Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az önfenntartó életmódnak van...

Az önfenntartó életmódnak van ma jogosultsága Magyarországon? A kormányzat inkább pozitívan, negatívan vagy semlegesen áll a témához?

Figyelt kérdés
Mostanában sok riportban láttam ezzel a témával kapcsolatban. Volt olyan aki nagyon szépen kezelt egy közművek nélküli tanyát és bemutattak olyat is akinek a gyermekét is elvették, mert nagyon rosszak voltak a körülmények. Úgy látom nem mindenki alkalmas erre, viszont valakit kifejezetten kreatívvá tesz a rezsiktől, adóktól való felszabadulás. Nincs ezzel kapcsolatban saját célom, mert én már nehezen tudnám az egzisztenciát feladni, viszont támogatni tudnám, ha a lakosság egy része visszatérne a fölműveléshez, állattartáshoz, mivel láthatóan életek szállnak el a panelek x-edik emeletén)
2011. júl. 1. 15:09
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Amikor összedől, városlakók milliói fognak éhen halni."


Én is gondoltam erre. Nekem egyenlőre bérbe vannak adva a földek, de soha nem adom el, mert lehet, hogy még jól jöhet.

Mindenesetre szerintem érdemes kertes háznál megint egy kicsit gazdálkodni. Mert aki tart már otthon 2-3 disznót,n vagy csirkét esetleg leszedi a termett gyümölcsöt azt nagy baj nem érheti.

2011. júl. 1. 16:52
 12/22 Bányai Károly ***** válasza:

"Mert aki tart már otthon 2-3 disznót,n vagy csirkét esetleg leszedi a termett gyümölcsöt azt nagy baj nem érheti."


Én kicsit pesszimistább vagyok.

1. Az éves kalóriabevitel fedezéséhez messze nem elegendő a disznó, meg a csirke. Drága felhízlalni, gabona kell hozzá, az honnan lesz, ha a rendszer összeomlott. Mert ahhoz szántani is kellene, de traktor meg olaj nélkül ugye.. A feldolgozásról már ne is beszéljek.

2. Amikor elkezdődik az éhezés akkor a milliók ezt csendben tűrik? Nem bizony. Elindulnak, és elveszik attól akinek van.

2011. júl. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"A közüzemi szolgáltatók nagyon rátelepedtek a lakosságra, gyakorlatilag semmiféle alternatív utat nem mutatnak a kormányok energiaügyben. Nekem egy kisebb biokert és energiatakarékos lakás több millióba van. Gondolom vannak pályázatok, de eleve utálom ezt a pályázati maffia rendszert. Normális átlátható támogatások kellenek az ilyen életmódváltásokhoz."


Az energiaprivatizációra egyfajta varázsszóként tekintenek a politikusaink (minden eddigi kormány), hogy az majd leviszi az árakat. Közben pedig minden drágul (persze közben a kőolaj és földgáz kitermelése is csökken világviszonylatban, amiről nekik fogalmuk sincs, azt a szót, hogy olajcsúcs pedig talán még nem is hallották.) A megújulókra való áttérés pedig csak egy politikai szólam. Nézzük meg, hogy pl. Ausztriában, és úgy általában tőlünk nyugatabbra dupla ennyi az állami támogatás a megújulókra (beleértve azt is, ha rászánod magad és felszerelsz egy napkollektort a házadra) Nálunk a támogatás úgy tudom 25 %, szóval jobban megéri, ha nem kérünk áfás számlát. Röhej. A pályázatokat hiába egyszerűsítik, az egyszerűtől még igen messze vannak, egy átlagos falusi ember, mint például jómagam, számára átláthatatlan a pályázati rendszer. A követelmények (önrész) pedig teljesíthetetlen. Megfelelő hitelpiac pedig nincs. Sakk-matt. A kormány azt üzeni az önfenntartásra berendezkedőknek: ne akarj széllel szemben hú***ni.

2011. júl. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk, hogy milyen lesz a változás, csak azt, tudjuk, hogy lesz "változás".

Nem tudom, hogy valóban ilyen kataklizmával jár-e majd együtt, vagy lesz civilizáltabb megoldása.

Az például biztos, hogy például az infrastruktura csak bizonyos létszámú ember munkájával, munkájából (adójából, stb) tartható fenn gazdaságosan.

Egészen biztos, hogy amikor a népesség e szint alá csökken, (elöregszik, éhenhal, elvándorol, stb) akkor többé nem lesz fenntartható az infrastruktura, és végső soron az egész jelenlegi társadalmi szerkezet.

Persze, hogy ez pontosan mikor, hogyan fog végbemenni, azt ma senki nem tudja előre megmondani.

2011. júl. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az tűnik biztosnak, hogy az lesz előnyösebb helyzetben, aki ismer valamilyen "mesterséget", vagy képes állatokat tenyészteni, növényeket termeszteni. Ez a fajta "tudás" nagyon fontos lehet még egyszer...
2011. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:28


Nekem az nem tetszik, hogy milliárdokat küldünk ki az oroszoknak a földgázra és még mindig földgázvezetékek építését támogatja a kormány.

2011. júl. 1. 18:02
 17/22 anonim ***** válasza:

"Nekem az nem tetszik, hogy milliárdokat küldünk ki az oroszoknak a földgázra és még mindig földgázvezetékek építését támogatja a kormány.

"


Akkor most mit szeretnél? ha hirtelen teljesen leállnánk a földgázról? tudod te, hogy az mivel járna?

esetleg valami fokozatosságot is elképzelhetnél, ugyanis nem olyan könnyű átállni.

2011. júl. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Persze olyan bizonyíték, mint a gyilkosság esetében a füstölgő pisztolycső, olyan nincsen, olyat ne várj."


Akkor pedig fölösleges tényként beállítani valamit.

2011. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Bányai Károly ***** válasza:
Nem állította senki tényként. Épp ez a lényeg. Csak vélemény, hogy szerinte ez lesz az egyedüli módszer. Szerintem is. Amúgy meg pont az lenne a lényege az egésznek, hogy ha nem is tény, de jó esély van rá, hogy így lesz, akkor nem kéne tenni valamit, hogy felkészüljünk?
2011. júl. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"esetleg valami fokozatosságot is elképzelhetnél"


Az a baj, hogy nem látom a fokozatosságot. Az a baj, hogy nagyon sokba kerültek a napkonvektorok és a fűtésátalakítás. Ez nemcsak környezetvédelmi kérdés.

A tehetősebb ismerőseim barátaim tudják csak megvenni és azok az ismerősök akiknek tényleg nagy teher a rezsi azok csak irigykednek. Szerintem nagyon jót tenne a hazai gazdaságnak is, ha az emberek terhei csökkennének és nem külföldre menne a pénz. Nem igaz, hogy Magyarországon , a két nagy folyón a Dunakanyaron kívül nem lehetne vízi erőművet építeni.

2011. júl. 1. 18:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!