Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan (főleg...

Miért gondolják sokan (főleg jobboldalon), hogy mi magyarok különben vagyunk a szlovákoknál, románoknál?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan közép-európai népek vagyunk szerintem, a Kárpát-medence pedig a közös hazánk.


Ti hogyan gondoljátok?


2011. okt. 8. 12:55
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Hát a szlovákoknál már csak azért sem tartom magunkat kulonbnek, mert genetikailag szinte ugyanazon néprol van szó. Nemzetiségeink kozul tán csak ok voltak a mai helyukon a honfoglalás korában is. 1100 év egymás mellett/kozott... nem hinném, hogy tilos volt veluk "érintkezni". Nameg a mentalitásuk is hasonló. Mindossze az a baj veluk manapság, hogy a torténelmuk utkozik a miénkkel... igen, tudom, hamis a "torténelmuk" de hogy magyarázod ezt el nekik, ha már 4 generáción keresztul ezzel tomték a fejuket? Igazából lenne erre is megoldás, csakhát elobb be kell érnie az alkalomnak. Románokat nem ismerek személyesen, de annak alapján, amit hallottam illetve olvastam róluk, nagy részuk mentalitása kozelebb áll a cgányokhoz, mint hozzánk. A másik részuk pedig véleményem szerint elrománosított magyar, na ez meg a legveszélyesebbik fajta (ezt a szlovákok kozotti tapasztalatom alapján mondom, ott is erosen tapasztalható ez a jelenség).


Említették korábban azt, hogy 1867 és 1918 kozotti nemzetiségi politikánk így meg úgy... hát mai viszonyokat nézve tényleg "elnyomó" volt, viszont akkoriban talán a leghumánusabb, a tobbi nagyhatalomhoz képest.


10-08 13:22 válasz


Nos elmondanám neked, hogy beletorodni semmiképpen sem lehet. Legalábbis magyarként biztosan nem. Viszont én azt tartom, hogy napjainkban tényleg meroben idoszerutlen ezzel foglalkozni, mert


1. vannak súlyosabb problémák is, még nacionalista szemszogbol nézve is (cgánykérdés, és társai)


2. szerintem nincs most rá felkészulve egyik ország sem, hogy valamiféle fúzió menjen végbe pl Szlovákia és Magyarország kozott. Mert míg a szlovákok jelenlegi mentalitásukkal pánikba esnének, addig a magyaroknak igencsak megnone az arcuk. Nagy konfliktusokkal kezdodene az egész, és ezt mi NEM AKARJUK. Tény, hogy a szlovákoknak is jobb lenne egy olyan országon belul élni, mint anno volt Magyarország, de csak normális politikai berendezkedés esetén. A mai pedig ennek távolról sem tesz eleget, káosz van itt is ott is, errol szól a demokrácia.


Amit tenni kell, javítani a kapcsolatokat az emberek kozott, a kulhoni magyaroknak pedig(koztuk nekem is) arra torekedni, hogy megállítsuk az asszimilációt. Ezzel szerintem nem bántanánk senkit, nem sértenénk jogot. Csak éppen nem konnyu vállalkozás.

2011. okt. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!