Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan (főleg...

Miért gondolják sokan (főleg jobboldalon), hogy mi magyarok különben vagyunk a szlovákoknál, románoknál?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan közép-európai népek vagyunk szerintem, a Kárpát-medence pedig a közös hazánk.


Ti hogyan gondoljátok?


2011. okt. 8. 12:55
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
66%

,,Az 1867-1918 közötti nemzetiségi politikánk szintén nem válik a dicsőségünkre."


Hát igen, adutnk nekik saját önkormányzatiságot, nyelvhasználati jogot bármilyen szinten, saját bankot, stb...

Bár egyesek szerint az is elvárható lett volna, hogy egy az egyben átadjuk nekik azt a területet, kérdem én, hol élnek az ilyenek??

2011. okt. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

"mindkét fél elég erősen kib@szott a másikkal"


Hú, a szlovákiai magyarság kib*szott a szlovákokkal? Mivel? Hogyan?


"Bőven lehetne példákat mondani azokról a magyarokról, akik ugyanezt csinálták régebben velük."


Tehát akkor bűnhődjön a magyar nép, igaz? Miért nem íratod a gyermekedet szlovák iskolába? Hiszen megérdemli ő is a bosszút, nem?


"Hol tettem soviniszta kijelentéseket? "


Mondtam, hogy soviniszta kijelentéseket tettél? Nem, nem írtam ilyet. Viszont zsidózásnak tituláltad azt, hogy megjegyeztem egy zsidó "fórumtársról", hogy zsidó. Saját bevallása szerint is az, akkor most hol a gondod végül is? Vagy tilos ezt a szót leírni?

2011. okt. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

"Hát igen, adutnk nekik saját önkormányzatiságot, nyelvhasználati jogot bármilyen szinten..."


1872 után egyetlen szlovák nyelvű középiskolai osztály sem működött Magyarországon.

2011. okt. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

ma 08:18


Talán azért mert mert olyan lenne mint ha ma a cigányoknak adnánk ugyanezt.

2011. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
81%

A románnál nincs szánalmasabb nép az egész világon.


Ennek az az oka, hogy a románok képtelenek elfogadni magukat. Valami másnak akarnak tűnni. Külföldön olasznak vagy spanyolnak mondják magukat, a nyelvüket évtizedeken át franciásították, utána újabb évtizedeken át oroszosították, mostanában pedig latinosítják-olaszosítják. Képtelenek megbékélni azzal, hogy ők kicsodák és mindig valami mások akarnak lenni, rómaiak, olaszok, latinok, mittudoménmik. Egyik felük mélyen szégyelli, hogy román, külföldön nem vallja be, hogy honnan jött, másik felük vad soviniszta. Egy másik nép sincs, amelyik ennyire tele van komplexusokkal.


A szlovákok tök átlagosak, amolyan fapados csehek, vagy "csehek, másodosztály".

2011. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
63%
Emberek!! Mindegy kinek mi a véleménye. Szolvákiai magyar vagyok. Most bomlott fel a kormány márciusban előrehozott választások. Arra kérlek Titeket (de főleg a Fideszt) ,hogy legalább márciusig ne provokáljátok a tótokat, jegeljük addig ezta témát. Jolenne ha magyarország addig nem foglalkozna szlovákiával, ne válaszoljon a provokációkra. Magyarul ne adjunk okot rá hogy az ostoba slota és a pártja emiatt megkapja a maga 5-6 % át. Mert egy piti kis megjegyzéstől annyira elborul az agyuk hogy 1000 rrel fognak rohanni a szavazóurnákhoz az SNS re vagy a Smerre szavazni.
2011. okt. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Itt tényleg nem az a kérdés, hogy mi különbek vagyunk e. Mi Magyarországon nem bántjuk a szlovákokat, se a románokat, viszont Szlovákiában nem szabad magyarul beszélni, magyarul tanulni, magyarul intézni a hivatalos ügyeket. Szerintem se vagyunk különbek, de ha az egyik oldalon elítéljük a sovinizmust, akkor a másik oldalon is bírálni kellene nem? Persze elég nagy baromság, hogy bizonyos politikusok, és közéleti szereplők kompromisszumoktól mentesen előzetes tárgyalások nélkül a diplomácia alapszabályait nem ismerve tesznek megfontolatlan lépéseket, de ettől még az átlag magyar ember szerintem embernek gondolja a szlovákot, és a románt is. (Kivéve a jobbik szimpatizánsokat, de ők is tulajdonképpen félre vannak vezetve.) Szerintem alapvetően az egész bolygó közös, és azon mindenki egyenlő jogokkal, és kötelezettségekkel rendelkezik. (Elméletben.)
2011. okt. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Pozitiv ***** válasza:

Meg tudom érteni azokat a jóhiszemű, félretájékoztatott embereket, akik elhiszik, amit a tankönyvek, a média, a politika mond, hiszen sajnos ez az elfogadott és elterjedt. Ha viszont kicsit gondolkodunk és tájékozódunk, nem nehéz rájönni, hogy mind-mind zseniálisan megtervezett hazugságspirál, ami már évszázadok, sőt, talán évezredek óta gyűrűzik.


Ki okozza mindezt?


Elég, ha csak meghallgatod dr. Tóth Ferenc: Élősködőink című kb. 3 órás előadását. Megtalálható a neten, mindenkinek ajánlom figyelmébe.


A másik "kötelező olvasmány" a TALMUD, a harmadik pedig a Cion Bölcseinek Jegyzőkönyvei. Szintén megtalálhatóak a neten. Miután elolvastad (az Ószövetséggel együtt), kérdezd meg magadtól újra, hogy mi miért zajlik!? Aztán olvasd el újra és válaszolj magadnak! Köszönöm, ennyi.

2011. okt. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Szerintem egész egyszerűen hülyeség, amit a kérdésben állítasz, mert elenyészően kevesen gondolják, hogy a magyarok különbek a szlovákoknál vagy a románoknál.
2011. okt. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

23:43

"...viszont Szlovákiában nem szabad magyarul beszélni, magyarul tanulni, magyarul intézni a hivatalos ügyeket..."


Nem nagyon vagy ismerős arrafelé, úgy tűnik :)

2011. okt. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!