Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Szerbekröl...

Mi a véleményetek a Szerbekröl? Irjatok ami eszetekbe jutt!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 13:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
79%

1. Tudom, hogy Zrínyi horvát volt, azért írtam, hogy szlávok (ebbe több népcsoport is beletartozik)

2. Arról meg, hogy gyáva népség lenne a szerb, csak azt tudom mondani, hogy akkor a magyar is legalább ilyen gyáva népség. Mi mit tettünk Olaszliszkánál? Mit tettünk Pénzes Henriettáért? Inkább az volt a szégyen, hogy amikor a Cozma-eset történt, mi ujjongva vártuk a szerbeket! Mert a saját portánkon nem tudunk rendet tartani, mindenki hirtelen a szerb maffiában kezdett bízni. Na ez a szégyen! A szerb mellesleg soha nem volt gyáva nép, mindig is katonanép volt. Persze ezen lehet megbotránkozni, hogy a hadviselésük fő eleme a gerillaharc, csak akkor kérdem én, a Rákóczi szabadságharcban mi talán nem ugyanilyen gerillaharcot vívtunk?

3. A magyarverésekről pedig csak annyit, hogy azokat ugyanolyan feltüzelt és ostoba emberek követik el szerb részről, mint amilyenek a magyar oldalon zászlókat égetnek. Mindkét nemzet legalja. De ezek miatt az alja emberek miatt nem lenne szabad egy egész népet általánosítani. Mert ilyen alapon bármelyik magyar csapat B-közepe sem különb. A másik oldalon is ugyanilyen idióta soviniszták követik el az ilyen magyarverő akciókat.

2011. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Ámen
2011. ápr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
70%

"Illene nem elfelejteni, hogy a magyar nemesség és vitézi rendek döntő többsége szláv származású volt, és nem magyar,..."


Ez konkrétan szamárság.


Szerintem meg nem véletlen, hogy a szerbeket (a románokat leszámítva) az összes szomszédjuk eszméletlen módon utálja és utálta mindig is. A mai szerb emberek között természetesen ugyanolyan arányban vannak rendes emberek, mint a magyarok vagy a horvátok vagy akármelyik nép között. De a szerb nemzeti tudatot és a szerb történelmet mégiscsak az a másokat alávetni szándékozó, az ortodoxiára támaszkodó nagyszerb nacionalizmus jellemzi amelynek a levét többek között mi magyarok is számtalanszor megittuk már, és amely egy durván civilizálatlan és erőszakos, partizánkodó, csetnikeskedő, népirtásos mentalitásban teljesedik ki.


És amíg mondjuk a nagymagyar nacionalisták max. az ilyen internetes oldalakon szájhősködnek, addig azért láthattuk, hogy a szerbek konkrétan mit műveltek 1991-1995 között Horvátországban és Boszniában, majd később Koszovóban. A szerb politika a szerb civilek jó részéből is minden emberi mivoltából kivetkőzött vadállatot volt képes csinálni.


Ez az ortodox nagyszerb nacionalizmus verte szét Jugoszláviát, veszítette el Koszovót és remélem, hogy a Vajdaság önállósodását is el fogja hozni. A szerbek meg maradjanak az 1880-as évekbeli méretűre összezsugorodott Szerbiájukban. Európán kívül.


A zenéjük ugyanakkor elég jó! :)

2011. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
11%
Primitív szláv alja nép. Magyarok százezreit gyilkolták le brutális módon (1849, 1944) beférkőztek a Délvidékre és megkaparintották, azóta lezüllesztették Szerbia szintjére. Valóban voltak olyanok akiknek volt eszük és mellettünk voltak de összességében kijelenthető a jövőben az elsők között kel őket eltüntetni a Föld színéről bűneik miatt. Az aki ezt az alávaló csürhét védi nézzen magába és gondolkodjanak el hogy hány ártatlan magyart tettek/tesznek tönkre nap mint nap.
2011. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Kedves 16:54-es!

Mintha minket nem utálna az összes szomszédunk.

Az osztrákokkal meg a horvátokkal még úgy ahogy megvagyunk, de a kedves sógorok is kb. úgy vannak velünk, hogy addig jó a magyar, amíg Magyarországon van. A horvátok meg... hát... ők is többnyire csak azokat a magyarokat csipázzák, akik fizetnek.

Ami pedig a szerbek népirtásait illeti 1991-95-ben, előbb nézd meg, hogy a horvátok pl. mit csináltak Krajinában! Akkoriban ők sem voltak sokkal jobbak.

Szóval akkor, ha ez alapján szólod le a szerbeket, akkor a magyarokat is leszólod, mert kb. velünk is ugyanígy áll a helyzet.

Azt aláírom, hogy agresszívak, de elvégre katonanép voltak mindig is.

Az pedig, hogy tiltakoznak a területeik elcsatolása miatt, nem jelent semmit. Nézd csak meg, hogy sír egyesek szája még most is, 90 évvel Trianon után, egész Magyarországon!

Nekem nem a kedvenceim a szerbek, de különösebb problémám nincs is velük.

2011. ápr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Kedves 18:17!


"...előbb nézd meg, hogy a horvátok pl. mit csináltak Krajinában! "


A szerbek kezdték el elüldözni, legyilkolni a horvátokat 1991-ben Krajinában és a többi vegyes lakosságú horvátországi területen, 1995-ben pedig maguk a szerb hatóságok rendelték el Krajina kiürítését, még mielőtt a horvát haderő megérkezett volna oda.


"Az pedig, hogy tiltakoznak a területeik elcsatolása miatt, nem jelent semmit. Nézd csak meg, hogy sír egyesek szája még most is, 90 évvel Trianon után, egész Magyarországon! "


Csakhogy azokat a területeket senki sem csatolta el tőlük erőszakkal (mint tőlünk Trianonban). Jugoszláviát maguk a szerbek verték szét szándékosan. Bocs, de nem tudom ezért sajnálni őket. Azt eszik, amit főztek maguknak.

2011. ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

"1995-ben pedig maguk a szerb hatóságok rendelték el Krajina kiürítését, még mielőtt a horvát haderő megérkezett volna oda."


És ezt te valóban el is hiszed?

Olyannak ismered a szerbeket, mint akik csak úgy feladnak egy területet, ahol ők vannak többségben?


"Csakhogy azokat a területeket senki sem csatolta el tőlük erőszakkal (mint tőlünk Trianonban). Jugoszláviát maguk a szerbek verték szét szándékosan"


Horvátország nagy részét és Szlovéniát valóban nem. De Krajinát, a Bosznaiai Szerb Köztársaságot és Koszovót igen.

Ugyanúgy, ahogy mi is elengedtük Horvátországot, de a magyar többségű területeket erőszakkal vették el.

A BSZK-t Szerbia simán meg tudta volna tartani. Ahogy Koszovót is. Csak a nyugati beavatkozás volt az, ami ezt megakadályozta.

Attól függetlenül, hogy egyet értek-e a lépéssel, vagy sem, ez detto ugyanaz, mint Trianon volt. Csak az okai mások.

2011. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
hát válaszolók, nagyon érdekes fórumot csináltatok, érdeklődéssel olvastam a hozzászólásokat, nagyon érdekes dolgokat tudtam meg, izgalmas volt:)
2011. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
79%

amúgy én kb negyvenszer voltam Szerbiában ( nemcak északon, hanem délen is) és egyéb jugó területeken ( montenegro, Bosznia, stb) is


én is az eszemmel tudom, hogy milyen szörnyű népek ezek, tudok a magyarok mészárlásáról a háború után, a saját jugoszláviájukban a népirtásokról, tudom, hogy mennyire nacionalisták,


de amikor ott vagyok, ezt elfelejtem, mert barátságosak, sztem az ország sem szörnyű, akárhol beszéltem emberekkel mindig ha megtudták, hogy magyar vagyok akkor érdeklődtek, beszélgettek, nekem az a tapasztalatom, hogy szeretik a magyarokat,.................. az ortodoxia imádatáról a vallásosságukról meg példát vehetnénk

olyan nincs, hogy ha ott vagyok, akkor be ne menjek egy ortodox tempolomba, és példaértékű, hogy a szerbek mennyire tisztelik a vallást kortól nemtől függtlenül


az emberek sokkal szebbek mint a magyarok ( úgy értem nem seggdugaszok mint a magyarok közül sokan, a csajok csodálatosak)

és emelett fontos az is, hogy az elmúlt 20 évben is mennyi háborút élt át a civil lakosság, a régmúltról nem is beszélek és mégis a fiatal 20 évesek is tartják magukat, ha gyerekkoromban az én házamat is bombázták volna én is egy állat lennék, az a baj, hogy sokan ( Köztük én se) nem is tudjuk, hogy miylen egy igazi bombázás alatt lenni, de ezek az emberek tudják

2011. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

18:50

"Olyannak ismered a szerbeket, mint akik csak úgy feladnak egy területet, ahol ők vannak többségben? "


A krajinai szerbeket Milosevics adta el, mert túl sokba került Szerbiának ezeknek az önmagukban életképtelen szakadár államocskáknak a fenntartása. Krajina sorsa a fehér asztal mellett dőlt el a szerb vezetés teljes beleegyezésével. A krajinai szerb civil lakosság katasztrófájának a felelőseit tehát Belgrádban kell keresgélni és nem Zágrábban.


"De Krajinát, a Bosznaiai Szerb Köztársaságot és Koszovót igen. "


Krajina és Bosznia sohasem tartozott Szerbiához. Koszovó valóban Szerbia része volt, de azt meg a szerbek lényegében már az 1980-as évekre elveszítették, az albánok kiszaporodták onnan őket.


"...ez detto ugyanaz, mint Trianon volt."


Egyáltalán nem volt ugyanaz. Magyarország Trianont egy olyan vesztes világháború végén kapta, amelynek kirobbantásáért legkevésbé a magyarok voltak felelősek. A szerbek ezzel szemben maguknak verték szét Jugoszláviát, senki sem kényszerítette őket ebbe a háborúba. Most aztán se Jugoszlávia, se Nagy-Szerbia, se Koszovó. Azt kapták, amit megérdemeltek. Sajnálom, de ez van.

2011. ápr. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!