Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesz-e jövője a Magyaroknak...

Lesz-e jövője a Magyaroknak és az országuknak? Mi lesz velünk?

Figyelt kérdés

A szomszédaink gyűlölnek vagy lenéznek esetleg mindkettő.

Már nagyon régóta lejáratnak és rossz színben tűntetnek fel minket a nemzetközi sajtóban?(Osztrák újságban megjelent,hogy Robert Fico nem mer a magyar légtér felett átrepülni,mert fél,hogy lelövik)Szlovákiában azt tanítják,hogy ők ezer évig a rabszolgáink voltak és ezt eladják a világnak. Mások is megpóbálnak/tak minket idegengyűlölőnek beállítani. Mi magunk meg nem védjük az érdekeinket. Az idétlen politikusok meg szétzilálták az országot. Már a magyarok is egymás ellen vannak? Így elég nehéz.

Itt a válság meg jön a klímaváltozás. nekünk már csak rosszabb lesz.

A politikusok eladták a fejünk fölül a tetőt utána meg a lábunk alól a földet.A földüket. Nincs semmink. Az ekevesünk meg kicsúszik a kezünk közül. (a gáz a kanadaiaké lett,a termálvízzel nem tudunk mit kezdeni,értéke s szürkemarha is,de nem tudjuk kihasználni).

nem tudjuk magunkat eladni európának. Vagy nem ismernek minket vagy csak a rosszat tudják. Estelagazt ahogy más nemzetek belítottak minket.

Nekünk már nincs hitelünk,szavunk.

A jövőben minket és a hazánka nagyon ki fogják használni.

Nem a mi kezünkben lesz az irányítás hanem már nemzetekében és nagy külföldi cégekében. Nem lesz belőlünk semmi.

A mindekori magy kormány gyenge ahhoz,hogy képviselje az ország érdekei.Csaka magukét nézik. Nem tudnaka határokon élő Magyarokon sem segíteni. A Csángók még mindíg alig tanulhatnak magyarul.

Az egy dolog,hogy mások ássák a sírunkat,de mi támogatjuk és szabad utan engedünk nekik. Betetőzés képpen mi is ássuk.Nincs összetartás.

Szerintem nem lesz még 1000 évünk,de 500 se. Szépen lassan ki fogunk halni.Kicsinálnak minket és a nyelvünk is le fog tűnni. Aztán majd egyesek a csontjainkon fognak táncolnak.

Miket olvastam itt-ott.mennyire nem szeettek minket régeben sem. Most meg.

Pegid mi és érünk annyit,mint bármelyik másik Európai nemzet.


Szerintem mi vagyunk a llgbutább nemzet. Mi nem is akarjuk magunkt megvédeni. Mindekimás büszek a történelmére mi nem is nagyon alkarjuk tudni honnan jöttünk.

Ha valami érdemi történik az mindíg csak egyéni erőből és forásból.

Az álam miértnem dolgozik értünk?


2009. febr. 24. 19:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, én is abszolút racionális megfontolásból döntöttem amellett, hogy nem szeretnék gyereket, legalábbis ebben az országban nem, hiszen pont a saját gyerekemnek akarjak rosszat? Na nem. Pedig elhiheted nagyon szeretnék, de a józan ész erősebb, ebbe a kuplerájba én nem fogok egy kis porontyot beereszteni, persze lassan-lassan elfogyunk és megkattanunk, ha a cigányság lesz többségben .... Na ezért nem is olyan rossz ötlet, ha Magyarország megszűnne úgy ahogy van. De romáék tesznek arról, hogy ne így legyen, nézd csak meg a születési statisztikákat, hányból hény fehér és hány cigány? Na meg fogsz lepődni .... Valahogy korlátozni kellene a cigányság szaporodását, elégendő csak a minden alapot nélkülöző támogatások megvonásával, aztán csak meggondolják, hogy 20 éven át akarnak-e a semmiből élni vagy inkább mégse, és netán dolgoznak is. DE sajnos minden jóakaratom ellenére is sokszor azt tapasztaltam, nemlehet őket civilizált emberek közé engedni, mert ha netán még szakmailag valamit tudnának is (na már ez is ritka, valljuk meg), akkor is kultúráltásgi szintjük miatt nagy általánosságban egyszerűen képtelenség ...

Persze most én vagyok a rasszista, pedig mindez csak tapasztalat részemről.

2009. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Szerintem mi nem a ruszkiknál meg '56-nál ragatunk le.De nem is Trianonnál(ami gazdaságilag nagyon rosszul érintett minket)hanem Mohácsnál.
2009. febr. 25. 19:45
 13/24 A kérdező kommentje:

00:00


A roma kérdés elég rázós ügy. Érzékeny téma.

Hibá mondják,hogy hátrányos megkülönböztetésben részesülnek,mert bizony van,hogy előnyöket élveznek csak azzal nem kardoskodnak. Mert ők időnként kapnak házat,mert "rászoruló". De hány szegény magyar van aki nem kap házat.Sőt még a maradék bőr is lehuzzák róla.

Szóval ez neház ügy.


Nem próbáljuk meg elfogadni őket. Ők mit tettetk azért,hogy elfogadjuk őket? 700 éve itt élnek és nem szakadtak bele,hogy alkalmazkodjanak hozzánk,meg a szokásainkhoz. nem az mondom,hogy asszimilálódniuk kellett volna. De ők is közeledhettek volna felénk jobban.

Azt könnyen mondjáj,hogy mi met tettünk vagy mit nem.

Csak az éremnek két oldala van.

2009. febr. 25. 19:52
 14/24 A kérdező kommentje:

Igazad van, én is abszolút racionális megfontolásból döntöttem amellett, hogy nem szeretnék gyereket, legalábbis ebben az országban nem, hiszen pont a saját gyerekemnek akarjak rosszat? Na nem. Pedig elhiheted nagyon szeretnék, de a józan ész erősebb, ebbe a kuplerájba én nem fogok egy kis porontyot beereszteni, persze lassan-lassan elfogyunk és megkattanunk, ha a cigányság lesz többségben .... Na ezért nem is olyan rossz ötlet, ha Magyarország megszűnne úgy ahogy van. De romáék tesznek arról, hogy ne így legyen, nézd csak meg a születési statisztikákat, hányból hény fehér és hány cigány? Na meg fogsz lepődni .... Valahogy korlátozni kellene a cigányság szaporodását, elégendő csak a minden alapot nélkülöző támogatások megvonásával, aztán csak meggondolják, hogy 20 éven át akarnak-e a semmiből élni vagy inkább mégse, és netán dolgoznak is. DE sajnos minden jóakaratom ellenére is sokszor azt tapasztaltam, nemlehet őket civilizált emberek közé engedni, mert ha netán még szakmailag valamit tudnának is (na már ez is ritka, valljuk meg), akkor is kultúráltásgi szintjük miatt nagy általánosságban egyszerűen képtelenség ...

Persze most én vagyok a rasszista, pedig mindez csak tapasztalat részemről.


Nem azért indítottam ezt,hogy a romákat szapuljuk.

Én is el tudom képzelni,hogy majd Mo. helyén jön létre a romák országa. Mi magyarok elfogyunk,elhagyjuk az országot ök meg ...,és akkor jönnek más országokból.

EZT HAGYJUKABBA.


Máshol is élnek romák és az ország szeker mégis megy.

A gyenge gazdaságot nem lehet kultúrális eltérésekre fogni.


>>Na ezért nem is olyan rossz ötlet, ha Magyarország megszűnne úgy ahogy van.<<

Ezt magyarázza el nekem valaki. Miért lenne jó?

2009. febr. 25. 19:59
 15/24 anonim ***** válasza:
71%

Miért lenne jó? Hm ... én el tudnám képzelni egy X-dik osztrák tartományként .. Szted miért lenne rossz? Nézd, ez így szar ahogy van, ez kétségtelen, na túl azon hogy ennél bármi csak jobb lehet, az is elképzelhető, hogy ránk ragadna egy kis civilizáció túl a gazdasági előrelendülésen. Nyugaton is vannak romák igen, pontosan, és miért érzem úgy, hogy ott teljesen mások?

Na de nem akarom én se összekapcsolni ezt a két kérdést de ami tény az tény ... többségben lesznek, kár tagadni.


Nem lehet népszavazást kiírni arra, hogy szűnjön meg az ország és felőlem lehetünk egy újabb USA-tagállam is, mondom tök mindegy, ennél lejjebb már nem lehet menni, ellenben ebben a baromi nagy válságban is arra felé valahogy mégis más a mentalitás, ami a magyarokban soha nem fog változni sajnos. Ez van gyerekek, ismerjük be ...

2009. febr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet azt a fantasztikus nagy magyar múltat már a jó istenbe elfelejteni és egyszer végre előre nézni? Itt siránkozunk mindenen ami a múltban ért minket, kit érdekel? Hagyjuk már ...


Szóval ki kéne söpörni már innen ezt a szemléletet és előre nézni ... Hátha jobb. Én sokszor látok történészeket siránkozni a becses múltunkon de még soha nem vitatkoztak a jövőbeli lehetőségekről.

2009. febr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Hanák József ***** válasza:
100%

Az országnak lehet jövője.

Rengeteg zseni van kis hazánkban, ahelyett, hogy mások után megyünk, nekünk kellene az élen állni!

Európa kutató-fejlesztő központjává válást kellene támogatni, nem a gumigyártó.stb.. multikat.

Rengeteg lehetőségünk van többek közt, a környezetvédelem, informatika, gyógyászat, energetika stb.. terén.

Sorra viszik a multik a magyar ötleteket, pedig sokan szeretnék találmányaikat itthon kamatoztatni. Sajnos a jelenlegi politika szándékosan tönkreteszi az országot.

1 azaz egy év alatt egyenesbe lehet hozni Magyarországot! Csak akkor a sok ingyenélőnek is el kellene menni dolgozni.

Márpedig nem értenek semmihez, csak az adóforintok lenyúlásához.

Tehát egy teljesen új politikára van szükség.

2009. febr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

23:06


A sógorok belerokkannának ha mi lennénk a 10. tartomány.

ennyi eszük nekik is van. At országot így is ki tudják használni.

Abban szerintem is van valami,hogy másként szemlélik tőlünk nyugatra az egészet.


23:13

Szerintem is előre felé kellene tekínteni.

Multkor hallottam valahol,hogy a nagy multi cégeknek vannnak olyan embereik-profiltervezőik,azt hiszem így hívják őket-aki 4-5 évre előre terveznek.Mit kellene elérni,mik a célok stb.

Itt mondták,hogy a magyar politikusoknak ilyen nincs.Magyarországnak ilyesmilye nincs.

Feláldozzák a hosszú távu hasznot a rövidtávu érdekeltségek oltárán.


11:24


Lehet jövője. Gondolod ennyi emberrel? 10 millióval?

Tény,hogy nagy koponyák vannak az országban.

el is mennek. Aki meg marad azt nem becsülik meg.

Kifolyik az ország kezei közt a szürkeállomány.

Nem tudunk élni vele. MIÉRT?

Szeintem nem lesz belőlünk egyfajta "közép-eirópai Svájc"kutatás fejlesztés terén.

Itt jön azhogy a hosszútávu hasznot áldozzák fel.

Arra kellett volna hitelt felvenni,hegy kitermeljük a saját földgázunkat. "Mert nincsenek meg hozzá a szükséges eszközök"- Így legalább jobban függünk más országoktól.


Most nagyon beletenyerelét a "heppembe", a mániámba.

Feltalálók. EGYSZERŰEN KÉPTELE EZ AZ ORSZÁG KIHASZNÁLNI AMIT A POLGÁRAI FELTALÁLNAK.

Fényátersztő beton-nekünk nem fog hasznot hozni.

Feltatált valaki egy műanyagpalack prést vagy mit.

Nekünk nem kellett. Kína megvette.

Hányan tudják,hogy a lapos TV-t magyar találta fel.

Azt mondták hülyeség.Senkinek nem fog kelleni.

A japánok mevették a licenset. Most használatos valahol a technológia?????? IGEEEEN,tuti nyerő lett.Csak nem nekünk.

Döbbennet mennyire nem tudunk a saját találmányainkkal élni.


Az emberben előbb-utóbb óhatatlanul felmerül,hogy szándékosan teszik ezt az országgal a politikusok.


Kiet értesz ingyenélők alatt? Én is munkanélküli vagyok.

Hallottam már,hogy miattunk nem megy az országnak.

Meee nem dógoztok!!!! azé

Szlovákiában egy picevel nagyobb a munkanélküliség.

A Spanyolokná már régóta nagyobb a munkanélkülek aránya,mint idehaz. Nem is kicsivel.

Vannak országok ahol sokkal nagyobbak a természeti katasztrófák és mégi jobban megy nekik.

Horvátország egy részét szétlőtték.Mégi jobban megy nekik. Jó,ott a tengerük és sokat hoz.

Nálunk meg nem volt háború.


Az ország természeti adottságai alaklmasak a fölműelésre,állatenyésztésre. Nekünk valahogy megsem gazdaságos.Nem tudunk belőle hasznot húzni.

Mit csinálunk rosszul??????

2009. febr. 26. 21:10
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezted:

"Mit csinálunk rosszul??????"

Megmondom:

Siránkozunk és másokra mutogatunk ujjal. Te is pont ezt teszed az írásaidban.

Ahelyett, hogy megoldást írnál ide, inkább nyavajogsz a "szörnyű sorsunkról".


Jól írták az elején:mentalitás. Ezen kell változtatni.

Ha a mentalitás változik, akor a törvények, a kormány, a másik ember és minden más is megváltozik. Ne mástól várja senki a megoldást. Nem jön a sült galamb, félúton lelőtték.


Megoldást keress (magadban főként) és ne kifogást!

2009. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Abban szerintem is van valami,hogy másként szemlélik tőlünk nyugatra az egészet. "


Igen ez a lényeg az egészben, azaz mentalitás. De valaki mondja meg nekem mi miért vagyunk ennyire nagyon idióták ???

Mondjak egy szomorú dolgot?

X ország napilapjában eddig magyarokról szóló cikkben három féle kifejezést is olvastam:

1, kellemetlen emberek

2, szibéria talán jobbik része

3, genetikailag idióták


Na mit szóltok ehhez? .......... no comment.

2009. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!