Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van Magyarországon feminista...

Van Magyarországon feminista mozgalom?

Figyelt kérdés
Ha van 18 év alattiak is csatlakozhatnak?
2011. aug. 18. 15:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!


Nevedből ítélve, úgy 13+-14 éves lehetsz. Tudod pontosan, hogy mi az a feminizmus?

Nem ebszólásként mondom, de ilyen fiatalon még nem érdemes egy "ideológia" mellett elköteleződni.

Bocsánat az offért, természetesen ha ez a terved, nyugodtan csatlakozz egy ilyen mozgalomhoz, csak nem szeretném, ha nagyot csalódnál az eszmében, mert sokan mást hiszen róla, mint ami.

2011. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
* 13-14
2011. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
Nézz szét az LMP oldalán, azokhoz csatlakoznak az ilyen mozgalmak.
2011. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
A feminista mozgalom azoknak a lányoknak/asszonyoknak való, akik munka nélkül is jól meg tudnak élni. Ez Magyarországon egyelőre nem megy, itt dolgozni kell, tehát nincs ilyen mozgalom.
2011. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Vannak olyan "mozgalmak" amiknek a tevékenysége abból áll, hogy beszedik a tagdíjakat, aztán a látszat kedvéért rendez egy-két tüntetést (az úgyis jó az LMP-nek). Ez az egész arra jó, hogy két-három szervezőnek kijön a fizetése...
2011. aug. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
56%

Lehet hogy van, de minek?


Elnyomva érzed magadat?

Egyébként is kapjál már a fejedhez "kislányom", már régen több joga van egy nőnek, mint egy férfinak.

Próbáljon egy férfi például gyerekelhelyezési pert nyerni, vagy próbálja megúszni, hogy válás esetén ne fordítsa ki a feleség a közös lakásból.

Nézd meg, milyen a nemek arány a hajléktalanoknál. Ordító különbség vana férfiak hátrányára.

Töprengjél már egy cseppet...

2011. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

A feminizmus lényege, hogy pár állat férfi miatt a nők felkapták a vizet, hogy ők el vannak nyomva és megkülönbözteti őket az ÖSSZES férfi.


A megoldást ennek a pár férfinek a megnevelése helyett abban találták meg, hogy az összes nőt egy beképzelt, önző, érzelmek nélküli hárpiává akarták alapítani és sajnos nagy sikereket értek el benne.

2011. aug. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
alapítani ---> alakítani
2011. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%

Azt tudom mondani, hogy a feminista lányok tőlem nyugodtan éljék le az életüket tőlem távol, egészen nyugodtan.

Sőt, szexeljenek egyedül.

2011. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

Igaza van az előttem szólóknak, a feminizmus az egy beteg eszme és ezt úgy mondom, hogy én nő vagyok.


A fiúk teljesen mások, mint a lányok, nem lehet ugyanazokat a jogokat rájukhúzni, mert a kötelességeik, a jellemük és a viselkedésük sem ugyanaz.

Nap mint nap látom a korosztályomban, hogy mennyi fiút használ ki majd dob el érzéketlenül a párjuk, mintha csak lyukas zoknikról lenne szó és ezek akár több éves! kapcsolatok is szoktak lenni. Ezeket a fiúkat aztán én szoktam vígasztalni neten is meg élőben is, hogy fel a fejjel, még fiatalok, előttük az élet, de ők csak a párjukat akarják, annyira ragaszkodnak hozzá és annyira csak őt szeretnék boldoggá tenni és maguk mellett tudni. Volt egy fiú, aki már akasztáson gondolkodott, mert elhagyta őt a barátnője, alig lehetett lebeszélni róla.


Ezzel szemben alig látok olyan párkapcsolatot, ahol ne a lány szakítana és a szakítás oka általában az szokott lenni, hogy "meguntam őt és most keresek egy másik fiút", de tényleg, mintha csak egy megunt rucit cserélnének le egy másikra, szerintem undorító és nem értem, hogyan képesek erre.


Én a magam részéről egy 5 éves, boldog párkapcsolatban élek és eszem ágában sincs elhagyni a páromat, mert tudom, hogy szüksége van rám és nekem is rá és kitartok mellette a sírig.


Ez a feminizálás tönkretett valamit a lányokban... nem is tudnám megfogalmazni, annyira hidegek és érzéketlenek lettek azok iránt, akikkel nemegyszer hosszú hónapokat csókolóztak, ölelkeztek, szeretkeztek, mosolyogtak, játszottak, incselkedtek együtt, hogy az valami hihetetlen és szürreális vagy nem tudom. Mintha használati tárgyakat látnának a fiúkban.



21/L

2011. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!