Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak nekem van már elegem...

Csak nekem van már elegem ezekből a "diplomásként sz*rt sem ér az ember, bezzeg jó szakmunkásként gennyesre keresheted magad"-vitákból?

Figyelt kérdés

Mondd ezt egy programozó informatikusnak vagy egy villamosmérnöknek. Persze, vannak egyének, akik egy humán szakra járnak és végigbulizzák az egészet, ők meg is érdemlik, hogy ne helyezkedjenek el.


Nincs bajom a szakmákkal, én is gondoltam arra, hogy informatikus szak mellett majd kitanulok CNC-gépkezelőnek is. Nem lehet kibékülni? Normális az, hogy köpködjük az összes diplomást, mert az összes veri a mellét és semmirekellő? Na mond ezt egy tanárnak. Normális, hogy köpködünk a szakmunkásokra, mert műveletlenek és buták? Apám asztalos létére nagyon olvasott és művelt ember.


Nézzetek meg egy munkanélküliségi statisztikát. Ha jól emlékszem 23 százaléknak van szakmája és 8 százaléknak diplomája.


Miért kell általánosítani?


2011. okt. 10. 00:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként is hülyeségnek tartom ezt a "felcimkézést" vagy majomkodást, lehet itt akármiylen papirja bárkinek, ha egyszerűen nincs felvevő erő, vagy állások sincsenek hirdetve mert mindenki a haverjainak, családtagjainak szól előbb...


Ma már ez a bevett szokás igy akik fent vannak, maradnak fent akik meg güriznek, és csak azokban a körökben mozognak azok meg maradnak ahol vannak.


Ha meg nulla ismerettséggel akar valaki bejutni valahova akkor végig bohóckodhatja a 8 hónapos trainee/gyakornoki programokat ingyen puszira...

2011. okt. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell általánosítani?"


Mert az emberek nagy része képtelen felfogni a statisztikai fogalmakat.


Tehát pl. ha közlöd velük, hogy a diplomások 4%-a munkanélküli, a szakmunkásoknak pedig 12%-a, akkor ezt nem értik, csak legyintenek, hogy ugyanmár, ez csak statisztika. Ha Pista bácsi kőművesként jobban keres, mint Béla angoltanárként, akkor ezt viszont értik, és levonják a "következtetést", hogy a diploma semmit sem ér. Képtelenek felfogni, hogy Pista bácsi és Béla csak 2 ember egy 10 milliós országban, és néhány ezer szakmunkással szemben, akik jobban keresnek a diplomások átlagánál, több százezer diplomás áll, akik jobban keresnek a szakmunkásoknál.


Egyszerűen az emberek egy részének nem elég az IQ-ja ahhoz, hogy felfogják, hogy egy statisztikai adatot általában nem cáfol egy konkrét eset.

2011. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"A bölcsész meg a kommunikáció szakot végzettek kivnácsi vagyok, hogyan tudnak majd elhelyezkedni bárhova meg mennyiért."


Az egyik egyetemen végzett bölcsészekről készült felmérés szerint 2%-uk munkanélküli. Igaz, kb. 20%-uk a szakterületén kívül dolgozik, de nagy részük azon belül.


Az az érzésem, hogy az "a bölcsészek nem tudnak elhelyezkedni" is a diplomával nem rendelkezők egyik kedvenc önigazolása, az "a diploma nem ér semmit" folklór egyik része.

2011. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
81%
Nekem is elegem van ebből, de igaz, hogy "csak" bölcsész vagyok. És képzeld, nekünk is rengeteget kell tanulni, nem bulizzuk végig az egyetemet. Attól, hogy mást tanulunk, nem azt jelenti, hogy az a más kevesebb. Lehet, hogy te az informatikát vágod, én meg a posztimpresszionizmust. Személy szerint elegem van abból az általánosításból is, amit éppen te csinálsz.
2011. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én munkás vagyok, félbe kellett hagynom az egyetemet, mert gyerekem lett és fel kellett nevelnem.

Azt megmondhatom, hogy a fizikai munka jelentősen eltér minden értelmiségi munkától, ha nem hiszed, próbáld csak ki.

Sok szakmához még manapság is rengeteg ismeret szükséges. Ne értékeljétek azonnal le azt az embert, aki nem kapott felső szintű oktatást. Az iskola egy dolog...

Előfordult velem, ( a Siemensnél) hogy 300 órát dolgoztam egy hónapban. Hivatalosan csak egy részét tudták kifizetni, a többit pénzt érő juttatásban kaptam.

A statisztika bizony véres valóság, ha nem elhibázott, vagy szándékosan torzított. Manapság lehet neki hinni.

A szobafestőt sem veti fel a pénz, ha nem csal, mert a bevétel 70-80 %-a "elmegy adóba".

Programozó meg voltam már, mert a hobbym a C++, nehéz kenyér az is, majd meglátod.

Mindenképpen előnyben vagytok, ha itthon esetleg nem, akkor nyugaton dolgozhatsz jó pénzért. Sokat jelent a nyelvtudás.

Németországból írom ezt a levelet mert én beszélek nyelveket, sajnos a szakmunkások közül kevés tud más népekkel kommunikálni. Februárban gondoltam egyet és kijöttem dolgozni.

Haboztam egy ideig, hogy válaszoljak e a kérdésre, végül, mint látod igen, mert ez az egész vita meglepően ostoba és értelmetlen.

2012. szept. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ahogy egy melósnak odavágják,hogy nem muszáj ezt csinálni ez rátok is érvényes , sőt állandóan avval védekeztek,hogy tanultságotoknál fogva könnyebben vagytok mobilizálhatók,ami talán igaz is. Mutassátok meg!
2014. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem meg a "humán szakosok csak buliznak, büfészak" stb. kifejezésekből van elegem
2022. nov. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!