Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik ennyire...

Miért ragaszkodik ennyire görcsösen a jobboldali ideológia a nemzethez?

Figyelt kérdés
Nem a magyar nemzetről beszélek, csak úgy általában. Például a múltkor hallottam az echo-tvn valami műsorban, hogy a nemzet Istentől való vagy, hogy az Isten nemzeteket teremtett. Miről beszél? Régebben törzsek voltak, az előtt meg klánok, családok. Az egész társadalom elkezdett fejlődni, ahogy bármi más is. Egyáltalán miért feltételezik, hogy a nemzet az alfa és omega? Miért biztosak ebben? Azt gondolják, hogy a nemzet az univerzum haláláig megmarad, mint szerveződési forma? Egy kicsit nekem maradi az egész. Olyan mintha a törzsi társadalomban arról beszélnének, hogy a törzs a vég, a fejlődés utolsó szintje. Vagy hogyha ugyanebben a törzsi társadalomban elkezdenének szervezni valami nagyobbat, valami átfogóbbat. És erre a törzsi társadalom egyes renitens tagjai arról lennének meggyőződve, hogy a törzsek egyesülése gonosz, hogy valami titkos "törzsek" állnak e-mögött. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a társadalom ne fejlődjön és ezáltal a nemzet megszűnjön vagy alkotórésze lenne valami nagyobbnak. Most el lehet ítélni ezeket a gondolatokat, de ma mindenki csak megmosolyogja a manapság is törzsi társadalomban élőket. Véleményem szerint ugyanígy lesz ez majd a nemzettel is. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy mondjuk 2345-ben még mindig idióta nemzetek marakodnak egymással.
2010. nov. 27. 14:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Szerintem a hiba nálad van. Elég torz a képed az emberiségről."

Szerintem te nem tudsz mondatot értelmezni! A rasszistákat és a vallási alapon gyilkolókat most megfékezi az állam. De az államokat ki fékezi meg? Te szerencsétlen! Vagy annyira vágysz már egy újabb világháborúra? Ott aztán kiélhetnéd a nagy nemzetvédő mániádat!

2010. nov. 27. 22:03
 12/17 anonim ***** válasza:

Én vágyok világháborúra?

Te akarod mindenáron összeugrasztani a nemzeteket.

2010. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Te akarod mindenáron összeugrasztani a nemzeteket."

Hol állítottam ilyet?

Én csak annyit állítottam, hogy a nemzet elavult, és már ideje lenne hogy eltűnjön. Ebben hol látsz te nemzetek összeugrasztását? Ja! Tudom! Most jönnek a zsidók és az illuminati!

2010. nov. 27. 23:20
 14/17 anonim ***** válasza:

15:35-ös vagyok


Mivel megtiszteltél hogy válaszoltál a válaszaimra ezért én is válaszolok a válaszaimra adott válaszaidra.


"Ezzel azért vitatkoznék! Például amikor megalakult a magyar nemzet - ugyeber a 7 magyar törzs vérszerződéséből - akkor ha jól emlékszem, valahol olvastam....."


Nem kétséges hogy a magyar nemzet különböző etnikai vagy kultúrális,nyelvi háttérrel rendelkező törzsek fúziójából jött létre és alakult aztán egységessé nyelvileg,kulturálissan..stb(igaz kisebb jelentéktelen eltérésekkel).

De ez a tényező nem cáfolja hogy a közös nyelv,kultúra,történelem,azonosságtudat,lelki alkat,egymásra utaltság...stb lenne az összetartó ereje a nemzetnek.


A besenyők és kunok bevándorlásuk után folyamatosan asszimilálódtak.Átvették a magyar szokásokat és magyarrá váltak.Ma már egy darab nem él belőlük.A székelyek pedig eleve hasonló kultúrával rendelkeztek.


"Ez a kultúrális szöveg meg elég nagy baromság ugyanis Magyarországon belül is vannak régiónként eltérő kultúrális sajátosságok"


Persze hogy vannak minimális,jelentéktelen kultúrális eltérések régiónként.De ez nem cáfolja azt hogy nagyvonalakban ne lenne egységes az egész.


Mit gondolsz egy székely ember külsőre,szokásaiban,viselkedésében kihez áll közelebb?-Egy dunántúli magyarhoz vagy egy Afrikai Bantu négerhez.


"Egy írás bizonyít mindent???"


Nem bizonyít mindent,sőt.De ha elolvasod akkor látni fogod hogy ez az írás egy frappáns válaszként is elfogadható a feltett kérdésedre.


"Egy eszme! Egy eszme nem örök életű!"


Ez attól függ hogy az adott eszme miből táplálkozik.

A marxizmus eszmeisége például a szélsőséges társadalmi igazságtalanságokból(kizsákmányolás,uzsorakamat,munkanélküliség,alacsony életszínvonal...stb)táplálkozott.Mivel ezek az "társ. igazságtalanságok" a mai nyugati jóléti államokban igencsak mérséklődtek és visszaszorultak ezért a marxizmus(és az annak talaján kinövő eszmék)is visszaszorult mára.


De a nacionalizmus az emberek "közösségalkotó" ösztönéből táplálkozik,éppen ezért örök érvényű.Mindig is volt és mindig is lesz.

Ugyanis az ember mindig is ahhoz lesz lojálisabb azzal fog összefogni aki hasonló vagy azonos nyelvet beszél,helyen lakik,szokásai vannak...stb és nem pedig egy jöttment ismeretlen idegennel.


"Ráadásul pont hogy a nacionalizmus vezetett Nagy-Magyarország "széthullásához"."


Részben igaz.

De szerintem sokkal inkább az vezetett oda hogy az ország mindenkori vezetői képtelenek voltak megérteni az ember szocializációját.És a tatárjárás és törökdúlás után viszonylag egy helyre telepítettek és hívtak be nagy számban idegent(románokat erdélybe,szerbeket a vajdaságba,szlávokat a felvidékre)így tették szinte lehetetlenné a sikeres asszimilációt.


Ellentétben ezekkel a svábok asszimilációja sikeres volt mert egymástól elszortan viszonylag kis tömegekben telepítették be őket.Így nem alakulhatott ki bennük erősebb összetartozás tudat és könyebben beolvadtak.

2010. nov. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Folytatom...


"Mint már mondtam a Monarchia vesztét is az a rohadt nacionalizmus okozta!"


Ez tény.És jól mutatja hogy az ilyen különböző népeket összetömörítő mesterségesen összetákolt államok nem álják ki az idők próbáják.

Példaként említhettem volna még az egykor szebb napokat látott régi Jugoszláviát is vagy a Szovjetúniót.


"Európa azóta is rohad!"


Németország a világ 3. gazdaságilag legerősebb országa.Nagy-Britanniának van a legnagyobb és legjobban felszerelt hadiflottája a világon.Norvégiában a világon a legmagasabb az életszínvonal...és még folytathatnám.

Európa tényleg rohad?


"A nagyobb hatalmak játszanak vele és kijátszák egymás ellen a kontinens államait."


Ugyan csak egy ürügy volt anno,úgy mint a középkori keresztes háborúkban a keresztény vallás vagy manapság az amcsi haverjaid által indított "terror elleni háború"(manapság ez a divatos ürügy ha le akarnak rohanni államokat).


"rendszer kisebb elemei (törzsek) összefognak, hogy valami több legyen belőlük. Szerintem benne van a természetben, hogy a kisebb építőelemekből összeáll egy nagyobb"


Mindezidáig a történelem azt mutatta hogy az emberközösség legmagasabb szerveződési szintje a nemzet volt.Ami ennél feljebb szerveződött az nem mutatkozott tartósnak és hosszabb távon életképesnek.


"Ha egységes nemzetekfeletti kormány lenne, akkor az ilyen konfliktusokat csírájában el lehetne folytani"


Ha egységes "nemzetekfeletti kormány" lenne és az akarná előírni hogy a világon mit csináljanak az emberek és az országok akkor az önmaga szűlné a belső problémákat.Ugyanis rögtön megjelennének a különféle lázadók akiknek valamilyen okból nem tetszik hogy az országuk belügyeibe beleszól egy külföldi hatalom.


Ráadásul a "világkormányon" belül is vitás kérdés lenne hogy mérsékelten vagy nagyobb jogkörrel szóljanak-e bele az országok belügyeibe.És ez a vita akár egy belső polgárháborúba is sodorhatná az ún. "világköztársaságot".

Szóval nem lenne életképes hosszú ideig ez sem.


"Rémlik valami a 2. világégésről? Át akarsz olyat élni személyesen? Mert én nem!"


Ma nem a nacionalizmus ürügyén fog kirobbani egy 3. világégés hanem az USA és szövetségesei "terror elleni háborúja" miatt.


Az USA tudja hogy ha nem szerzi meg a Közép-Ázsiai és közel-keleti olajkincset és egyéb nagy fontosságú nyersanyagokat akkor könnyen elbúcsuzhat a világhatalmi posztjáról(amelyet átvehet majd Kína vagy Oroszország),éppen ezért szép sorban lerohanja az arab államokat,ott megteszi vezetőnek az USA-párti bábkormányokat és szépen az amcsi cégek kizsákmányolják őket.

Persze Iránt is megtámadják majd pár év múlva,és akkor lesz majd egy frankó atomháború.

2010. nov. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Végre valaki aki normálisan érvel! Bár nem értek veled egyet!


"Nem kétséges hogy a magyar nemzet különböző etnikai vagy kultúrális,nyelvi háttérrel rendelkező törzsek fúziójából jött létre és alakult aztán egységessé nyelvileg,kulturálissan..stb(igaz kisebb jelentéktelen eltérésekkel)."

És ez miért nem működhetne a nemzeteknél? Ha már egyszer bizonyosan működött a törzsnél.


"De ez a tényező nem cáfolja hogy a közös nyelv,kultúra,történelem,azonosságtudat,lelki alkat,egymásra utaltság...stb lenne az összetartó ereje a nemzetnek."

De most ez ellentmond az előbbi állításodnak! Ha ezek összetartó erők, akkor a törzsek hogy fuzionálhattak? Ráadásul a nemzetek miért ne fuzionálhatnának?


"A besenyők és kunok bevándorlásuk után folyamatosan asszimilálódtak.Átvették a magyar szokásokat és magyarrá váltak.Ma már egy darab nem él belőlük.A székelyek pedig eleve hasonló kultúrával rendelkeztek."

Oké, ezt elfogadom!


"Mit gondolsz egy székely ember külsőre,szokásaiban,viselkedésében kihez áll közelebb?-Egy dunántúli magyarhoz vagy egy Afrikai Bantu négerhez."

Tehát szerinted a közös összetartó erő a nyelv és a közös kultúra? Ez hülyeség! Voltam külföldön és a "helyiekkel" sokkal jobban össze lehetett "tartani", mint a nemzetem ottani képviselőik közül egynéhánnyal, akik csak sz.art kevertek. Ilyen esetről többektől hallottam már.


"És a tatárjárás és törökdúlás után viszonylag egy helyre telepítettek és hívtak be nagy számban idegent(románokat erdélybe,szerbeket a vajdaságba,szlávokat a felvidékre)így tették szinte lehetetlenné a sikeres asszimilációt."

Eleve hogyan lehet asszimilálni kisebbségeket, ha mi is azok vagyunk a saját országunkban?


"És jól mutatja hogy az ilyen különböző népeket összetömörítő mesterségesen összetákolt államok nem álják ki az idők próbáják.

Példaként említhettem volna még az egykor szebb napokat látott régi Jugoszláviát is vagy a Szovjetúniót."

Ez nem tény. Ez csak annyit jelent, hogy más nagyobb hatalmaknak érdekükben állt kívülről és belülről is rothasztani az egységet.


"Németország a világ 3. gazdaságilag legerősebb országa.Nagy-Britanniának van a legnagyobb és legjobban felszerelt hadiflottája a világon.Norvégiában a világon a legmagasabb az életszínvonal...és még folytathatnám.

Európa tényleg rohad?"

Még mindig igen! A bevándorlókkal nem bírnak, ahhoz már EU szintű egység kellene! Írország, Görögország a csőd közelében vannak és rántják le a mélybe az EU-t. Az energiapolitika csúnyán vissza fog ütni pár év múlva. Úgy értem egységes EU energiapolitika hiányában az oroszok elvisznek előlünk minden energiaforrást. Csak Európa van ekkora sz.arban! Az USA-nak ott a közel-kelet, van hozzá hadserege! Kínának ott van Oroszország és Afrika. De nekünk mi van? Szerintem Európa régen nem volt ekkora fo.sban, mint amilyenben lesz.


"Ugyan csak egy ürügy volt anno,úgy mint a középkori keresztes háborúkban a keresztény vallás vagy manapság az amcsi haverjaid által indított "terror elleni háború"(manapság ez a divatos ürügy ha le akarnak rohanni államokat)."

Rühellem amerikát. Mielőtt belegondolod Észak-koreát és Iránt sem kedvelem.

Igen játszadoznak velünk! Ott az USA, az EU integrációt ott fúrja ahol csak tudja! Azt hallottam, hogy nekik volt köszönheti az első ír nem a Lisszaboni szerződésre. Aztán ott vannak az oroszok, akiknek kiszolgáltatottak vagyunk a gázt illetően. És jönnek fel az egységes BIRODALOMMÁ szerveződőtt államok (Kína, India, Oroszország, Brazília).


"Ugyan csak egy ürügy volt anno,úgy mint a középkori keresztes háborúkban a keresztény vallás vagy manapság az amcsi haverjaid által indított "terror elleni háború"(manapság ez a divatos ürügy ha le akarnak rohanni államokat)."


Úgy beszélsz mintha a nemzetállam olyan hosszú történelmi múltra tekintene vissza! Ilyen kis idő még nem bizonyít semmit. És a nemzet ezer éves fennállása sem.


"Ha egységes "nemzetekfeletti kormány" lenne és az akarná előírni hogy a világon mit csináljanak az emberek és az országok akkor az önmaga szűlné a belső problémákat.Ugyanis rögtön megjelennének a különféle lázadók akiknek valamilyen okból nem tetszik hogy az országuk belügyeibe beleszól egy külföldi hatalom."

Te szerintem nagyon keversz valamit!

1) Senki nem mondta, hogy holnaptól már világkormány lenne! Előszőr Európának, Óceániának, Ázsiának, Amerikának és Afrikának kell egyesülnie ilyen EU szerű kontinentális blokkokba. Ha ez megvan, akkor egy-két emberöltő múltán az emberekben már autómatikusan az adott kontinens identitása lesz jellemző.

2) Ki mondta, hogy egy világkormánynak mindenbe bele kellene szólnia? Arra lenne hivatott egy világkormány, hogy a világban rendelkezésre álló erőforrásokat igazságosan elossza - ma is elosztják, ha kell erővel! - és garantálja a békét.

2010. nov. 28. 03:03
 17/17 A kérdező kommentje:

folytatás...


"Ma nem a nacionalizmus ürügyén fog kirobbani egy 3. világégés hanem az USA és szövetségesei "terror elleni háborúja" miatt."

Hát nem érted? Pont erről beszélek. Amíg vannak marakodó gyerekek (országok), addig megy a háború az erőforrásokért különböző ürügyek árán! De ha van egy szülő, aki igazságosan elosztja a javakat, akkor nem lesz konfliktus. Már maga az országok sokasága magában foglalja a háborút. Olyan mintha egy egérre több macskát engednél. A föld erőforrásai a föld lakosaié egyformán és nincs joga elorozni sem az USA-nak, sem Kínának.



Még annyit elfelejtettem írni a kultúrás részhez, hogy milyen kultúráról beszélsz? Egyáltalán mi a magyar kultúra? A matyóhimzéses ruha, a rovásírás, a parasztház, a népzenék, a népmesék? Mert ha igen, akkor már magyar kultúra nem létezik csak skanzenben! Csak a magyar nyelv, az ami ezt a népet bármely más európai néptől megkülönbözteti! Úgyhogy a kultúra Európa egyesülését nem hiszem, hogy gátolná, csak nagymagyar és kfi társaik. Amint végbemegy a kontinentális integráció (ami szvsz cirka 50-100 év) azután még kb egy két évszázad és világkormány lesz. Nem is lehetne másképp, egy ezer szállal összefonódott világban. Ja de lehet! Ott van Észak-korea.

2010. nov. 28. 03:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!