Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz azokkal a családokkal...

Mi lesz azokkal a családokkal akik nem tudnak befűteni, mert nincs pénzük?

Figyelt kérdés
Őket ki fogja megsegíteni?
2011. okt. 22. 14:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
52%

"És akinek nem fatüzeléses kályhája van? "


Azok majd beszereznek egy hordót.

2011. okt. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

Bakker, ez a közöny....


Vagy fát lopnak, vagy megfagynak, vagy v.mi súlyos betegséget kapnak, vagy fűtéstámogatást kérnek az önkormányzattól - amit vagy megkapnak, vagy nem.

2011. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
52%
Akkor ők nem pénzel fűtenek be hanem fával.
2011. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Nem gondoltam volna hogy egyszer látok ennyi buta embert egyszerre.... Nekem ezért is megérte kiírni a kérdést :)
2011. okt. 22. 18:56
 15/26 A kérdező kommentje:
Ja és mindenkit lepontoztam, kivéve 3 válaszolót: 15:21; 15:47; 16:47;
2011. okt. 22. 19:00
 16/26 anonim ***** válasza:
86%

Ehh... de kedves... nem tudom, mi volt a baj azzal, amit az emberek írtak: mit tudnak tenni ezek az emberek? Segélyt kérnek (államtól, önkormányzattól, segélyszervezetektől), vagy kibírják. Ez van. Nincsen varázstündér, aki mindenkinek örökfűtést, örökéletet, öröknapsugarat biztosít.


De most mégis mit vársz tőlünk? Hogy sírjunk egyet? Hogy jajj, de sajnálom őket? Te, kedves kérdező, te személy szerint mit csinálsz? Magadra veszed minden fázó ember gondját, baját?


Én rendszeresen adakozok hol pénzzel, hol tárgyakkal a Babtistáknak és a Vöröskeresztnek. Megtehetem, úgy alakítottam az életemet, hogy megtehessem. Ismerősöm idős rokonának felhasogattunk 30 mázsa fát, hogy legyen mivel fűtenie, de ennyi, nem tudom mindenkinek a baját megoldani.


(A 15:38-as voltam)

2011. okt. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Jól van utolsó, szép tőled hogy adakozol :)

Felpontozlak :)

2011. okt. 22. 22:14
 18/26 anonim ***** válasza:

Kösz, de nem azért írtam. Viszont a feltett kérdéseimre nem választolál még:

1. mit vársz el tőlünk, válaszolóktól?

2. szerinted kinek kéne tennie és mit?

3. te mit teszel?

2011. okt. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Még iskolába járok nem dolgozom így nincs is jövedelmem, nincs pénzem hogy segítsek én bárkin is. A tehetősebbeknek kellene támogatni a szegényeket, adakozni pl az árvaházaknak gyűjteni, vagy vöröskeresztnek....stb Múltkor volt a híradóban hogy már az idén októberben két idős ember fagyott meg a saját otthonukban szerintem ezt nem kellene hagyni a kormánynak elég rossz ez a rendszer ami most van... De persze ezt csak az tudja aki benne van, hogy milyen érzés hidegben aludni, vagy éhesen lefeküdni...stb
2011. okt. 22. 23:36
 20/26 anonim ***** válasza:

"Még iskolába járok nem dolgozom így nincs is jövedelmem, nincs pénzem hogy segítsek én bárkin is."

És tettekkel nem tudsz segíteni? Pénzem is van, de mégis megyek fát vágni...


"A tehetősebbeknek kellene támogatni a szegényeket, adakozni pl az árvaházaknak gyűjteni, vagy vöröskeresztnek..."

A tehetősebbek több adót fizetnek be, ezáltal jobban hozzájárulnak a szegények megsegítéséhez, mint a többi szegény.


"nem kellene hagyni a kormánynak elég rossz ez a rendszer ami most van"

Nem mindig az államtól kell segítséget várni. Hol van ilyenkor a család? Ha nincsen családja, kérjen segítséget valamelyik segélyszervezettől. Álljon össze 2-3 nyugdíjas, és lakjanak együtt, így nem lesznek egyedül, és ki tudják fizetni talán a fűtést közösen. Nagyon ritka az olyan, hogy nem lehet már semmit se tenni, csak a magyar ember szemléletében nincs benne...

2011. okt. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!