Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mindenki nyuszi...

Szerintetek mindenki nyuszi lesz aki nem a maga hibájából adósodik el?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az elégedetlenségből származó "engedetlenséges " megmozdulásokra.Szerintem itt az idő valamihez nekikezdeni !Vannak ötleteitek ?
2011. jan. 3. 10:34
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
89%

Jó, konkretizáljunk.

Adott család nem tudja fizetni a fűtést.

Mit tegyen?

A: vegyen fel hitelt a fűtés kifizetésére? (Aztán jövőre még egyet, meg még egyet, amivel adósságspirálba kerülnek)

B: vegyen fel hitelt a ház szigetelésére? (Cirka egy milla)

C: vegyen fel hitelt a fűtés átalakítására (mondjuk gázfűtésről áttérni széntüzelésű kazánra cirka fél milla-egy milla)

D: ne fizessenek, hagyják, hogy elárverezzék a házat a tartozás fejében

E: ne fűtsenek, fagyjanak meg


Akik szerint van jó megoldás, aminek nem az a vége, hogy az okosok verik a mellüket, hogy úgy kell nekik, az írja le, legyen szíves.

Sok vidéki területen természetesen nem kerülhet szóba, hogy állást váltsanak a jobb fizetés reményében, eladják az ingatlant, másodállást vállaljanak, kérjenek önkormányzati támogatást, stb, így ezeket az egyéb lehetőségeket kihagynám.

Csak a fentieket, elég ha a betűt beírjátok.

2011. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
89%

Elfelejtettem írni, hogy önerő természetesen nincs, mert abból józan ésszel belátható, hogy akkor a fűtést fizetnék.

Tehát pénz a számlán nincs.

2011. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
28%

Vazzeg, ha nem tudsz a gyereknek saját lakást venni, akkor az a megoldás, hogy felveszel egy akkora hitelt, amiről előre tudod, hogy esélyed sincs visszafizetni?

Gratulálok!

2011. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
ll.06 aruld el mi a foglalkozásod és megmondom ki vagy !Te az a fajta lehetsz,akit még jóanyád is utál.Benned nincs semmi könyörület és belátás.De ha baj éri szaladgál fühöz ,fához és min denkit okol, pedig most mást sem csinálsz csak az észt osztod.Valószinű nem te keresed meg a kenyeredet, hanem más izzad érte.
2011. jan. 3. 12:49
 15/40 anonim ***** válasza:
84%

Nem, te nagyon sötét.

Csak tudod, nekem 3 gyerekem van, és elég hülyén jönne ki, ha mindhárman ide alapítanak családot, egy két szobás panellakásba.

Tehát: borítékolható, hogy majd ők fognak hitelt felvenni, ha családot akarnak alapítani. Ma albérletben lakni nem elég biztonságos ahhoz, hogy oda valaki gyereket szüljön.

Laktam albiban, tudom miről beszélek, nem kívánom azokat a tortúrákat senkinek.


A fenti kérdés nagyon jó: mit tennél a család helyében, ha nem tudod fizetni a fűtést?

Gondolom, megfagysz, mert benned van tartás és logika... sőt: eleve a világra se jössz.


Apám verte magát így mindig, hogy ő aztán nem vesz soha semmit hitelre: aztán mégis hitelből lett a hőszigetelés meg a nyílászárócsere.

Felelőtlenség, ha valaki a lakóingatlanát karbantartja? Vagy ha a fizetéséből a rezsire költ, és nem egy számlát hízlal?

2011. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
12.33 Láttam én már éjjeli őrt nappal meghalni.A családból 3 fő dolgozott egy versenyiparági cégnél elég jó keresettel és szinte egyszerre váltak munkanélkülivé.Vagy pl az alu.öntő kollégáim lakáskorszerüsitési kölcsönt vettek fel jó keresettel millió tulórával,amivel nem csak a multit gazgagitótták hanem az adóhatóságokat is.ímost munkanélküliek és megszakadnak,hogy a kölcsön mellett a rezsit is fizessék.Persze ugy gondolják sokan,hogy ez nem általános.Pedig ha valaki 25-3o éves még haladni szeretne és mivel volt munkahelyük nem akarták élve eltemetni magukat.Ez a kérdés egy kicsit bonyolult persze hogy mindenkinek van benne része,de elsősorban a két évtizednek.Mit gondoltok honnan az a sok hajléktalan.A rendszerváltó emberek sara, aki nem gondolkoztak,akik felélették az emberekkel a jövőjüket,egzisztenciájukat, családjukat és magukat is.Egyébként ha nem kapunk észhez ez vár mindenkire.BUÉK
2011. jan. 3. 12:56
 17/40 anonim ***** válasza:
89%

Aki szerint megérdemlik az adósok a sorsukat: számoljatok utána, most összesen kb. mennyivel több hitelt fizetnek ezek az emberek?

Az az összeg hiányzik a gazdaságból, mert nem vásárolnak belőle, nem fodrászhoz járnak, vagy egyéb szolgáltatásra költik, hanem hitelt törlesztenek belőle, többségében egy külföldi bank fölözi le a hasznot.

Ez mindenkire hatással lesz hosszú távon, és mindenki inni fogja a levét.


Aki nem hiszi, járjon utána, hogy kezdődött a Világválság az USA-ban.

2011. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
nem hinném ,lehet, hogy csivava lesz belőle, esetleg kacsacsőrű emlős!
2011. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
32%

De könyörgöm, válasszuk már külön a rengeteg hitel világgazdaságra gyakorolt hatását a hitelfelvevő személy eladósodásának miértjétől!


Értem én a dolog negatív hatását, nem kell magyarázni, de b@szki, olyan akkor sincs, hogy valaki nem a saját hibájából adósodik el!


Hát ennyire hülyék vagytok? Anyu nem tanította meg hat éves korotokban, hogy ne kérjetek kölcsön a nyolcévesektől, ha nem tudjátok megadni, mert nagyon meg fognak ruházni?


Értem én, hogy rossz nektek, értem én hogy rossz a helyzetetek a világnak is. Értem is, érzem is. De ne kenjétek már másra! Nehogy már én legyek a felelős azért, mert akkora fába vágjátok a fejszét, aminek a tetejéig fel sem láttok!


Ez az állandó másra mutogatás, ez az igazán szánalmas. Nem az a bajom, hogy jól akartok élni. Miért lenne az baj?


De ne mondjátok már, hogy nem láttátok, hogy ezt majd vissza is kell fizetni! Nem mondhatjátok, hogy annyira ostobák vagytok, hogy meg sem fordult a fejetekben, hogy majd valamikor vissza kell adni a kölcsönt... Miben bíztatok, csodában? Istenben? A Kapitalizmus Mindent Megváltó Erejében? A reptoidokban? Emberek! Ébresztő! Nincs "ingyen ebéd" ahogy a műveletlen angol mondaná (ha tudna magyarul)...

2011. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Itt nincs értelme vitatkozni, uyan is vannak olyanok,akik nem hiszik el, hogy egyes emberek nem kocsijukat cserélték ki, a fekete-fehét TV nem plazmára vagy házi mozirendszerre cserélték.Itt egy szerre arró van szó, hogy egy tulzott optimizmust oltottak be az emberekbe,akik hosszutávra gondolva munkehelyben/kb10 év/ kölcsönt vettek fel és most bukta.Én egyébként mikor a kérdést meginditottam nem is gondoltam arra, hogy az eladósodáskor a hiteltörlesztések problématikájáéra gondoljak mivel a kenyerem javát megettem és a csalaádom engem elmondott min dennek, mikor tetőt kellett volna cserélnem és azt mon dtam,hogy nem !Ugyan is még még a glottgatyás időszakban nőttem fel, amikor anyám a főzőtökből főzte a huslevest és tudom milyen szegénynek lenni.De akkor még nem voltak ekkora vagyoni különbségek hiszen egyformák voltunk.A butor, ruha, öltöny rádió nem volt évente csarélve tehát az igények nem voltak ennyire mások.De emberek miért baj az, ha valaki nem akar vissaszfgeküdni a tehén mellé, mert az volt a radiátor.Ha közöttünk ekkora vélemény különbségek vannak akkor jó átmosták az agyunkat.Tehát maradjunk a p.csába a rendszerváltók pedig majd megmondják,hogy meddig takarózzál, holott olyan vagyonnal rendelkezik, amit én te, meg ő teremtett meg.Persze te ,én meg ő nem olyan ügyes csak becsületes és álljunk vissza a sorunkban.Én be is állnék, de a gyerekek előtt illik egyenes gerinccel állni és emberhez méltó életet mutatni. Igen lassan be kell költözni egy egész családnak egy helyiségben ahol fütünk és világitunk.Ezt még ki tudjuk fizetni.Ilyenkor tudjátok mi jut eszembe mikor igy fellázado.Hofy Gézának volt egy jelenete , egy darabja ami a kivert kutyának egy fájdalmáról szolt.Nagyon igaz lett.Mikor valahol valamelyik csatornán játsszák könnyes lesz a szemem,amikor a gyerekeimre és unokámra gondolok.
2011. jan. 3. 17:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!