Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Állítólag megint szervezkednek...

Állítólag megint szervezkednek az emberek. Szerintetek lesznek zavargások Márc.15. én?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 21:37
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
69%

Bár valami már lenne vagy valami munka amit el tudok végezni és több pénz. Azt is tudom, hogy mi volt itt 8 éven keresztül. Szóval azért nem a mostani dolgok miatt elégedetlenkedek, hanem amikor tényleg a sok ezermilliárdos rablás okán veszítettem el szinte mindent, azt lehet hibáztatni.


'83-tól ott dolgoztam egyfolytában, heti két alkalommal 24 órában jópénzért, akkor még huszonéves voltam. A "jó pénz" relatív, nekem elég volt 100-110ezer nettó havonta.

Aztán jött ez a felforgató MSZP banda.. Még ha valami jót tett volna ezzel az országnak, de kihodta a pézt amihez hozzáfért és a kölcsönöket mind! Most várjuk a csodát azonnal a kevés maradékból és a romokból ami ittmaradt. Csak ezért szidom őket.


Most meg egy új kormánytól várunk csodát egy év alatt a semmiből, különben szidjuk őket? Hihetetlen.

Ennyi idő alatt még a rombolásból sem látszott sokminden, pedig rombolni könnyebb lehetett mint építeni!

2011. márc. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 doboszoli ***** válasza:
0%
Balu, ezt a véleményed fölösleges minden alkalommal végig leírni, írd, hogy a SZOKÁSOS okok miatt. Tudni fogjuk.
2011. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
44%

Majd ha Te is hasonlóan érvelsz, akkor elég lesz nekem is a dettót jelölni. Viszont amíg kifejtesz ál indokokat addig kénytelen vagyok újra és újra megindokolni, miért nem úgy van.


Tudom, hogy az MSZP háttérben való mostani ellenzéki bomlasztó munkájának a célja a FIDESZ rosszhírének mesterkélt keltése, még ha minden alapot is nélkülöz.


A FIDESZ-KDNP választási győzelmét követően, Gyurcsány eltorzult arccal és fuldokló hanggal fenyegette meg Orbánt, hogy megkeseríti az életét és megátkoztatja vele azt a pillanatot, amikor miniszterelnök lesz.


Meglehet, hogy életében először nem hazudott, mert hónapok óta mást sem tesz, mint a kormányt és miniszterelnökét szidalmazza, mikroszkóppal keresgeti a kákán a csomót, hétmérföldes csizmában járja az országot, hogy megmagyarázza lopott, megkopott és mocskos bizonyítványát, a nagyfokú amnéziában szenvedő (lelkesen tapsikáló) megfogyatkozott számú híveinek.


..szóval a fent említett okok miatt..

2011. márc. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
Amennyi csőcselék él itt az országban, nem kizárt. Pár jobbikos, fradi b közép, de jönnek a rendőrök és már vége is. Remélhetőleg.
2011. márc. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

A megszorítások és hazugságok szintje közelít a kritikus értékhez, de a magyar tud sokáig nyelni:)

Nem hiszem, hogy lesznek nagy zavargások.

"Z"

2011. márc. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Itt már szervezkednek:

[link]

2011. márc. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
56%

Kedves balu1


Belőled csöpög a gyűlölet. Való igaz, hogy felesleges minden alkalommal előadnod, hogy az MSZP hogy utálja szegény Fideszt, mindannyian nagyon jól tudjuk. Sőt, mi azt is tudjuk, hogy ez az érzés kölcsönös, amire TE vagy a legjobb példa.


Csak mi ugyanakkor azt is látjuk, hogy a Fidesz SEM a szentek gyülekezete, és Orbán SEM az atyaúristen (bár szeretné magát annak beállítani).


Ha elolvasod az itteni válaszokat, láthatod, hogy SENKI nem éltette az MSZP-t, vagy Gyurcsótányt, így teljesen feleslegesen akarsz "visszavágni" - mert nincs miért...


Nem kell szítani a feszültséget, éppen elég van így is. Inkább próbálj meg pozitívan viszonyulni azokhoz is, akiknek MÁS A VÉLEMÉNYÜK, mint neked, hiszen azok is pont olyan emberek, mint te. A gyűlölködés SOHA nem vezet jóra, attól nem oldódik meg semmi.


Pedro

2011. márc. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

-"Kedves balu1

..próbálj meg pozitívan viszonyulni azokhoz is, akiknek MÁS A VÉLEMÉNYÜK, mint neked, hiszen azok is pont olyan emberek, mint te. A gyűlölködés SOHA nem vezet jóra, attól nem oldódik meg semmi.

Pedro"-


Az MSZP-n és a vezetőin kívül mást nem említettem mint az országot tönkretevő és végveszélybe sodró pártot. A többiekkel nincs konfliktusom ha tudnak jobb megoldást mint amit a FIDESZ, akkor azt kell javasolni és nem a döntések kifogásaival, szitkokkal elözönleni minket mert az csak indulatokat gerjeszt. Azt a legkönnyebb, hogy mi nem jó. Viszont hogy lenne jobb ha mit lépnénk meg (nem az amit nem), az sokkal nehezebb megmondani.


Milyen könnyű megkritizálni a sakkjátszmát amikor már lezajlott és lépésenként látjuk. Az a gond, hogy itt előre kell látni! Utólag könnyű elemezgetni, mi hogy lett volna jobb. Azt is minden ember saját eltérő szemszögéből, ami megintcsak sokféle és egymással szembenálló lehet.


Itt sokan azt nem tudják vagy nem akarják meglátni, hogy milyen hatalmas mértékü és milyen irányu pénzmozgások voltak az elmúlt 8 évben (akár a sokat emlegetett 20-50 éves hosszabb időszak tükrében). Ami még szorosan hozzá tartozik hogy mi maradt ebből a 8 évből Magyarországnak?


A másik, hogy mit várunk a FIDESZ-től, amikor a töredék pénz sem áll a rendelkezésére ahhoz képest ami az elmúlt két időszakban összegyűlt (sokezer milliárdos kölcsönökből és a megszorításokból).


Ezt próbálom megértetni az elégedetlenkedőkkel hogy most nem kölcsön felvétel történik, nem jön be annyi pénz, hanem kölcsönök törlesztéről beszélünk és még fenn kell tartani mellette az országot. Mit várunk? Mennyire vagyunk képesek még? A lehetőseink adottak.

Csak lassan, haladhatunk előre mert a lehetőségek többet nem engednek. Még csak egy év (sem) telt el.


Amikor dőlt a pénz (mint hallotuk a videón), akkor mi mindenre lett volna lehetőségünk és mi lett belőle?


Most amikor elkezdenénk törleszteni és mellette országot építeni, akkor miért kiabálunk, hogy nem jól csinálják?

Ennyiből csak ezt lehet, ennyire futja.


Hogyan lehetne a kevés rendelkezésre álló anyagi lehetőségből többet kihozni? Ne a költségvetés alig néhány százalékát kitevő dolgokról beszéljünk, ami nem is azonnal csapódik le a gyakorlatban kiadásként.



Ezt már többször feltettem gondolat ébresztőnek:

Mit tenne egy másik kormány aki legalább ennyire tisztességes mint a FIDESZ? Lenne-e jobb? Mivel minden emberben lehet hiba, másik kormány sem lenne tökéletes mindenki szemében.


(Most az MSZP-t nem is említem mert arról megvan a közös véleményünk)



..vagy mit tenne pl. a jobbik, hogy még egy kicsit távolabb állót említsek, akinek még netán lehetett volna esélye.


Adott feltételek mellett nem lehet többet elérni, bárki is lenne kormányon. Ezért felesleges bárkit is okolni a mostani helyzetben.


Persze azt kivéve akinek ömlött a pénz, a "többezer milliárd", még leírni is nehéz.

2011. márc. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
51%

balu1


Nos, látod, így sokkal szimpatikusabbnak tűnsz! :-)


Nagyon sok mindenben igazad van. És ha nem indulatból írsz, hanem kifejted, hogy mire gondolsz, rögtön érthető is, és kevésbé tűnik gyűlölködőnek...


Szóval amit írsz, abban (sajnos) nagyon sok igazság van. Való igaz, hogy ezt a szerencsétlen országot az elmúlt 8 évben alaposan tönkrevágták. Persze, ebben igen sok szerepe volt (van) a jelenlegi választási rendszerünknek (meg a szavazók hiszékenységének) is, hiszen itt ugye az nyer, aki nagyobbat, szebbet, többet tud ÍGÉRNI. Aztán persze a kampány során tett igencsak túlzó ígéreteket vagy nem tehet teljesíteni, vagy ha mégis megpróbálják, akkor úgy járnak, mint Medgyesi...


Gyurcsány "kissé" elhibázott döntései (és főleg a görcsös ragaszkodása a hatalomhoz) végülis oda vezettek, hogy az MSZP-től elpártoltak a szavazók, és így a Fidesz (megintcsak a választási rendszer sajátosságai miatt) 2/3-os többséggel alakított kormányt - és ezt keményen ki is használják.


Azt mondod, nincs könnyű dolguk, mert előre kell látni... Igen, igazad van. Tényleg, EGYIK kormánynak sincs könnyű dolga. De abban már nagyon nem értek egyet veled, hogy ne is kritizáljuk, amit csinálnak! DEHOGYNEM!!! Persze NEM CSAK őket illeti kritika, igazságtalan lenne, ha mindenért CSAK a Fideszt hibáztatnánk. De tudomásul kell venni, hogy mindenkinek más a véleménye, mindenki mást lát helyesnek, és ezt joga is van elmondani. Ezt hívják úgy, hogy demokrácia. Ha már kritizálni sem lehet - nos majd onnan fog kezdődni a diktatúra. Remélem, erre sohasem kerül sor.


Persze, hogy aki kormányon van, az rengeteg kritikát kap. Csak tudod, nem mindegy, hogy ezt hogyan fogadják. A kritikát meg kell hallgatni, természetesen megszűrni, és ami hasznos, építő dolog, azt meg kell belőle fogadni... Legalábbis ezt kellene. De ez nálunk nem így megy. Nálunk a megkritizált azonnal hárítani kezd (igen, most az ÖSSZES pártra célzok, nem csak a Fideszre), és gyorsan megmagyarázza, hogy ennek a hozzá nem értő elődje, vagy a gonosz ellenkező oldal az oka.


Nézd meg a jelenlegi kormányzást. Van egy csomó látszat intézkedés, különböző gumicsontok, amiket a nép elé vetnek, mi pedig rágódunk rajta. Magyarország akkor köztársaság lesz, vagy nem? Vármegyék lesznek? Módosul-e az abortusztörvény? Szabad-e pálinkát főzni? Mind, mind olyan dolog, aminél lennének bizony SOKKAL fontosabbak is, de azokról valahogy nem esik szó... Vajon miért nem láttunk még egy ésszerű gazdasági programtervet sem? Vajon miért kellett leváltani a Költségvetési Tanácsot? Vajon miért kellett korlátozni az Alkotmánybíróság hatáskörét? Vajon miért kell (a szabályos utat megkerülve) önálló képviselői indítványként elfogadtatni törvényeket? És még lehetne sorolni hosszan...


Azt mondod, még nincs egy éve, hogy kormányon vannak, ne várjunk rögtön csodákat... Persze, ebben igazad is lenne, de ők EZT ÍGÉRTÉK! (Két hét alatt rendet teszünk...) Látod, ismét oda lyukadunk ki, hogy a felelőtlen ígérgetések, és az emberek hiszékenysége együtt - nagyon rossz kombináció.


De nekem nem is azzal van bajom, hogy csak kis lépésenként lehet haladni, mert ugye csak erre van pénz és lehetőség. Nekem inkább azzal van bajom, hogy NEM AZ TÖRTÉNIK, AMIT A VÁLASZTÁSOK ELŐTT ÍGÉRTEK! Ettől a 2/3-tól vérszemet kaptak, és egy csomó olyan dolgot csinálnak, amiről szó sem volt a választások előtt, másrészt sok olyan dolgot NEM csinálnak, amiről meg szó volt. Tudom, tudom, mert az előző kormány így meg úgy. Igen, valóban. De annak azért már 3/4 éve... És még azon kívül, hogy odabetonozzák magukat lehetőleg minden olyan helyre, amely ELLENŐRIZHETNÉ a kormány munkáját, nem sok minden történt.


Nem, nem vagyok naiv, tudom, hogy ezt minden kormány így szeretné csinálni. Csak azoknak nem volt meg a 2/3-os többségük hozzá. Ezek viszont megvan, és azt gátlástalanul ki is használják, ami sok esetben nem is lenne baj. Például sok olyan intézkedést meghoztak, amit eddig képtelenség volt, mert mindig elbukott a szavazásokon (bár tegyük hozzá, eddig éppen ők akadályozták meg ellenzéki pozícióból), de most legalább elmozdultak a holtpontról. Ennek például örülök, mert ezek ELŐRE MUTATÓ dolgok. De az ellenőrzésre, a hatalom ellensúlyozására szolgáló pozíciók feltöltése pártkáderekkel - ez NAGYON nem tetszik.


Úgyhogy eléggé vegyes a kép, ami bennem kialakult kedves kormányunkról. De természetesen nem csak arról. Mint azt már néhol leírtam, egyre jobban tudom, hogy kikre, mely pártokra NEM fogok szavazni... Csak lassan jó lenne tudni azt is, hogy vajon kire lenne érdemes???


Pedro

2011. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

-"Való igaz, hogy ezt a szerencsétlen országot az elmúlt 8 évben alaposan tönkrevágták. Persze, ebben igen sok szerepe volt (van) a jelenlegi választási rendszerünknek (meg a szavazók hiszékenységének) is, hiszen itt ugye az nyer, aki nagyobbat, szebbet, többet tud ÍGÉRNI. Aztán persze a kampány során tett igencsak túlzó ígéreteket vagy nem lehet teljesíteni, vagy.. "-


Ez a választási ígérgetés az elején még úgy néz ki szerintem, hogy mindenki megpróbálja elmondani mit tudna és mit szeretne adni ha kormányra kerül. Persze valójában csak akkor derülnek ki a tényleges lehetőségek, amikor kormányra kerül a párt. Addig csak próbálják kitalálni mik a lehetőségek. Aztán jön a lehetőségek megismerése és mindent kezdenek elölről tervezni.


A választási ígérgetéseknél valamelyik ráígér olyant, amit előre látja, hogy csak komoly adósságok árán lehet megoldani, vagy megoldhatatlan adott helyzetben, ha gyáltalán tényleg akarja. A másik nyilván annyira bele lát a lapokba, hogy megítélje, mennyire működhet az úgy és ha nagyon tisztességtelenül hangzik akkor nem azzal száll vitába, hogy "te azt nem tudod megtenni mert sokba kerül, belerokkan az ország..", az nem jó szöveg.

Bele kényszerül ő is egy hazugságba ha nem akar a másik hazugságával szemben rosszabb helyzetbe kerülni.


Ebből nincs járható kiút. Ezt tudomásul kell vennünk, hogy egymást kergetik bele a pártok. Ha az egyik hazudik, akkor a másik már nem teheti meg, hogy ne mondana szintén nagyobbat, hogy megmaradjon az egyensúly, hamár az igazság úgyis elveszett.


Ami a valóság azt úgyis csak akkor látja mindenki amikor benne csücsül a helyzetben, akár kormány szinten is.



-"Nézd meg a jelenlegi kormányzást. Van egy csomó látszat intézkedés, különböző gumicsontok, amiket a nép elé vetnek, mi pedig rágódunk rajta. Magyarország akkor köztársaság lesz, vagy nem? Vármegyék lesznek? Módosul-e az abortusztörvény? Szabad-e pálinkát főzni? Mind, mind olyan dolog, aminél lennének bizony SOKKAL fontosabbak is, de azokról valahogy nem esik szó... Vajon miért nem láttunk még egy ésszerű gazdasági programtervet sem? Vajon miért kellett leváltani a Költségvetési Tanácsot? Vajon miért kellett korlátozni az Alkotmánybíróság hatáskörét? Vajon miért kell (a szabályos utat megkerülve) önálló képviselői indítványként elfogadtatni törvényeket? És még lehetne sorolni hosszan... "-


A gazdasági programokat a nyíló lehetőségekre lehet építeni. Ez menet közben alakul. Program pl az adósság csökkentése is, méghozzá komoly, az ország jövője szempontjából hatalmas lépés lenne. Igaz, elég sok anyagi forrást visz el. Igaz, állandóan tartozni kamatokat fizetni, az még többet.



"Vajon miért kellett leváltani a Költségvetési Tanácsot?"

Magas pozíciókban még mindíg nagyon sok MSZP szimpatizáns foglal helyet és ott elfogultan nagyon hatásosan tudják akadályozni pl. a számonkérést (nem kis pénzről van szó!), pl a bíróságok esetén. Ott kellene tenni már valamit.



"Vajon miért kellett korlátozni az Alkotmánybíróság hatáskörét?"

Régi elavult idejét múlt, más igényeket kielégítő alap jogok szerint tették a dolgukat. Már ez is javításra kerül.



"Van egy csomó látszat intézkedés, különböző gumicsontok, amiket a nép elé vetnek, mi pedig rágódunk rajta. Magyarország akkor köztársaság lesz, vagy nem? Vármegyék lesznek? Módosul-e az abortusztörvény? Szabad-e pálinkát főzni?"


Az nem lehet, hogy ezeket csak "mi" vagyis innen látjuk látszat intézkedésnek? Ezeket is fontosnak tartja a kormány és mi valamiért különös érzékenységgel felfigyelünk rá. Talán azért mert nekünk is fontos régi fájó húrokat pengetnek? Mégis elutasítjuk, elutasítják néhányan, pedig ezek csak apró dolgok.



-"Persze, hogy aki kormányon van, az rengeteg kritikát kap. Csak tudod, nem mindegy, hogy ezt hogyan fogadják. A kritikát meg kell hallgatni, természetesen megszűrni, és ami hasznos, építő dolog, azt meg kell belőle fogadni... Legalábbis ezt kellene. De ez nálunk nem így megy. Nálunk a megkritizált azonnal hárítani kezd (igen, most az ÖSSZES pártra célzok, nem csak a Fideszre), és gyorsan megmagyarázza, hogy ennek a hozzá nem értő elődje, vagy a gonosz ellenkező oldal az oka."-


Főleg ha tényleg az ellenkező oldal az oka több szempontból is. Egyrészt a gyűlölködő háttér politikájukkal fogadalmukkal (gyurcsányi átok, aknamunka) próbálják lehetetlenné tenni a jelenlegi kormány munkáját, másrészt amit elvittek az ország vagyonából, ha az most itt lenne, már sokkal jobban, évekkel előrébb állna Magyarország a mostani munka menet szerint. Sajnos ez is tény. Tehát van mit és van miért hárítani mert a dolgok nagyon szoroan egymásból nyílnak és egymásba torkollnak.

2011. márc. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!