Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik ennyire...

Miért ragaszkodik ennyire görcsösen a jobboldali ideológia a nemzethez?

Figyelt kérdés
Nem a magyar nemzetről beszélek, csak úgy általában. Például a múltkor hallottam az echo-tvn valami műsorban, hogy a nemzet Istentől való vagy, hogy az Isten nemzeteket teremtett. Miről beszél? Régebben törzsek voltak, az előtt meg klánok, családok. Az egész társadalom elkezdett fejlődni, ahogy bármi más is. Egyáltalán miért feltételezik, hogy a nemzet az alfa és omega? Miért biztosak ebben? Azt gondolják, hogy a nemzet az univerzum haláláig megmarad, mint szerveződési forma? Egy kicsit nekem maradi az egész. Olyan mintha a törzsi társadalomban arról beszélnének, hogy a törzs a vég, a fejlődés utolsó szintje. Vagy hogyha ugyanebben a törzsi társadalomban elkezdenének szervezni valami nagyobbat, valami átfogóbbat. És erre a törzsi társadalom egyes renitens tagjai arról lennének meggyőződve, hogy a törzsek egyesülése gonosz, hogy valami titkos "törzsek" állnak e-mögött. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a társadalom ne fejlődjön és ezáltal a nemzet megszűnjön vagy alkotórésze lenne valami nagyobbnak. Most el lehet ítélni ezeket a gondolatokat, de ma mindenki csak megmosolyogja a manapság is törzsi társadalomban élőket. Véleményem szerint ugyanígy lesz ez majd a nemzettel is. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy mondjuk 2345-ben még mindig idióta nemzetek marakodnak egymással.
2010. nov. 27. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

" Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a társadalom ne fejlődjön és ezáltal a nemzet megszűnjön vagy alkotórésze lenne valami nagyobbnak"

Ezzel nem értek egyet, de összességében igazad van!

Amúgy nem akarok megbántani senkit, de sajnos ennyi eszük van...

2010. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

"Miért ragaszkodik ennyire görcsösen a jobboldali ideológia a nemzethez?"


A nacionalizmus(nemzetben gondolkodás) nem oldalfüggő.

Remek példa erre hogy a nacionalizmust először a baloldali liberálisok használták fel mint ideológiai eszközt az 1800-as évek polgári forradalmaiban.(Pl: Kossuth Lajos)


Jobboldalra csak akkor került a nacionalizmus mikor a baloldali munkásmozgalmak a határok feletti munkásösszefogás szellemében elkezdték hírdetni az internacionalizmust(nemzetköziséget) és háttérbe tenni a nacionalizmust.


Szóval a nacionalizmus nem jobboldali és nemis baloldali.Egyszerűen csak a nemzetben való gondolkodást képviseli.


"Régebben törzsek voltak, az előtt meg klánok, családok"


A családok klánokat alkotnak a klánok törzseket a törzsek pedig nemzetet,ez ennyire egyszerű.A nemzet a legmagasabb szerveződési forma egy emberközösség számára.A nemzetbe tartozókat összeköti a közös nyelv,közös kultúra,közös történelem,hasonló lelki alkat és sok népnél a vérségi kötelékek is.


"Egyáltalán miért feltételezik, hogy a nemzet az alfa és omega?"


Olvasd el Kölcsey Ferenc:Parainesis Kölcsey Kálmánhoz című írását és megérted miért feltételezik.


"Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a társadalom ne fejlődjön és ezáltal a nemzet megszűnjön vagy alkotórésze lenne valami nagyobbnak"


A társadalom nem szokott fejlődni(a technika és a tudomány szokott fejlődni),a társadalom változni szokott jó vagy rossz irányba.Jó irányba akkor fejlődik amikor látjuk hogy csökken a bűnözés az erkölcstelenség és nő a népszaporulat valamint boldogok a társadalom tagjai.


Egyébként már történt kísérlet a történelemben hogy egybeolvasszanak nemzeteket.Ez a kísérlet volt az Osztrák-Magyar Monarchia,vagy ahogy akkoriban hívták:a "népek kohója".

Ez a kísérlet csúfos kudarcot vallott.Egy háború után darabokra hullott és a tagjai egymással háborúztak tovább.


"És erre a törzsi társadalom egyes renitens tagjai arról lennének meggyőződve, hogy a törzsek egyesülése gonosz, hogy valami titkos "törzsek" állnak e-mögött."


Értem hogy mire akarsz utalni.

Ezért erre inkább egy idézettel válaszolnék egy híres történelmi személyiségtől akit Adolf Hitlernek hívtak és rendkívűl jól ismerte a zsidóság jellemvonásait.


"Tiszta fajú és vére jelentőségének tudatában lévő népet a zsidó sohasem tud leigázni,a zsidó mindig csak a korcs népek ura lesz.Ezért igyekszik tervszerűen,az egyedek mérgező fertőzésével a leigázandó nép színvonalát süllyeszteni"


"Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy mondjuk 2345-ben még mindig idióta nemzetek marakodnak egymással"


Nemcsak a nemzetek marakodnak egymással hanem mindenki marakszik egymással.

Pl:egy vállalkozó a másik vállalkozóval egy állami megrendelésért,2 fiú marakszik egymással 1 lány kegyeiért,2 ország marakszik pár olajlelőhelyért,néger bandák marakszanak egymással Harlem utcáin hogy kié legyen a drogárusító terület....stb...lehetne folytatni a sort.


Mindenki marakszik mindenkivel mert ez az élet rendje,mindenki a másik fölé akar kerülni és győzedelmeskedni,akár egyénekről akár közösségekről vagy népközösségekről van szó(Darwini evulúció).

És ez így lesz akkor is ha megszűnik a nemzet,vagy ha nem.

2010. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"A nemzetbe tartozókat összeköti a közös nyelv,közös kultúra,közös történelem,hasonló lelki alkat és sok népnél a vérségi kötelékek is."


Ezzel azért vitatkoznék! Például amikor megalakult a magyar nemzet - ugyeber a 7 magyar törzs vérszerződéséből - akkor ha jól emlékszem, valahol olvastam, hogy 1-2 törzs kazár területről volt, különböző nyelvvel. És akkor nem is szólva a besenyőkről, a kunokról és egyes történészek szerint a székelyekről, akik később csatlakoztak a magyar nemzethez. Ez a kultúrális szöveg meg elég nagy baromság ugyanis Magyarországon belül is vannak régiónként eltérő kultúrális sajátosságok, ráadásul ott vannak a szlovákiai magyarok és a székelyek akik ugyanúgy a magyar nemzet tagjainak érzik magukat.


"Olvasd el Kölcsey Ferenc:Parainesis Kölcsey Kálmánhoz című írását és megérted miért feltételezik."

Egy írás bizonyít mindent??? Ráadásul abban a korban terjedt el a nacionalizmus! Egy eszme! Egy eszme nem örök életű! Ráadásul pont hogy a nacionalizmus vezetett Nagy-Magyarország "széthullásához".


"Egyébként már történt kísérlet a történelemben hogy egybeolvasszanak nemzeteket.Ez a kísérlet volt az Osztrák-Magyar Monarchia,vagy ahogy akkoriban hívták:a "népek kohója".

Ez a kísérlet csúfos kudarcot vallott.Egy háború után darabokra hullott és a tagjai egymással háborúztak tovább."

Mint már mondtam a Monarchia vesztét is az a rohadt nacionalizmus okozta! Nincs ennél károsabb eszme! Európa azóta is rohad! A nagyobb hatalmak játszanak vele és kijátszák egymás ellen a kontinens államait.


"Értem hogy mire akarsz utalni.

Ezért erre inkább egy idézettel válaszolnék egy híres történelmi személyiségtől akit Adolf Hitlernek hívtak és rendkívűl jól ismerte a zsidóság jellemvonásait."

NO COMMENT!


"A társadalom nem szokott fejlődni(a technika és a tudomány szokott fejlődni),a társadalom változni szokott jó vagy rossz irányba.Jó irányba akkor fejlődik amikor látjuk hogy csökken a bűnözés az erkölcstelenség és nő a népszaporulat valamint boldogok a társadalom tagjai."

Ebben én nem lennék biztos! Én nem neveznék rossznak egy olyan folyamatot, ahol a rendszer kisebb elemei (törzsek) összefognak, hogy valami több legyen belőlük. Szerintem benne van a természetben, hogy a kisebb építőelemekből összeáll egy nagyobb. Elég sarkított példa, de az emberi testben is a sejtek "össze kell, hogy álljanak", együtt kell működniük.


"Mindenki marakszik mindenkivel mert ez az élet rendje,mindenki a másik fölé akar kerülni és győzedelmeskedni,akár egyénekről akár közösségekről vagy népközösségekről van szó(Darwini evulúció)."

Ez igaz, de nem ez a lényeg. Ha egységes nemzetekfeletti kormány lenne, akkor az ilyen konfliktusokat csírájában el lehetne folytani. Most nem az ilyen kisebb összecsapásokat értem ez alatt. Hanem amikor országok csapnak össze. Rémlik valami a 2. világégésről? Át akarsz olyat élni személyesen? Mert én nem!

2010. nov. 27. 16:31
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Minden felvilágosult ember nacionalista. Aki nem így gondolkodik hosszútávon önmagát és nemzetét ítéli halálra, tehát tömeggyilkos.
2010. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:38

szerintem meg szilvásbukta!

2010. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Minden felvilágosult ember TÖRZSPÁRTI. Aki nem így gondolkodik hosszútávon önmagát és TÖRZSÉT ítéli halálra, tehát tömeggyilkos.
2010. nov. 27. 18:07
 7/17 A kérdező kommentje:

52%


És a BU.ZI NACIONALIZMUSOD mi ha nem egy tömeggyilkos eszme? Tömegeket öltek meg a nacionalizmus nevében!

2010. nov. 27. 18:28
 8/17 anonim ***** válasza:

A legjobb az lenne, ha egyre nagyobb összetartó csoportokból épülne fel a nemzet egyének helyett, tehát a klán és a törzs még mindig szerepet játszana. Sokkal erősebb és egységesebb volna szerintem az ország.


"Tömegeket öltek meg a nacionalizmus nevében!"


Mint ahogy sok más eszme nevében is. Talán nincs is olyan, ami miatt közvetve, vagy közvetlenül nem rendeztek volna vérengzést.

2010. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Mint ahogy sok más eszme nevében is. Talán nincs is olyan, ami miatt közvetve, vagy közvetlenül nem rendeztek volna vérengzést."

Igen, csakhogy itt országok állnak mögötte nem csak egyének. Amíg az állam nemzeti alapon szerveződik és nem globálisan, addig háború két nemzet között elkerülhetetlen. Mi válthatna ki nagyobb vérengzés mint két ország háborúja, főleg ha a helyzet eszkalálódik.

2010. nov. 27. 20:53
 10/17 anonim ***** válasza:

"Mi válthatna ki nagyobb vérengzés mint két ország háborúja, főleg ha a helyzet eszkalálódik."


Rasszista alapon is lehet vérontást rendezni.

Akkor irtsuk ki a többi rasszt, hogy egységes legyen az emberiség?

Esetleg erőszakkal keverjük össze az összeset, hogy megszűnjenek a nagyrasszok, és így alakuljon ki egység?

Vallási alapon is lehet.

Vagy töröljük el a vallásokat?

Esetleg hagyjunk meg egyet, amit valaki kiválaszt?

Amíg legalább két ember él a földön, mindig lesz viszály.

Akkor pusztuljon az emberiség?

Elvégre Sztálin is megmondta. Nincs ember, nincs probléma.


Szerintem a hiba nálad van. Elég torz a képed az emberiségről.

2010. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!