Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Állítólag megint szervezkednek...

Állítólag megint szervezkednek az emberek. Szerintetek lesznek zavargások Márc.15. én?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 21:37
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

balu1


Hát megint azt mondom, hogy nagyon sok igazság van abban, amit írsz. :-D De azért vannak olyan pontok, ahol nem egyezik a véleményünk.


"Bele kényszerül ő is egy hazugságba ha nem akar a másik hazugságával szemben rosszabb helyzetbe kerülni."

- Nem igaz. Senki nem kényszeríti hazugságra egyik pártot sem. Tudod, nekem a 2002-es választásoknál SOKKAL szimpatikusabb volt a Fidesz, mikor közölte, hogy nincs pénz a nyugdíjak megemelésére. Az MSZP pedig már a 14. havi nyugdíjat emlegette... Nem mindig az a jó, ha rózsaszínűre festik a Napot, és fényesre polírozzák az eget. Sokkal szimpatikusabb (szerintem), ha valaki a REALITÁSOKAT mondja meg. Persze, tudom, a Fidesz pontosan ezért veszítette el 2002-ben a választásokat. De akkor is ezt az utat kellett volna tovább követni, mert az emberek egy idő után MEGTANULJÁK, hogy (A) párt ígéreteit komolyan lehet venni, (B) párt meg kétszer annyit ígér ugyan, de annak a negyede sem teljesül, tehát az (A) még mindig jobb. Igen, tudom, hogy ez hosszú idő, meg az emberek nem is olyan tanulékonyak, de nekem mégis ez a szimpatikusabb, mint mikor sok-sok párt egymással versengve hazudozik nekem a szavazatomért... Elmegy a gusztusom az egésztől!


"Ami a valóság azt úgyis csak akkor látja mindenki amikor benne csücsül a helyzetben, akár kormány szinten is."

- Ez sem igaz. Mindegyik pártnak vannak szakemberei, akik bizony pontosan tudják, hogy hogyan is áll az ország. Nehogy azt hidd, hogy a "csontvázak" most kerülnek elő a szekrényből. Sőt, konkrét esetet tudok, hogy EGYÜTT dugták oda - és nem is derült volna fény a dologra, ha nem lettek volna személyi ellentétek. Na mindegy.


"Program pl az adósság csökkentése is, méghozzá komoly, az ország jövője szempontjából hatalmas lépés lenne."

- Tökéletesen egyetértek.


"Magas pozíciókban még mindíg nagyon sok MSZP szimpatizáns foglal helyet"

- Bocs, a Költségvetési Tanács SZAKEMBEREKBŐL álló testület, melynek még csak vétójoga sincs. Tökéletesen FELESLEGES volt megszüntetni, hiszen SEMMIRE sem kötelezte volna a kormányt. Ők csak megmondták, hogy a költségvetést szakmailag nem tartják megalapozottnak, erre simán kirúgták őket. Ismétlem: fölösleges reakció volt, viszont nagyon rossz szájízt kelt... (azaz többet ártott a dolog, mint használt)


"Régi elavult idejét múlt, más igényeket kielégítő alap jogok szerint tették a dolgukat."

- Nem. A hatályos Alkotmány szerint tették a dolgukat. Az alkotmányt lehet módosítani. De nem úgy, hogy hozok egy törvényt, s mikor az Alkotmánybíróság helyteleníti, akkor közlöm, hogy ezentúl ilyen kérdésekbe nem szólhat bele... Gusztustalan, és szerintem jogilag is vitatható lépés. Tessék ELŐBB módosítani az Alkotmányt, és UTÁNA hozni ilyen törvényeket. Ez a dolgok szabályos menete. Szerintem.


"Ezeket is fontosnak tartja a kormány és mi valamiért különös érzékenységgel felfigyelünk rá. "

- Politika. Ezt már többen elemezték, többek között ma reggel a köztévében egy alkotmányjogász is (nem jut eszembe a neve). Egyértelműen azért van, mert (mint jól mondtad) mi különös érzékenységgel figyelünk rá. De szerintem pontosan tudják, hogy EZT KELL bedobni a népnek (nekünk) mert akkor ezzel fog foglalkozni és vitázni, nem a kormány tényleges munkáján... Szóval én csak elterelésnek tartom. (Szintén csak magánvélemény.)


"próbálják lehetetlenné tenni a jelenlegi kormány munkáját"

- Ez (tudod jól) BÁRMELYIK oldalra elmondható. Ugyanezt tette a Fidesz is ellenzékben. Ha megnézed, teljesen függetlenül attól, hogy mit akart az MSZP, a Fidesz konzekvensen megakadályozta, kivonultak, leszavazták, népszavazást indítottak, stb. MINDKÉT oldalnak az a célja, hogy megakadályozza a másik működését.


És nekem PONT EZ a legnagyobb bajom velük. Nem azt látom, hogy az ország fejlődése, előrehaladása a fő céljuk, és ezért nemhogy az ördöggel, de még a nagyon utált másik oldallal is szövetkeznének - hanem pont az ellenkezőjét, hogy inkább menjenek lassabban és nehezebben a dolgok, csak még egy kis sz@rt tudjanak a másikra kenni... Nézd meg, MINDKÉT oldal ezt csinálja. (Persze, most a Fidesz van nehezebb helyzetben, mert ő van kormányon, mindenki tőle várja a megoldást.)


"van mit és van miért hárítani"

- Sok mindent és sok mindenért van. De csak EGYSZER hallanám az, hogy "tisztelt nézők, tévedtünk, ez és ez mégsem úgy van, hanem emígy, és ennek mégsem a másik oldal az oka, sőt el kell ismerni, hogy ők jól oldották meg a helyzetet, köszönjük a munkájukat, és gratulálunk nekik." Ugye milyen furcsán hangzik? Mi ehhez nem vagyunk hozzászokva. Pedig egy ilyen nyilatkozat hatására úgy másfél métert nőnének a szememben, akármelyik oldalról is van szó...


Pedro

2011. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

"- Nem igaz. Senki nem kényszeríti hazugságra egyik pártot sem. Tudod, nekem a 2002-es választásoknál SOKKAL szimpatikusabb volt a Fidesz, mikor közölte, hogy nincs pénz a nyugdíjak megemelésére. Az MSZP pedig már a 14. havi nyugdíjat emlegette... Nem mindig az a jó, ha rózsaszínűre festik a Napot, és fényesre polírozzák az eget."


Az emberek szeretik a pomádét igény van a szemfényvesztésre. Szeretik a cirkuszt és vágynak rá, valljuk be, vágyuk a mesékre, bármennyire tudjuk, hogy azok túl rózsaszínüek és csodák nincsnek.


Aki nem megy bele egy tisztességtelenség irányába tolódó alku sorozatba az ma bukott párt. Igen, egy idő után biztosan megtanulnák az emberek, hogy a sziporkának ne dőljenek be, (most pl. azért lett fidesz mert harmadszorra nem lehetett bemesélni), de olyan jó amikor elkápráztatnak minket mint minden reklámban.


A reklámok sem azért vannak mert ne lenne jobb olcsóbb termék. AZT KELL ELADNI! Így van ez a pártokkal is. Amelyik többet ígér az csábítóbb még ha tudjuk is, hogy nem lehet igaz de szépen hangzik. Aki nem követi a trendet az lemarad. Aki lemarad az kimarad. Már ilyen "nemigaz ország" lettünk 8 éve.



""Régi elavult idejét múlt, más igényeket kielégítő alap jogok szerint tették a dolgukat." - Nem. A hatályos Alkotmány szerint tették a dolgukat. "


Igen, azt mondom én is! Ezért gyors lépésként, mielőtt az Alkotmány módosítására sok kerülhetett volna, szükség volt egy a korszerűbb világunkat és a jelenlegi országunk helyzetét megfelelően kezeni tudó módosításra amit csak így lehetett ideiglenesen megoldani, hogy ezzel ne veszítsünk egy évet sem.



""próbálják lehetetlenné tenni a jelenlegi kormány munkáját" - Ez (tudod jól) BÁRMELYIK oldalra elmondható. Ugyanezt tette a Fidesz is ellenzékben."


Viszont azt is tudjuk, hogy akkor annak megvolt a valós oka. Láttuk ahogy szétrombolják az országot, kölcsönök felvétele és nem volt semmi látszatja. Szóval annak utólag méginkább indokolható oka volt. Ők látták mi történik a háttérben. Mi is láttuk nagyon sokan és főleg éreztük a hatásait személy szerint is nagyon sokan.


Most is azt mondom, annak akkor ott volt az ideje mert nem jó mederben folytak a dolgok. Most egy szerényebb, megtakarítóbb átgondoltabb, hosszú távu költsévetésünk van ami tartós jó megoldásnak ígérkezik, de csak akkor ha minimum három cikluson keresztül tudjuk így folytatni, akkor kijut az ország a több évtizedes adósságból (ami az össz. tartozás kisebbik fele).


Ezen az ország mentő politikán nem nagyon van mit fúrni, hacsak nem önző érdekből. Azért ezeket is figyelembe lehet venni, nemigaz?



""van mit és van miért hárítani" - Sok mindent és sok mindenért van. De csak EGYSZER hallanám az, hogy "tisztelt nézők, tévedtünk, ez és ez mégsem úgy van, hanem "



Éppen így dolgozik a FIDESZ. A meghozott döntéseket utólag finomítják ahogy szükséges. Éppen erre szokták megkapni a kritikát, hogy "nem határozottak, bizonytalanok és kapkodnak" mert nem tartanak ki amellett amit hibásan kimondtak. Pl most is van ilyen irány, az adó módosításával kapcsolatban aki rosszabbul járt annak a kompenzációt valamilyen formában megoldják mert "senki nem járhat rosszabbul mint annak előtte". Ez működik, csak nem vesszük észre?


Lehet, nem mondják ki szó szerint, hogy tévedtünk de azonnal tovább szerveznek és módosítanak ha ez szükséges. Szerintem ez a lényegesebb mint csak beszélni valamiről. Egyébként, hogy megemlítetted, ha eljutnak ide, erre az oldalra is, akkor akár ennek a kommunikációjában is lehet olyan irányú változás, hogy külön kihangsúlyozzák majd az ilyent. Mondjuk szerintem nem az a lényeg mit mond hanem amit tesznek és az nagy vonalakban jónak tűnik. Persze mindenbe bele lehet kötni ha valaki nagyon akarja.

2011. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

balu1


"Aki nem megy bele egy tisztességtelenség irányába tolódó alku sorozatba az ma bukott párt. Igen, egy idő után biztosan megtanulnák az emberek, hogy a sziporkának ne dőljenek be"

- Igen, ezt kellene elérni. És mint látható, lehet is... Az MSZP most annyira lejáratta magát, hogy valószínűleg igen hosszú idő lesz, mire valamennyit is visszaszerez a rég volt hitelességéből.


"A reklámok sem azért vannak mert ne lenne jobb olcsóbb termék."

- Persze, de a megtévesztő reklámot büntetik. Sajnos a megtévesztő kampányt nem. :-(


"Ezért gyors lépésként, mielőtt az Alkotmány módosítására sok kerülhetett volna, szükség volt..."

- NEM!!! A cél NEM szentesíti az eszközt! Tessék betartani a MEGLÉVŐ alkotmányt, nem pedig meghágni azt! Ha olyan törvényt akarunk hozni, ami abba nem fér bele, az esetben is az a sorrend, hogy ELŐBB módosítjuk az alkotmányt, és csak UTÁNA hozunk törvényt. Fordítva JOGSZERŰTLEN, még akkor is, ha utólag (milyen elegáns dolog, ugye) jogszerűnek nyilvánítjuk.

Ennyi erővel elfoglalhatom az országházat, és kinevezhetem magam miniszterelnöknek, hiszen legfeljebb majd utólag azt mondom, hogy ez így volt jogszerű...


"akkor annak megvolt a valós oka."

- Hogy egy ok valós vagy nem, az kizárólag nézőpont kérdése. Aki csinálja annak nyilván valós, aki ellen, annak meg nyilván nem az. Tudod meg kell(ene) ismerni, és esetenként el kell(ene) ám fogadni a MÁSIK OLDAL szempontjait is... Neked is, nekem is, és főleg drága jó politikusainknak is!


"akkor ott volt az ideje mert nem jó mederben folytak a dolgok"

- Mert? Mert azt mondták Neked? Kik? A Fidesz? És te hiszel nekik? OK, nem provokálni akarok, de eszedbe jutott-e már, hogy esetleg... ők is szembe hazudnak? Hogy nem feltétlenül az az igazság, amit ők mondanak? Hogy mikor arról beszélnek, hogy ezt most SAJNOS meg kell lépnünk, akkor annak talán nem is az az oka, amivel indokolják? Hogy minor a másik oldal valamit aggályosnak tart, akkor talán lehet valami igaza?


Nekem sokszor eszembe jutnak ilyenek, és NEM CSAK a Fidesszel kapcsolatban. Tudod, munkám miatt sokszor tárgyalok ügyfelekkel a Kossuth téren, a Parlament Café nevű kellemes kis kávéházban. Gyakran térnek be oda kedvenc politikusaink, bizony különböző pártokból, vastagon röhögve (mint egy ló), és bizony egymás vállát veregetve. Az első ilyennél nagyon meglepődtem, és az ügyfél kinevetett: "Mi van, nem tudtad, hogy ezek jó barátok? Amit ott bent csinálnak, az csak a cirkusz, nekünk." Tudod innen kezdve én már azt sem hiszem el, mikor kérdeznek...


"Éppen így dolgozik a FIDESZ"

- Nem. Én legalábbis nem így látom. Hatalmas ARROGANCIÁT látok abban, amit csinálnak. Erőszakosságot, és a többiek véleményének figyelmen kívül hagyását. Én ezeket látom. És ezek egy parlamentben is elítélendő dolgok, egy alkotmányozási folyamatban viszont határozottan tragikusak. Ennek az eredménye az lesz, hogy 3 év múlva, a következő választások után (ha véletlenül nem a Fidesz nyeri) elkezdik megint toldozni-foltozni az alkotmányt, ami néhány ciklus után ugyanolyan rongyos és összetákolt lesz, mint a mostani.


Emiatt (de nem CSAK emiatt) lenne szükség konszenzus kialakítására. Tudom, kettőn áll a vásár, sőt, most nem is kettőn, hanem négyen. De el kellene érni azt, hogy az ellenzék ne mindenáron MEGGÁTOLNI igyekezzen a kormány munkáját, hanem tényleg építő kritikával segíteni az ország előre haladását - nyilván némi kompromisszumért cserébe...


Az a baj, hogy 2/3 birtokában a kormány sincs rákényszerítve arra, hogy BÁRKINEK a véleményét figyelembe vegye. Nos EZÉRT volt elhibázott dolog ekkora többséget adni egyetlen politikai erőnek - teljesen függetlenül annak nevétől.


Pedro

2011. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Egyrészt IGEN

Másrészt IGEN



Harmadrészt..

""Ezért gyors lépésként, mielőtt az Alkotmány módosítására sok kerülhetett volna, szükség volt..."

- NEM!!! A cél NEM szentesíti az eszközt! Tessék betartani a MEGLÉVŐ alkotmányt, nem pedig meghágni azt! Ha olyan törvényt akarunk hozni, ami abba nem fér bele, az esetben is az a sorrend, hogy ELŐBB módosítjuk az alkotmányt, és csak UTÁNA hozunk törvényt. Fordítva JOGSZERŰTLEN, még akkor is, ha utólag (milyen elegáns dolog, ugye) jogszerűnek nyilvánítjuk.


Ennyi erővel elfoglalhatom az országházat, és kinevezhetem magam miniszterelnöknek, hiszen legfeljebb majd utólag azt mondom, hogy ez így volt jogszerű..."


No de itt a miniszterelnöki kinevezés már megvolt! nem is tudom hogy került ide ez a gondolat.

Minden hatalommal rendelkeztek, csak éppen az "előkerült poros" Alkotmány volt néhány dologban akadály a tervezett fejlődés útján.


Végülis az egyéni rugalmas gondolkodás, a probléma megoldó képesség ami nekem különösen tetszik, ez mindíg szimpatikus volt, hogy nem a kijárt utakon haladnak. Nem olyanok, hogy "a bizottság meghozta döntését és attól eltántoríthatatlanok. Majd azt úgyis megváltoztatjuk ami az épülő Magyarországot akadályozza a munkájában, addig meg felfüggesztjük a bizonyos hátráltató funkciókat, nehogy már amiatt ne indulhasson el a tervezett munka. Szerintem igazuk van. Csak azért mert a változtatáshoz idő kell, azt ne veszítsük el mindössze formális okok miatt.


Micsoda begyepesedett bürökrata dolog csak azért kivárni valamit, ha úgyis hatáskörünkben áll módosítani rajta akkor is várjuk végig. Igaz, ezt szokták meg a régiek, de sok minden ma már gyorsabban kell működjön mint azt korábban a lassan őrlő malmok korában megszokták.


Jómagam is egy speciális sZakterületen, amit nemrég még kedvtelésként űztem, soha nem ahhoz ragaszkodtam, hogy mit hogyan szoktak, hanem mit lehet még azon elvek és lehetőségek alapján kihozni belőle. Egyidőben sokak elismerését vívtam ki az eredményeimmel. Azóta (mint már írtam, 2006-2008 között) olyan trauma ért ami testileg is nagyon megviselt de azóta semmihez nincs türelmem sem. Egyszerüen képtelen vagyok bármit dolgozni. legfeljebb ha hónapokig ráér és csak akkor nyúlok hozzá amikor érzem, hogy most megy néhány óráig. Ez gyakorlatilag nulla.


Szóval amíg tönkre nem tettek, én is mindíg a lehetőségek akár a megszokottól teljesen eltérő felhasználását tartottam szem előtt és nem azt, hogy mások korábban miként szokták. Ezzel a szemlélet móddal hatékonyabban és előnyösebben lehet haladni!


Pl amikor Orbán Viktor megszólalt az EU parlamentben az mekkora meglepetést váltott ki. Nem azért mert ne lett volna jó, nagyon is jó a felszólalás, viszont az urak ott nem szoktak hozzá, hogy van egy kicsi ország amire már oda is kell figyelni!


Ezért is állok ezek mellett a haladó nézetek mellett mert ismerem, látom, hogy ez csak jó irányba vezethet, persze csak jót akaró emberek kezében működik megfelelő irányban. Egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy ez most így van. A kölcsönök iránya és a takarékos költségvetés is ebbe az irányba mutat.



Aztán..

"- Hogy egy ok valós vagy nem, az kizárólag nézőpont kérdése. Aki csinálja annak nyilván valós, aki ellen, annak meg nyilván nem az. Tudod meg kell(ene) ismerni, és esetenként el kell(ene) ám fogadni a MÁSIK OLDAL szempontjait is... Neked is, nekem is, és főleg drága jó politikusainknak is!"


Az tényleg csak nézőpont, kérdése lenne, hogy felvesznek az orrunk előtt többezer milliárd kölcsönt amivel lelkesen dicsekedve, "mit csináljuk ilyen sok pénzből mit építsünk belőle". A végén mind eltűnik és a töredéke marad az országnak, a többinek alig van nyoma, az is nagyobb részben illegális? Ez NEM nézőpont kérdése hanem bűncselekmény, még ha olyan szinten történik is! Sőt akor még súlyosabb, mint foglalkozás körében hatalmával visszaélve, csportosan, bűnszövetségben... és ezt lehetne tovább taglalni.


Ez tényleg csak nézőpnt, pártállás kérdése lenne? Azon múlik, lopás-e vagy csak a miniszterelnöki kör külön prémiuma az a jónéhány ezer milliárd forint?


Gondoljuk tovább ahogy sokan tették is a másik oldal szempontját.

Ha elfogadom, akkor részesülnöm is kellene belőle mint megvesztegethető személynek ha lenne akkora szavam, akkor persze sokminden megérthető.. sokaknak! Végülis nincs az a pénz, hogy ne legyen megérthető (megérhető) valami.



"akkor ott volt az ideje mert nem jó mederben folytak a dolgok"

- Mert? Mert azt mondták Neked? Kik? A Fidesz? És te hiszel nekik? OK, nem provokálni akarok, de eszedbe jutott-e már, hogy esetleg... ők is szembe hazudnak? Hogy nem feltétlenül az az igazság, amit ők mondanak? Hogy mikor arról beszélnek, hogy ezt most SAJNOS meg kell lépnünk, akkor annak talán nem is az az oka, amivel indokolják? Hogy mikor a másik oldal valamit aggályosnak tart, akkor talán lehet valami igaza?"


Egyrészt amit megélek, saját magammal és a környezetemmel történt eseményekből, abból bizonyos következtetésekre jutok. Nem csak arra támaszkodom amit mondanak nekem, hanem látom ami körülöttem valójában történik. Persze egyfajta megelőlegezett bizalom kell, de az utólagos kontroll lehetőségét fentartom, amből azán kiderül, hogy valóban úgy történtek-e dolgok ahogy az korábban elhangzott. Ez nyilván megerősíti a működő kormány szavahihetőségét, illetve ha mégsem annak megfelelően működne, akkor az is kiderül, mint derült az elmúlt időszakban az MSZP esetében.


Az MSZP utóbbi két időszaka alatt szinte az elejétől éreztem, hogy kedvezőtlenebb lépseket tesznek és ott valami nem jól működik (az előző MSZP alatt még nem volt ilyen érzésem).



Nézzük az alapokat, mi az ami mindenkit megmozgat? A pénz!

Mindenhol a világban, mindenkit, minden ember csoportot a pénz motivál.

Vagyis elég ha a pénz mozgás irányát és mértékét figyeljük, abból már látszik merre haladunk és mennyiore szacvahihető az ország vezetése. Ez a lényeg!



Ha a FIDESZ is többezer milliárdos kölcsönöket venne fel minden korlát nélkül az kiderülne sok egyéb forrásból, de mivel a vissza fizetést tervezik, ha ez valóban működik és nem jelentik be hivatalosan az elllenkezőját érthető okokra hivatkozva és nem is derül ki máshonnan, vagyis minden a maga terverzett útján működik, akkor önmagunkban is megelőlegezhetjük a bizalmat a következő ellenőrizhatő idászak végéig.


Hosszú távon senkit nem lehet az orránál fogva vezetni. Azután viszont még a legelszántabb szavazóikat is elveszítenék és jöhetne más. De amíg ez csak fikció, addig aként kell kezelni és a bizlmat meg kell adni a továbbiakban is, amíg az ellenkezőjének az okát nem adják.



"Nekem sokszor eszembe jutnak ilyenek, és NEM CSAK a Fidesszel kapcsolatban. Tudod, munkám miatt sokszor tárgyalok ügyfelekkel a Kossuth téren, a Parlament Café nevű kellemes kis kávéházban. Gyakran térnek be oda kedvenc politikusaink, bizony különböző pártokból, vastagon röhögve (mint egy ló), és bizony egymás vállát veregetve. Az első ilyennél nagyon meglepődtem, és az ügyfél kinevetett: "Mi van, nem tudtad, hogy ezek jó barátok? Amit ott bent csinálnak, az csak a cirkusz, nekünk." Tudod innen kezdve én már azt sem hiszem el, mikor kérdeznek..."


Ezek teljesen természetes emberi dolgok. Nyilván engem is meglepne ha először látnám, de ha bele gondolunk, ők is csak ugyanolyan emberek és hasonlóan haverkodnak egymással, akár pártállástól függetenül is. Első látásra legalább olya furcsa lehetett mint első olvasatra, de aztán ha jobban végig gondoljuk akkor mi sem természetesebb, hiszen mindannyian jártunk iskolába és a munkahelyeken sem szakterület vagy munkakör szerint alakulnak a baráti kapcsolatok vagy összecsapódó haverságok.


Mindenkinek le kell ereszteni a "gőzt", még ha előtte azzal a személlyel is volt egy nagy politikai vitája. Itt kell azt mondani, most lazítsunk basszus! Na jól beolvastál nekünk, Ha ha haa. Aztán jön a lazulás. Ilyen az élet. Amikor vissza mennek akkor meg a munka kezdődik és vérre menő bizonygatások újra kezdődnek és mindenki végzi a saját dolgát.



""Éppen így dolgozik a FIDESZ"

- Nem. Én legalábbis nem így látom. Hatalmas ARROGANCIÁT látok abban, amit csinálnak. Erőszakosságot, és a többiek véleményének figyelmen kívül hagyását. Én ezeket látom. És ezek egy parlamentben is elítélendő dolgok, egy alkotmányozási folyamatban viszont határozottan tragikusak. Ennek az eredménye az lesz, hogy 3 év múlva, a következő választások után (ha véletlenül nem a Fidesz nyeri) elkezdik megint toldozni-foltozni az alkotmányt, ami néhány ciklus után ugyanolyan rongyos és összetákolt lesz, mint a mostani."


Az elmúlt (két ciklus) időszak után felborult minden. Azután, mert nem sikerült harmadszorra is megvezetni az embereket, elszabadultak az indultok. Gyurcsány fennhangon megátkozta a FIDESZT és biztosította arról, hogy lehetetlenné teszi a munkájukat. Még azt a napot is meg fogják átkozni amikor létrejöttek, ilyesmi hangzott el(tudom idézni is).


Egy ilyen incidens után, és azután amikor mindenhonnan az jön le, hogy minden alapos ok nélkül csak szapulják a FIDESZT és megpróbálják lehetetlenné tenni a FIDESZ egyelőre valótlanságot nem mutató jó rányba indló tevékenyéségét, akkor milyen együttműködésre lehet számítani? Egy ilyen próbálkozásból csak az lenne, hogy akadozna az ország épülése mert az ellenzék egyes csoportjai azon dolgoznénak, hogy bármi lehet de a FIDESZ nehogy véletlenül előbbre tudja vinni az országot, még mit nem..! Na éépen ezért nem szabad senki olyanra várni aki az ajtó mögül hirtelen kidugja a lábát amikor odaértünk, mert megígére, hogy ezt teszi. Ha meg ha netán erre várnánk akkor tényleg csak magunkat okolhatnánk.


Arrogancia..

A jelenlegi ország vezetés nem a konvenciók mentén működik, éppen ezért lesz hatékonyabb hosszú távon, ha megadjuk rá az esélyt. Az amit arroganciának érzünk, (érezhetnek egyesek), az a megszokott úttól való eltérés. Ez az amiről már beszéltem, hogy előnyt jelent mert rugalmasságot tesz lehetővé. Ezek apapján mindíg az adott helyzet, szükséglet és a lehetőségek határozhatják meg a következő előre mutató lépést, amíg a főbb előre, hosszú távra megtervezett dolgok haladnak tovább a tervezett formában.



"Az a baj, hogy 2/3 birtokában a kormány sincs rákényszerítve arra, hogy BÁRKINEK a véleményét figyelembe vegye. Nos EZÉRT volt elhibázott dolog ekkora többséget adni egyetlen politikai erőnek - teljesen függetlenül annak nevétől."


Ha meg megpróbálná figyelembe venni akkor mint mondtam, magára vessen mert mindent elkövetne legfőképp az MSZP, hogy semmit ne tudjanak keresztül vinni időben.



Azt mondom, amíg a tervek szerint működik az ország és nem tapasztaljuk ennek bizonyíthatóan az ellenkezőjét, addig tartsuk meg a bizalmunkat mert csak így fejlődhetünk, csak így lesz erős Magyarország.

2011. márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
35%

balu1


Hát látod, itt már egyre jobban eltér a véleményünk. Látom, te szinte vakon elfogadod, hogy a Fidesz mindent jól csinál, és ez az út vezet a mennyekbe, én viszont igen erősen kételkedem ebben. Sőt, jó néhány dolgukat határozottan negatívnak, törvénytelennek, és éppen ezért teljesen elfogadhatatlannak tartok.


Mint ahogy a demokrácia megcsúfolásának tartom azt is, AHOGYAN csinálják. Bár messze nem diktatúra amit csinálnak, de bizony autokrácia...


Most halt meg szegény Ranschburg Jenő. Még kb egy hónapja készítettek vele riportot, ahol az alábbiakat mondta:


„A Horty-korszaktól kezdve a Kádár-korszak végéig van egy közös vonulata Magyarországnak: az hogy „megkíméltek” bennünket a gondolkodástól. Mindig megmondták nekünk, hogy mi a jó és mi a rossz. Azt mondták, hogy csak jó és rossz között lehet választani, átmenetek nincsenek, valami vagy szép, vagy csúnya, vagy gonosz, vagy jóságos, vagy rajongani kell, vagy gyűlölni. Ez egy mentális attitűd, generációkon keresztül tanultuk, és ennek a levét isszuk ma. Sokan ma sem akarnak gondolkodni, azt mondják, „van itt valaki, ő majd gondolkodik helyettem, ő mindent elintéz nekem”. Így nem lehet demokráciát csinálni. Ettől a perctől kezdve, minden attól függ, hogy ki az, akit kiválasztottam erre a szerepre. Ha az egy Mátyás király, akkor egész jó, de ha egy Caligula, akkor nagy baj van.”


„A kialakulóban lévő kommunikációs mód és hatalmi szerkezet kifejezetten a poroszos szülő-gyerek kapcsolattal rokonítható, ráadásul azzal a fajtájával, amelyben minimálisra zsugorítják a gyerek alkudozási pozícióját. Mint a Kádár-rendszerben: légy engedelmes, imádd apádat. És te engedelmes vagy, és imádod apádat. Ami persze az apát is deformálja. Nem tudni előre, kiből mit hoz ki a hatalom, nem tudni, melyik Dr. Jekyllből lesz Mr. Hyde. Az arra hajlamosak elveszítik kapcsolatukat a külvilággal, túlzottan kockázatvállalóak lesznek, egocentrikussá válnak, még az ülésük és a járásuk is megváltozik. Nem hallgatnak az ellenvéleményre, sőt, minél nagyobb kórus követel valamit, annál inkább megcsökik magukat. A közvetlen munkatársak kiválasztásánál a simulékonyság, a talpnyalás lesz a fő szempont.”


Megszívlelendő mondatok...


Annak ellenére, hogy igencsak különbözik a véleményünk, MEGKÖSZÖNÖM, hogy igen korrekt vitapartner voltál - bár az itt írogatók többségének csak legalább negyedannyi józan esze lenne, mint Neked!!! :-)


Pedro

2011. márc. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Nem semmi ez a vita srácok. Inkább próbáljatok lottózni, hátha nyertek közel 700 milliót, mint én pár éve, és soha többé nem fogtok a politikával foglalkozni. Az elveim miatt én is Fideszes vagyok, úgyhogy hajrá Balu 1!
2011. márc. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Kedves 00:08-as!


Vita???

Veled ellentétben mi ezt NEM kiütésre játsszuk, ha esetleg nem vetted volna észre. Ezt úgy hívják, hogy eszmét cserélünk. És nem, nem vodkára... Csak úgy egymás közt.


Pedro

2011. márc. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Én ezt nem kiütésnek szántam kedves Pedro, én minden kormány alatt jól megéltem mert olyan tudás birtokában vagyok ami kevés embernek van az adott területen, de a Fidesz nekem sokkal szimpatikusabb mint bármelyik párt az új adótörvénnyel, társasági adórendszerével, stb. A szerencsém csak egy ráadás volt az életemben, anélkül is jól éltem, mondjuk nem ennyire persze. Bocs ha félreérthető voltam, csak nem vagyok az az érvelős típus, főleg ha azt le kell írnom. Csak a lényeget röviden.
2011. márc. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Elsőnek köszönöm a türelmet.



"balu1

Hát látod, itt már egyre jobban eltér a véleményünk. Látom, te szinte vakon elfogadod, hogy a Fidesz mindent jól csinál, és ez az út vezet a mennyekbe, én viszont igen erősen kételkedem ebben."


Nem kell ilyen nagy szavakat használni mert itt nagyon is emberi problémáink vannak amit meg kellene oldani. Nem értem az okát a szuperlatívuszoknak, eltúlzott fogalmazásnak mint "mennyekbe vezet" és "bármit vakon elfogadni". Ennél sokkal földhöz ragadtabbak a problémáink.



Vakon nem fogadunk el semmit! Bizonyos időn belül mindennek lejön a visszhangja és mindenre fény derül még akkor is, ha netán bárki mást mondana a történtekről mint ami a valóság. Ez korábban is így volt, amint minden lejött Gyurcsány idejében is. Nagy vonalakban láttuk, hogy mi történik. Nem véletlenül lázadozott a nép, mert akkor a megélhetési szinten ment a életeket is veszélyeztető kifosztás.


Mennybe sem akarunk menni csak egy élhetőbb emberi életet szeretnénk annál ahova az elmúlt kormány miatt jutottunk. Azt is tudjuk, hogy ez nem megy egyik napról a másikra.


Van néhány nagyon fontos szempont amire oda kell figyelni. Első az ország adósságának a csökkentése. A másik az, hogy milyen áron szabad bármit is tenni?


Ez nyilván csak úgy működik ha onnan veszünk el ahol az nem veszélyezteti a forrás anyagi biztonságát. ilyenek lehetnek a multik, a bankok. Nyilván ők is tiltakoznak mert a pénz mindenkinek pénz, viszont akinek csak annyi van, hogy a hajlékát éppen fenn tudja tartani és arra jut még kevés, hogy enni jusson belőle, attól nem lehet elvenni semmit, mint a gyurcsány időkben tették.


(Az emberek mit tudtak tenni akkoriban? Még csak ki sem mentek harconi az utcákra, csak békés tüntetést és naggyűlést terveztek, amíg bele nem kényszerítette a hatalom őket egy mesterségesen keltett incidensbe. Szándékosan úgy terelték az embereket, hogy a maroknyi gyujtó mag és az általuk már feltüzelt kossuth téri csoport a békés fidesz naggyűlésre menjen rá, hogy együtt lehessen őket támadni, mint utólag kiderült.)



A multiknak és a bankoknak nem lenne okuk panaszkodni néhány százalék elvonás miatt mert ez nem fenyegeti az anyagi biztonságukat de annak ellenére megpróbálnak kibújni az ország vagyonából megszerzett bőséges javaikat érintő, arányában kicsi adók alól. Ők az EU-hoz fordulnak és pénzügyi szervezetekhez, úgy próbálják fenttartani az egyeduralmi helyzetüket, hogy belőlük egy ország se épüljön, csak saját maguk!


Ez nyilván érthető de nem elfogadható hiszen belőlünk élnek, nem is akárhogy! Akkor már járuljanak hozzá ahhoz amiből majd a hasznuk is származik, Magyarország felvirágoztatásához.



Miért ne elégedetlenkedjünk?

Adott egy kormány aki mindent elkövet, hogy megoldást találjon Magyarország problémájára. Mint emberek, ők is megpróbálnak emberi megoldást találni. Igyekeznek figyelembe venni az emberek minimális megélhetési igényeit. Nem engedik el a kezét annak aki rá van szorulva. Megadják a lehetőséget annak akinek vannak ötletei, aki képes tovább fejlődni. Határozottan kiállnak a külföld előtt az ország mellett, amíg eddig mindenki csak alázkodva megalkudott. (Van aki azt mondja szemtelenség, arrogancia. Én azt mondom ez bátor hazafiság!) Magyarország se kevesebb mint bármelyik! Mit várunk még többet egy ilyen tervekkel készülő kormánytól, attól aki már így bizonyít?


Miért hihetünk ill miért ne hihetnénk a kormánynak?

Az elmúlt 8 év történéseit is nagyrészt tudtuk követni, legfeljebb tenni nem tudtunk ellene. Aki egyáltalán elment az akkori ellenzék beszédét meghallgatni, arra ráküldték a tömeget, akikkel együtt már szinte bűnözőként kezelték (lőtték, fújták, ütötték) a békés embereket is, akik a naggyűlésről jöttek.


Azokban az időkben láttuk, hogy milyen pénzek folynak be az országba de még nem láttuk miért nem javul tőle a színvonal.


Most látjuk, hogy nem folyik be hatalmas kölcsön (ez úgyis kiderülne más forrásból). Igaz, még nem látjuk, hogy hogyan bontakoznak ki a tervek véglegesen, de semmilyen más kormány esetében sem látnánk előre biztosan. Tehát akkor minden kormánnyal elégedetlennek kellene lennünk? Ez azt jelenti, hogy egyik sem jó, vagyis ez sem kevesebbet, tehát ez is ér annyit, mint bármi más ami jól működne, Sőt annál jóval többet, mert ez a kormány már bizonyítja a rátermettségét a nemzeti csőd helyzet jó kezelésében is.


Elhisszük-e amit mondanak? Igen (nekik is és másnak is hihetnénk), de csak addig, amíg ennek az ellenkezője nem derül ki, azután már nyilván nem. Addig viszont miért ne hinnénk? Az úgyis hamarosan kiderülne, ha valami netán másképp történik, addig viszont nincs okunk kételkedni.



Mit hogyan, milyen módszerrel hajtanak végre ami kifogásolható?

Szabad-e egyáltalán kifogásolnunk a jelenlegi előre mutató helyzetben? Szabad-e telhetetlennek lennünk? Szerintem a fő irányt kell néznünk ha az jó, nem a mellék ágakat. Azt kell tudnunk, honnan indult az ország, milyen terheket cipel magával és hova tart. Ha a fő irány jó akkor a többivel ráérünk akkor foglalkozni ha a terheket letettük. Jobb megoldást úgysem találunk, legfeljebb rosszabbat a fő irányt illetően, annál pedig rosszabb nincs! (pl. mint az előző kettő ciklusban volt)



Mit lehet tenni egy csőd közeli helyzetben lévő országban, és mit várhatunk el a kormánytól és mivel kell hozzájárulnunk mi az a legkevesebb ami tőlünk elvárható?


((Még 2008-ban amikor belerokkantam az azt megelőző időszakba, akkor eladósodtunk és mire rádöbbentem, hogy mennyi tartozást kell megadnom, akkorra már összecsaptak a fejünk fölött a hullámok. Már egyik helyről küldték a végrehajtót és másik két helyről már közel volt ugyanez a lépés és még mellette több helyre kellett törlesztenem amikor azt mondtam, mindegy milyen áron de meg kell oldani a családi költségvetést. Azután már semmi más nem érdekelt. Anyám mondta, el kell mennie fodrászhoz és a lábán már benőtt a köröm. Megszokta korábban a rendszeres forászt és pedikűrt. Mondtam hogy még arra jut ugyan, de akkor azzal számoljon, hogy két hónap múlva már a fodrásztól a híd alá mehetünk lakni! Erre csak tovább folytatta, hogy olyan még nem volt, hogy ne tudna elmenni fodrászhoz. Most vagy megpróbálunk kijönni az adósságból, vagy fodrászhoz és pedikűröshöz járunk és onnan megyünk aludni a híd alá, válasszon (hangzott el a költői kérdés).


Végül lemondtunk minden extra szolgáltatásról ami korábban csak aprópénz kiadást jelentett és természetes volt. Minimális összeget költöttünk étkezésre, nem költötem tömegközlekedésre mert az megfizethetetlen (1havi közlekedési bérlet = 3havi kenyér ára), sajnos már így kellett számolni csak fogyjon az adósság.


Végül részlet fizetési megállapodásokat kötöttem a szolgáltatókkal és a végrehajtó kifizetésében részben egy ismerős segített kamatmentes kölcsönnel. Ismert, így csak a kezembe nyomta a pénzt és csak azt kérdezte, kb. mikor tudom visszaadni és milyen részletekben. Később derült, hogy a végrehajtói díj és egyéb költségekkel együtt további összegeket emésztenek fel, ahhoz még szereztem pénzt, eladtam amit lehetett és már felesleges is volt.))



Egy ország sem működik másképp, csak nagyban!


A lényeg, hogy amikor az ember hatalmas bajba kerül (mint Magyarország az előző időszakban a vezetés miatt) akkor a legelső, megteremteni azt ami a közvetlen működéséhez szükséges és az adósságot kell megadni ahogy lehet. Ezzel mint tudjuk, senki nem foglalkozott az elmúlt 50 évben, sőt ellenkezőleg! Még az utóbbi időben is megtöbbszörözték az adósságot!


Viszont eközben azzal is számolni kell, hogy az adósság megfizetéséhez nagyon sok lemondásra lesz szükség (ország vezetéstől függetlenül). Ebben csak annyit számít a vezetés kiben/mibenléte, hogy ebben segítően közreműködjön. Itt ebben nincs hiba.


A legkevesebb amivel mi hozzá járulunk ehhez a munkához, hogy nem keresünk (bármilyen kormánynál előadódó), mesterségesen túlértékelt hibákat, aminek nincs igazán nagy jelentősége ahhoz képest, hogy milyen nagy feladat megoldásán dolgozik az ország.



"Most halt meg szegény Ranschburg Jenő. Még kb egy hónapja készítettek vele riportot, ahol az alábbiakat mondta:


„A Horty-korszaktól kezdve a Kádár-korszak végéig van egy közös vonulata Magyarországnak: az hogy „megkíméltek” bennünket a gondolkodástól. Mindig megmondták nekünk, hogy mi a jó és mi a rossz.

...

Ez egy mentális attitűd, generációkon keresztül tanultuk, és ennek a levét isszuk ma. Sokan ma sem akarnak gondolkodni, azt mondják, „van itt valaki, ő majd gondolkodik helyettem, ő mindent elintéz nekem”. Így nem lehet demokráciát csinálni. Ettől a perctől kezdve, minden attól függ, hogy ki az, akit kiválasztottam erre a szerepre. Ha az egy Mátyás király, akkor egész jó, de ha egy Caligula, akkor nagy baj van.”"


Igen, ez bizony így van. Az elmúlt időben nem tanultunk meg gazdasági szempontból gondolkodni! Sőt, akinek erre Istenadta késztetése volt és netán belevágott valamibe azt megbüntették, bebörtönözték.


Pl. a meggymagos kertész.

Demeter Béla kertész felvásárolta a meggymagot, hogy máshol drágábban eladhassa, üzérkedésért megbüntette az akkori kormány, miközben állítása szerint ő nem tett mást, mint "a szemétből csinált aranyat". A konzervgyárból fillérekért vásárolt ugyanis egyébként is kidobásra szánt meggymagot, amit aztán jóval drágábban tovább adott. Ez a kapitalista módszer akkoriban többeknek szemet szúrt, így a kertészt megbélyegezték és végül nem kerülhette el a börtönt. [link]



Ezt tanultuk amikortól megszülettünk és utána is folyamatosan, HA MAGUNK MERÉSZELÜNK VALAMIBE KEZDENI A BECSTELEN DOLOG AMIÉRT BÜNTETÉS JÁR!


Ezzel nincs is már mit kezdeni, ami kimaradt azt az életünk felén jóval túl más úgysem sajátítjuk el. Akiben nincs meg természetes ösztön szinten az önálló döntés indíttatása az meg sem látja az előtte elsuhanó gazdasági lehetőségeket (mert amikor tanultuk volna akkor nem volt szabad) és azoknak a haszonszerzéshez szükséges lebonyolítási módját is éppen ezért nem ismerhetjük készség szinten. Nekem sincs meg ilyesmihez a képességem, sajnos. Ha nem mondja valaki mit csináljak, önmagamtól nehezen látom meg mit hogyan tegyek gazdaságilag a saját környezetemben. Szaktechnikailag tudom, de hogyan lesz nekem ebből nagyban pénzem, hogy ne egyesével nekem kelljen mindent megcsinálnom.. Egyidőben sok mindent összeraktam alakítottam amiért sokan arra próbáltak rábeszélni, hogy "vállalkozzak és dúsgazdag milliomos lehetek", de hiszen ahhoz én nem értek!


Akiben viszont megvan a képesség, az lehet máshoz nem ért viszont ahhoz igen, hogyan csináljon pénzt. Abból lesz vállalkozó vagy vezető, mert tudja mit kell tenni a pénz érdekében. Úgyértem, pl. nem az esztergapad mellett kell állnia fillérekért 50 éven keresztül, hanem a bőrfotelban kell ülni és ötévenként kell megkeresni vagy évenként azt a pénzt amit a drehás 50 év alatt tud összeszedni. Na ehhez már képesség kell. Ez az amire azt mondják, rá kell születni. Ez ahhoz hasonló, hiába szeretném énekléssel keresni a kenyerem, ha nincs hangom hozzá.


Tehát van olyan ember (most a legtöbbünk ilyen kishazánkban), aki tényleg azt várja el szó szerint lépésről lépésre, hogy megmondják neki mit csináljon, azután kapjon lagalább annyi pénzt amiből éppen fenn tudja tartani magát.


Aki ennél többre képes az a vállalkozói réteg és a vezetők, felső vezetők, egészen a miniszterelnökig.



"„Nem tudni előre, kiből mit hoz ki a hatalom..”

Megszívlelendő mondatok... "


Viszont amíg nem látjuk azokat az okokat ami miatt bármilyen kormány (bármelyik) elveszíthetné a bizalmunkat, addig szerintem ne keressük csak azért is.. a rosszat benne. Abszolút mindenki részére elfogadható vezetés nincs. Egyszerüen nincs! Nem létezhet mert ahányan vagyunk annyiféleképp gondolkodunk. Mindenki számára más lenne az ideális megoldás. Ahhoz, hogy mindenki megelégedésére lehessen tenni, oda személy szerint mindenki mellé kellene egy külön miniszterelnök aki csak az ő igényeit teljesíti, mert másnak az úgy már nem felelne meg, de ugyebár ez csak fikció. ilyen nem létezik. Ezért olyan sem létezik, hogy egy ország vezetéssel mindenki maradéktalanul meg legyen elégedve. Nem azért mert ne lenne jó, hanem azért meg sokfélék vagyunk és sokféleképp gondolkodunk. Tehát nekünk kell rugalmasabbnak lennünk mert mi vagyunk többen.


Sokan tudunk egyhez alkalmazkodni, de egy nem tud ötmillió féleképp dönteni.


Meg kell elégednünk azzal, ha legalább nagy vonalakban jól vezeti az országot az az egy aki éppen van, és megpróbál kihúzni minket a sokévtizedes adósságból valamikorra. Másnál még ezt sem érnénk el. Nem is tudom egyáltalán mit is várunk bárkitől, bárki mástól még. Ha egy másik kormány lenne akkor abban is találnánk hibát. Lehet, hogy jóval nagyobbat. Az viszont biztosan másik embercsoportnak nem tetszene, mert olyan nincs, hogy mindenki meg legyen elégedve valamivel.


Talán ismered a tanmesét ami úgy hangzik, "A monlár, a fia meg a szamár". Na éppen ezért nem lehet mindenkinek megfelelni, bárki legyen aki azt megpróbálja: [link]


Nos éppen ezért kell a vezetőnek a tudása szerinti legjobbat tennie (nem szétszakadva különbőző akaratok szerint), mert ha azt várja, hogy millióféleképp döntsenek helyette akkor egyrészt nem vezető, másrészt a sok különböző gondolkodású ember csak valami nagyon rossz, átgondolatlan irányba vinné a dolgok menetét.



"Annak ellenére, hogy igencsak különbözik a véleményünk, MEGKÖSZÖNÖM, hogy igen korrekt vitapartner voltál - bár az itt írogatók többségének csak legalább negyedannyi józan esze lenne, mint Neked!!! :-)

Pedro"


Köszönöm én is! :)

Már korábban bennem is megfogalmazódott hasonló vélemény Veled kapcsolatban. Arra gondoltam, vagy pedagógus lehetsz vagy újságíró, netán hivatásos politikus, hogy ennyire emberközelien fogalmazol.


Üdv.

2011. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

balu1,Pedro !!!


Az elején nem hittem volna,hogy ilyen hosszúra fog sikerülni a vita, de ennek ellenére örülök,hogy vannak még emberek (ráadásul az egyik Fideszes is,ha jól vettem ki a szövegből)akik normális érvekkel tudnak vitatkozni.Tényleg abszolút balu1 le a kalappal az érvelés elég kevés Fideszesre jellemző úgyhogy örülök,hogy van még valaki.Pedronak a válaszait szoktam olvasni,rólam tudtam,hogy észérveket szokott felhozni.

2011. márc. 17. 16:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!