Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan (főleg...

Miért gondolják sokan (főleg jobboldalon), hogy mi magyarok különben vagyunk a szlovákoknál, románoknál?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan közép-európai népek vagyunk szerintem, a Kárpát-medence pedig a közös hazánk.


Ti hogyan gondoljátok?


2011. okt. 8. 12:55
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
76%
Például mert állandóan olyan dologba pofáznak bele, amihez semmi közük?
2011. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
49%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:28


"Patrióta, aki jogot véd; nacionalista, aki jogot sért. A sovinizmus pedig a nemzeti tudat hiánya."

2011. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
67%

"Patrióta, aki jogot véd; nacionalista, aki jogot sért. A sovinizmus pedig a nemzeti tudat hiánya."


Akkor ennyi erővel vegyük el a szlovákok földjeit, majd űzzük el őket onnan. Valaki később kérdőre von minket érte:


- Önök megszállták Szlovákiát és elkergették a szlovákokat. Miért tették ezt?

- Az kérem nem úgy volt! Mi csak a saját jogainkat és érdekeinket érvényesítettük, amikor visszavettük azokat a földeket és újra benépesítettük a Felvidéket magyarokkal. Nagyon kellettek a terület bányái, gyárai, termőföldjei, vizei, városai és mivel benépesítettük az egészet magyarokkal, már nem egy 10 milliós nép, hanem egy 16 milliós nép vagyunk, így erőnk és befolyásunk növelésével jobban tudjuk érvényesíteni a jogainkat.

- Igen, de maguk elkergették onnan a szlovákokat!

- De nem kergettük el, csak a saját jogainkat és érdekeinket védtük! Mi patrióták vagyunk!"


Ez most egy példa volt arra, hogy a saját jogaidat mások jogának csorbításával tudod csak érvényesíteni.


Minél több jogot adsz a munkavállalónak, annál kevesebb joga marad a munkáltatónak vele szemben és ez fordítva is igaz. Tehát te hiába véded meg a munkavállaló jogait, az ő jogai védelmével együtt a munkáltató jogait sérted. Ez szerintem logikus, nem értem te mit nem értesz ezen.

2011. okt. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
48%
A szlávok mindig is szolgák voltak. A latin sclavus szó is szolgát jelent és az angol slave szó is nem véletlenül. Nekünk jár a Felvidék.
2011. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
54%

"igen annyira, hogy összeházasodnak velük... "


Meg annyira, hogy egy részük kiirtaná őket, mások korlátozzák az anyanyelv használatát, oktatást, helyiségneveket el lehet felejteni, és még sorolhatnám. Mindez csupa szeretetről és békés együttélésről árulkodik.


"Hát igen, nálunk a nacionalizmus mindig átmegy sovinizmusba."


Mármint nálad átmegy sovinizmusba. A zsidó szót már le sem írhatja senki anélkül, hogy ne jönnél belekötni. Bár a magyar szó láttán is ugrani szoktál.

2011. okt. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
45%

"A latin sclavus szó is szolgát jelent és az angol slave szó is nem véletlenül."


Csakhogy ezek egyikének sincs köze a szláv elnevezéshez :)

2011. okt. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Jobbikos vagyok. Én abszolút nem tartom a magyar népet többre az általad leírtaknál. Sőt a magyarok nagy része olyan, mint a cigányok: ápolatlan (a vizet nem sokan szeretik), lopnak, csalnak, hazudnak, ott, ahol tudnak, csak a segély érdekli nagy részét, az, hogy az államot hol húzhatná le, a munka meg büdös (persze valahol meg is tudom érteni, de ez akkor is mocskos viselkedés), ráadásul a nép 90%-ának mintha fájna a gondolkodás, nagy része folyamatosan csak siránkozik, panaszkodik, mondogat, ahelyett, hogy tanult volna, ahelyett, hogy lépne, változtatna... nem, csak sírnak, kifogásokat keresnek a változtatásra, bűnbakot keresnek. Tisztára, mint a cigányok. Szóval semmivel sem különb a magyar nép bármelyik másnál, sőt az osztrák határ mellett élve határozottan mondhatom, az osztrák nép sokkal különb a magyarnál, és már most, fiatalon igyekszem az ő mentalitásukat követni a kinti rokonok, ismerősök által. Náluk nem olyan általános a folytonos siránkozás, ők cselekvésre készebbek, mosolygósak, lazábbak (itthon még a milliomos ismerőseim is olyanok, mint akik karót nyeltek). Teljesen mások, de szerintem sokkal jobbak. Ott még a szegény ember is ad arra, hogy ne zsírtól csöpögő, tetves legyen a haja és a ruhája tiszta legyen, ott nem bunkóznak egyből mindenhol az emberrel, kedvesek, segítőkészebbek. Szerintem ezek nem pénzkérdésből adódnak. Akármennyire is akarok jót a saját hazámnak, a szomszéd fűje mégiscsak tényleg zöldebb... és valójában az. zó mi szó, nem vagyunk különbbek senkinél... maximum a bennszülötteknél...
2011. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
68%

"Ez most egy példa volt arra, hogy a saját jogaidat mások jogának csorbításával tudod csak érvényesíteni."


Igen, hallottam erről a "hungarista" dogmáról.

Normális országokban nem feltétlenül szükséges a csorbítás, de hát ilyen az emberi faj...

Ostoba és megvezethető, sőt önmaga igényli, hogy valaki irányítsa, mint egy birkát...

2011. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
42%

"igen annyira, hogy összeházasodnak velük... "


Meg annyira, hogy egy részük kiirtaná őket,"

" mások korlátozzák az anyanyelv használatát, oktatást, helyiségneveket el lehet felejteni, és még sorolhatnám. Mindez csupa szeretetről és békés együttélésről árulkodik."


a politikusok által felhecceltek, továbbá mindkét fél elég erősen kib@szott a másikkal. elfogult vagy és képtelen vagy objektív szemléletre. Bőven lehetne példákat mondani azokról a magyarokról, akik ugyanezt csinálták régebben velük. Volt már itt felvidéki válaszoló, aki leírta, hogy mi a valós helyzet, erre ti széljobberek lepontoztátok.


"Hát igen, nálunk a nacionalizmus mindig átmegy sovinizmusba."


"Mármint nálad átmegy sovinizmusba."


Hol tettem soviniszta kijelentéseket? Ha megnézed az itteni válaszokat, belátod, hogy igazam van.


" A zsidó szót már le sem írhatja senki anélkül, hogy ne jönnél belekötni. Bár a magyar szó láttán is ugrani szoktál."


Mert általában olyan kontextusban használják, amibe bele lehet kötni.

A magyar szó láttán mikor és hol ugrottam?


Esetleg támaszd is alá az állításaid.

2011. okt. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Egyébként ajánlanék némi olvasnivalót:

[link]


Ebben a könyvben komoly forrásokkal alátámasztott dolgokat találsz a prágai tavaszról és előzményeiről is.

Benne van a szlovák magyarellenesség és kialakulása is.

Ha ezt elolvastad talán érdemes tovább vitázni, addig sajnos nem.

2011. okt. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!