ez az emberi tudatlansag miatt tortenhet meg, de nem attol mert magyar allampolgar.

Az emberek eltavolodnak a termeszettol es nincs hituk, nem biznak, de onmagukban nem biznak, s ez a legnagyobb problema, mivel igy meg remenytelennek latjak a jovojuket is, de nem gondolnak arra, hogy a mai gyermekek mit fognak ebbol tanulni.

Pl. erre a nagyon sok tini gyermek lelki betegsege pl.

Nem tudom, hogy milyen allampolgar vagy, de hidd el, hogy a magyar sosem volt halas, hiszen Enis magyar vagyok, igy ismerem a nemzetet.

Amit leirtal a jelenlegi allapotrol, arra lenne megoldas, de nem a haraggal a gyulolettel kellene megkozeliteni, hanem az eros hittel, szeretettel es egyutterzessel, kez a kezben!

Igy lehetne megmenteni az orszagot, de ha ilyet mondanal, akkor azt hiszem, hogy nem kell felsorolni, hogy mit kapnal a tanacsodert!

2010. nov. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

"Én személy szerint inkább azt szégyellem, hogy vannak, akik szégyellik a magyarságukat. Az, hogy milyen a mai helyzet, azért elég szép hosszú előzménynek köszönhetjük. De az, hogy pár hataloméhes idióta (lásd politikusok) tönkreteszik az országot, az közel sem jelenti, hogy a "magyar vagyok" szégyellnivaló lenne, sőt..."


Tudom az én véleményem nem mérvadó mert csak 30%-os vagyok,de szivemből szóltál és én is igy látom!!

"egy igazi amerikai nem azt nézi mit adott neki a hazája,hanem Ő mit adhat a hazájának"!!!!!Ott ez az alapállása minden amerikainak!!

Hát miért ne lehetne ez nálunk is igy??Azért mert vannak emberek akik lopnak,csalnak ,hazudnak --mi meg hagyjuk!!Azzal meg hogy valaki hangoztatja hogy szégyenli a magyarságát az helyett hogy segiteni p...án rugni a trógerokat --még támogatja is Őket!!

Mit gondolsz kedves Szégyenmagyar??Ha kimennél más országba ott Te lennél a f...a csávó mert te szégyenled a magyarságodat??Egyszerüen leköpnének!!

Nem nacionalista vagyok ,csak szeretem ezt az országot a hibáival együt-és nem fogom szégyenleni csak mert ilyen!Hamar rendbe lehetne tenni ,csak össze kéne fogni és kisöpörni a szemetet!!

2010. nov. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:

08:16

ez igaz, na csak az arány nem mindegy, tudod ...

2010. nov. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
46%
Csótány ember. Főbe kell lőni.
2010. nov. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez csak téves megfogalmazás. Senki nem szégyellheti, hogy magyar, mert ha tényleg szégyellné, akkor valami nagyon nagy baj van vele. Fantasztikus kultúránk van, hagyományaink, szép nőink, világhírű szinkronunk, még világhírűbb feltalálóink, kimondom szerénytelenül, okosak vagyunk (legalábbis pl az amerikaiaknál sokkal), úgyhogy a magyarságot nem szabad szégyellni.

Magyarországot viszont már lehet. Sajnos a mai Magyarország egyenlő a politikai vezetéssel, a politikusainkkal, a ránk kivetett adókkal, a rendőrerőszakkal, a cigányokkal, a bűnözőkkel, a csonka négyesmetróval, a margit-híddal, a csődben álló devizahitelesekkel, mindennel. Ez az, ami szégyen és gyalázat jelenleg.

2010. nov. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
34%

"Fantasztikus kultúránk van, hagyományaink, szép nőink, világhírű szinkronunk, még világhírűbb feltalálóink, kimondom szerénytelenül, okosak vagyunk (legalábbis pl az amerikaiaknál sokkal), úgyhogy a magyarságot nem szabad szégyellni. "


Ezzel a megállapitással CSAK ANNYI a baj, hogy EZT CSAK a magyarok látják igy, külföldön erröl még nem is hallottak. A magyar szinkronról jobb nem is beszélni, sok szinkron"szinész" még csak érthetöen beszélni sem tud, a magyar kultúra nem tudom miböl áll - lásd:trágár beszéd, alig utd valaki helyesen beszélni, írni magyarul - , a szép nöket csak a magyarok látják annak, máshol inkább szánalmasnak tünnek, a "magyar" feltalálók többsége egyáltanán nem magyar, csak legfeljebb MO területén született. EZ AZ A hozzáállás, ami miatt a magyarság szégyellnivaló - igaz, hogy men tud semmit felmutatnu, de azért nagy a szája.

2010. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
78%

ma 11:36-nak!

Ha ekkora a baj szerinted akkor miért itt élsz??

Megmondta a Gyurcsány Feri--ellehet menni,nyitva vannak a határok!Miért nem élsz vele??

Megmondom én!!Mert ahhoz nincs elég vér a pucádban és hogy a változásokért tudjál valamit tenni ahhoz meg lusta,buta és tapló vagy!!Dehát akkor miért nem hallgatsz legalább??

Még szerencse hogy vannak még olyan emberek is az országban akik nem szégyenlik hogy magyar az anyanyelvük!!

2010. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!