Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki jobboldali beállítottságú?

Figyelt kérdés
2007. aug. 29. 20:24
 1/8 anonim válasza:
19%
Egyszerű politika! bal oldal az MSZP, jobb oldal a FIDESZ.
2007. aug. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért az előző válaszadó eléggé leegyszerűsíti a kérdést... Az hogy valaki jobb vagy baloldali valóban politikai beállítottságot jelent, a jobboldal jellemzőiként szokták említeni a konzervatívabb (nem feltétlenül rossz értelemben) és nemzeti (de nem feltétlenül nacionalitsa!!), inkább úgy fogalmaznék, hogy nemzeti hayományokhoz ragaszkodó szemléletmódot. Amúgy ha jól tudom azért hívják jobboldalnak, mert a francia forradalom idején a jobb oldalon foglaltak helyet (az elnöktől jobbra) a konzervatív párt tagjai, vagy valami hasonló története van... Nagy hiba lenne ezt a kategóriát MSZP-re meg Fideszre egyszerűsíteni, hiszen történelmi fogalom. Szerintem amit én írtam még az is egyszerűsítés (sőt..) de legalább megpróbáltam kicsit elrugaszkodni attól, hogy kizárólag a mai két nagy magyar párt síkján gondolkodjunk :).
2007. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
91%

közgazdi szempontból jobboldal a piacgazdaságra, szabad versenyre esküszik, baloldal meg állami tulajdonú cégekre, ohne piacgazdaság, ezen az alapon nálunk a fidezs a komcsi, és a szocik a jobbosok

na erre varrjunk gombot, mert az is igaz, amit előttem írtak :D

2007. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy régi vicc, mely szerint a jobboldal szociális hibákat, a baloldal kapitális hibákat vét.

Hát...

2007. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk ez valóban érdekesen alakult. Nálunk az a politikai oldal, amelyik világnézetileg jobboldali, az közgazdasdágilag baloldali. És fordítva: ez a másik oldalra is igaz. Akkor nekünk most tulajdonképpen nincs jobb- és baloldalunk, csak a közép van? Ez sem igaz. Sosem voltunk normális ország....
2007. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is nagyon szép ország voltunk,csak sosem sikerült beállni a sorban.Ma Magyarhonnban amúgy tényleg nincs egyértelmű bal és egyértelmű jobb oldal.

A mai közéletben a jobboldali beállítottságú,az általában tényleg a politikában vett fideszes,mert akik már nagyon jobbosok,azok általában az MTI szerint neonáci csőcseléknek becézett emberek.(Ez persze csak a szenzációéhes szememben már búlvársajtói szintre süllyedt nemzeti hírközlő szerv véleménye.)

Eléggé sokrétű az egész politika,és szerintem nem kellene jobb meg bal oldalra osztani,hiszen,ami nekik jobb,az lehet nekünk bal...

2007. dec. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt, hogy fasiszta.
2008. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nem baloldali
2010. ápr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!