Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van Magyarországon feminista...

Van Magyarországon feminista mozgalom?

Figyelt kérdés
Ha van 18 év alattiak is csatlakozhatnak?
2011. aug. 18. 15:45
1 2 3
 21/22 Nono0721 válasza:

Kedves 19-es hozzászóló!

Remélem, hogyha jobban belegondolsz abba amit leírtál, rájössz, hogy ez egy marhaság. Elnyomott férfiak akik az alkoholban keresik a megoldást, ez nem sajnálnivaló, hanem szánalmas. A nők évszázadokon(és akkor még keveset mondtam) éltek elnyomásban és nem alkoholisták lettek, hanem felemelték a hangjukat, ha egyes férfiakat zavar a túlzott női befolyás(ami csak szerintük létezik), arra nem az a megoldás, hogy szenvedélybetegségekbe menekülnek, hanem, hogy kiállnak a maguk igazáért.

Az igazság az, hogy manapság a feminizmus fő célja, hogy megakadályozza a nők elleni erőszakot, ami szerintem normális férfiszemmel sem elfogadható egyetlen társadalomban sem! Ha nekünk, nőknek több hatalmunk lenne, nagyobb befolyással bírnánk, talán az erőszakok száma is csökkenne.

Egyébként tök jó, hogy kirobbant itt a feminista-antifeminista háború, de az eredeti kérdésre senki nem tudott hasznos választ adni, mindenki csak leoltotta szegényt, hogy mit képzel magáról 13-14 évesen, hogy érdekli a jövője.

[link] Remélem találsz valami érdemlegeset ezen az oldalon. :)

2015. márc. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
A feminizmus eredetileg nem azért jött létre, hogy nemi egyenlőség legyen? Ergo nem a férfiak gyűlöléséről szól szerintem a dolog, hanem arról, hogy mindkét nem azonos jogokkal rendelkezzen, ugyanazon pozícióban elhelyezkedő emberek (nő és férfi) azonos fizetés kapjanak, stb.! És a poén az, hogy ezt mindkét nem elb.szta. (már bocsánat a szóért) Még kislányként, hiszen messze nem vagyok én még nő, de meg TUDOM állapítani, és merem kijelenteni, hogy az itt kommentelő embereknek fogalmuk sincs arról, hogy eredetileg mi is lenne a feminizmus, és csak a szélsőségekkel foglalkoznak. Valamint azt még hozzátenném, hogy a lányokat a fiúk, férfiak még mindig elnyomják általánosságban. Egy nőnek legyen tökéletes alakja, arca, mosolya, haja, főzzön jól, legyen intelligens és tanult stb. A médiával kapcsolatban meg már bele se megyek, hogy mit művelnek, mert már tényleg hosszú lenne. (egyébként nem kicsit off volt a dolog, elnézést érte)
2015. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!