Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mindenki nyuszi...

Szerintetek mindenki nyuszi lesz aki nem a maga hibájából adósodik el?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az elégedetlenségből származó "engedetlenséges " megmozdulásokra.Szerintem itt az idő valamihez nekikezdeni !Vannak ötleteitek ?
2011. jan. 3. 10:34
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
75%
Van. Dolgozz, és ne vegyél fel kölcsönöket, amiket nem tudsz visszafizetni.
2011. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
81%

Igen, "nyuszi" lesz, vagy birka.

Rohan a munkája után, hogy ne kerüljön még nagyobb bajba.


Első: azért tegyél már különbséget aközött, hogy valaki karácsonyi ajándékokra meg külföldi nyaralásra vett fel pénzt, vagy lakásvásárlásra ill. lakásfelújításra.


Dolgoznának az emberek, csak kár, hogy a munkabér nem elég a megélhetésre.


Pont ezt a mentalitást látjuk a politikusoktól, a munkaadóktól, az egész világtól: kuss és húzd az igát! A hiteled... hát vess magadra, ha a fizetésed nem elég a törlesztésre. ... az meg, hogy enni is akarsz, meg nem akarsz megfagyni... a munkahelyeden meleg van, húzzál dolgozni!!!


Na szóval kérem szépen: a fizetéseket nevetségesen alacsonyan tartják, néha csinálnak egy álbalhét, hogy 10 vagy 20 forintot emeljenek havonta, és aztán büszkén kijelentik a szakszervezetek: kiharcoltuk a 12 forintot! Hurrá! Csak ne költsétek el egyszerre, okosan osszátok be...


Kérdező: nem tetszik a rendszer...? .... És?

Akkor is mész dolgozni, húzod az igát, és levonják tőled az adókat. Háborogsz, jár a p.ofád, de az adókat befizeted.

Tehát: ahogy az első mondotta volt: hallgass, dolgozz, és ha baj van, vess magadra. Akkor is te tartod el az országot, tehát politikai szempontból minden a legnagyobb rendben van.


Amíg nem lesz általános sztrájk, vagy amíg nem megoldható, hogy tömegeke ne fizessenek adót és járulékot, addig a nép néma, nincs hangja. Itt mi csak kicsi fekete betűk vagyunk nagy fehér papírokon.

2011. jan. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Én egyébként korom szerint nyugdijas vagyok, de ha aktiv munkaképes ember lennék tudnál legálisan alkalmazni ? Vagy kinek a feladata a jövedelemhez való jutás /természetesen munkából eredően/ szervezésének feltételeit megteremteni - közvetett vagy közvetlen - ha nem az állam bácsinak.Vagy Te is azon a RENDSZERVÁLTÓI véleményen vagy hogy legyen lo millió egyéni válalkozó.Ez kő kemény politika, amit egyenlőre egyénileg harcol meg minden nyomorult elnyomoritott,amihez örül neki,hogy nem tartozol, de ne adj Isten rád kerül a sor, hacsak nem tartozol a rendszerváltás ejtőernyősei közé,akik megszették magukat és most diktálni akarnak.Kitartás
2011. jan. 3. 11:13
 4/40 A kérdező kommentje:
11.o6 Már az is nagy szó ,hogy nem intéztél el egy mondattal és van benned némi részvét és a rendszer mellett törvénytisztelet és még belátás.Ezt én is igy gondolom mivel nem lehet fejjel a falnak menni és van kötelesség a családdal szemben.Természetesen van megalkuvás, kompromisszum, józan ész, türelem,de kell hogy legyen szolidaritás.Az nem beszéd hogy kuss és dolgozz !
2011. jan. 3. 11:19
 5/40 anonim ***** válasza:
37%

Van olyan, aki nem a maga hibájából adósodik el?

Talán fegyverrel kényszerítenek a hitelfelvételre?

Túszul ejtették a kutyádat, és azt mondták, megölik, ha nem veszel fel hitelt?


Ugyan már! Addig nyújtózz, amíg a takaród ér!


Ideje lenne végre belátni, hogy nem más felelős azért, ha te olyan feltétellel veszel fel kölcsönt/hitlet, amit aztán nem tudsz fizetni. Te mérted fel rosszul a helyzetedet, a lehetőségeidet. Nem más a hibás. Legyen már végre annyi gerinc bennetek, hogy nem másra mutogattok, hanem beismeritek, hogy nem kellett volna új autó, plazmatévé, medencés családi ház, helikopter.

2011. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
11.o2 Nincs -és nem is volt valutalapu hitelem sem..Egyszerü mezei vidéki városi ember vagyok, vagyunk, akiknek nem nyalják vagy nyalták ki a s.gét.
2011. jan. 3. 11:27
 7/40 anonim ***** válasza:
79%

11.06. Vagyok:

"Van olyan, aki nem a maga hibájából adósodik el?

Talán fegyverrel kényszerítenek a hitelfelvételre?

Túszul ejtették a kutyádat, és azt mondták, megölik, ha nem veszel fel hitelt?


Ugyan már! Addig nyújtózz, amíg a takaród ér!


Ideje lenne végre belátni, hogy nem más felelős azért, ha te olyan feltétellel veszel fel kölcsönt/hitlet, amit aztán nem tudsz fizetni. Te mérted fel rosszul a helyzetedet, a lehetőségeidet. Nem más a hibás. Legyen már végre annyi gerinc bennetek, hogy nem másra mutogattok, hanem beismeritek, hogy nem kellett volna új autó, plazmatévé, medencés családi ház, helikopter.


A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:22"


Naná, hát micsoda luxust hajszoltunk mi is: tönkrement egy 40 éves ház teteje, beázik, nedvesednek a falak, ha nem akarjuk, hogy lakhatatlan legyen, fel kell újítani. Erre volt némi önerő, és vettünk fel 1,5 milla hitelt. Ami nem volt elég, azóta is van még mit felújítani, de akkor úgy gondoltuk, megoldjuk.

Mivel a fizetésünk átlagos, tehát nevetséges: minden forint számít. Anno frankban felvenni jó ötletnek tűnt: havi 3000 HUF nekem akkor is pénz volt, és ma is az.

Elhiszem, hogy mindenki ilyen okos, és előre látta, hogy bekövetkezik a világválság: akkor a ti anyátokat, mert nem szóltatok. Ennyi...


Szerinted luxusra költöttünk? Szerinted jogos, hogy ha a házat, ami egyébként mindenféle bejegyzés szerint is minimum 15 milliót ér, most 3 milliós kikiáltási áron árverezhetik el?

Jogos, hogy nem akartunk egy lakhatatlan, életveszélyes ingatlanban élni, ezért most földönfutók leszünk? Megérdemeljük...?

Jogos, hogy nem keresünk annyit, hogy kifizessünk 20 év alatt egy olyan összeget, amit más egy havi fizetésként kap?

Azt nem teszem már hozzá, hogy ennyi idő alatt cirka 20 ezerrel nőtt a rezsink is, mert nem szüljük sorra a pulyákat, nem élünk segélyből, nem tátjuk a szánkat: semmilyen támogatásra nem vagyunk jogosultak.


Te meg örüljél, milyen jó birkája vagy a kormánynak. Ugyanis most azért akarják bűnösnek (mekkora bűn: lakni valahol... tényleg, isten elleni vétek... vagy alkotmányos jog a lakhatáshoz való jog? Szerinted?), vétkesnek, felelőtlennek beállítani azokat, akik hitelt vettek fel. Hogy ne legyen összefogás, széles körben felháborodás, mert tavasszal cirka fél millió-egy millió ember fog az utcára kerülni a hitele miatt.


A takaróról annyit, hogy a te szád is félreállna, ha annyit keresnél, mint 10 éve, lecsökkentik a fizetésed, örülj, ha megmarad a munkahelyed, és fizess ki belőle kétszer-háromszor akkora összeget...

Most sokan járnak így. Egyszerűen nem lehetett erre felkészülni.

De a kormánynak persze sokkal olcsóbb elhinteni a széthúzás, a gyűlölködés magvait, hogy az ilyen barmok elégedetten dőljenek hátra, ha tavasszal azt olvassák: százezrek lettek hajléktalanok.

Tudod, ezt most nem azok szívják meg, akik egy évre vettek részletre plazmatévét, meg másfél évre vettek fel hitelt, mert nyaralni akartak Görögországban, hanem azok, akik 20-35 évre vettek fel lakáshitelt, ugyanis a fizetésükből is kb. 10-20 év alatt lehet összespórolni egy lakás árát készpénzre.


Igazad van: fene a pofáját a sok hülye magyar kis roh.adéknak: fa.sznak akartak saját lakásban családot alapítani, pláne 50 éves koruk előtt!

Bezzeg azok, akik a szüleik nyakára szülnek 6-8 gyereket, meg 4-en laknak egy szobában, azok milyen jól élnek most! Pedig egy percet nem dolgoztak generációk óta! Vettünk volna róluk példát: kapnánk ingyen házat...!


Erre gondoltál?

Ugyanis én most naponta szembesülök azzal, hogy közellenség lettem, mert felelősséggel akartam gyereket vállalni, saját keresetből, nem tátottam a számat 6 gyerekkel, hogy nem lehet őket hagyni éhen halni, adjon az Állam!

Köszönöm Neked is, hogy ennyit érek ma, mint adófizető, felelősséggel gyereket vállaló, legális, adózott jövedelemből élő állampolgár.

Közellenség lettem.


Tényleg, még egyszer köszönöm!

És ki ne hagyja senki, hogy jó nagyon rúgjon belénk: látjátok, megérdemeljük...

2011. jan. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
32%

Magyarázkodj csak. Tényleg, igazad van, nem te vagy a hibás. Mindenki más.


Nevezz nyugodtan kormánybérencnek, komcsinak, zsidónak, ami épp az aktuális trend - nekem mindegy. Ha neked ettől lesz jobb, csak rajta.


Ez azonban semmit nem változtat azon az egyszerű tényen, hogy te vállaltad túl magad.

2011. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%

Most komolyan azt mondod, hogy aki nettó 100 ezerből nem tud saját lakást venni, az ne lakjon sehol?


Én úgy vagyok vele, hogy tök mindegy, hogy 18 éves korom óta vagyok hajléktalan, vagy most leszek hajléktalan. De így legalább egy darabig volt hová hazamennem.


De akkor ne panaszkodj, ha emelni fogják az adódat, emelni fogják a járulékokat, a fizetésed vásárlóértéke csökken, mert minden termék ára emelkedik meredeken felfelé... ugyanis annak igen komoly gazdasági következményei lesznek, ha most százezres nagyságrendben dőlnek be a hitelek, és árvereznek a bankok.


Sebaj...

Akkor majd vigasztald magad a gondolattal, hogy nem más tehet arról, hogy 400 ft egy félkiló kenyér, és 30 ezer a villanyszámlád, hanem te magad.


Vagy használd a fejed, mi lesz a következménye a sok hajléktalannak.

2011. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
77%

Ez a válasz 72%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:47


A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:22



Akkor lehet ekkora mellényetek, ha van gyereketek, saját zsebből fizettétek ki a lakásotokat, nem függtök attól, mennyi a kerestetek, és minden gyereketeknek megadjátok ugyanezt az életkezdést is: saját lakás, kisebb vagyon a bankszámlán, jó állás, stb.

Ha nincs gyerek, akkor persze könnyebb.


Szerintetek ezt ma hány ember tudja magáról elmondani az országban? Vagy legalább azt, hogy készpénre tudnak ingatlant venni?


Ki tehet arról, mennyi a fizetés?? Pont azok, akik a fentieket megadják a gyerekeiknek, és letojják, hogy akik ezt biztosítják számukra, azok éheznek és fáznak.

2011. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!