Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megérné az országnak ha...

Megérné az országnak ha legális lenne a marihuána?

Figyelt kérdés

2011. okt. 31. 09:00
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
76%

,,Ebben viszont részben igazad van. Én valóban nem drogos körökben mozgok, így tényleg fingom sincs róla, hogy hogyan csapjátok szét magatokat apuci pénzén, tanulás helyett."


Soha nem csaptam szét magam senki pénzén. De ebből látszik a tudatlanságod. Azt sem tudod milyen hatásai vannak egy füves ciginek lefogadom.

De azért jár a szád.


Ebcsont :


Ott hibádzik csak a gondolatod, hogy ez nem új dolog. Sőt.

Az alkohol is káros, bár van amikor egészséges, mind ez a mennyiségtől minőségtől függ. Egy pohár vörös bor egészséges, 5 liter kannást meginni kimondottan káros.


Az alkohol is drog, csak éppen legális drog. Mindössze azért legális, mert az európai kultúrkörben ez terjedt el.

Kérdezz meg egy észak-amerikai indiánt, a fehérek bejövetele előtt, szerinted mit csináltak?

De lehetne más példákat is hozni, hogy melyik korban, melyik nép éppen melyik drogot használta.


Manapság a dohány, az alkohol, meg a különféle koffein tartalmú italok a legálisok. Pedig ezek hatása hosszú távon kimondottan káros, mind függővé teszi az embert.


Akkor most mennyivel rosszabb a marihuána?

Semmivel ,a különbség csak annyi, nálunk más szokás alakult ki.


Egyébként nem vagyok se alkoholista, nem dohányzom, nem füvezek és még kávét se iszok, bár tény ami tény ezeket mind kipróbáltam, és van amit nagy ritkán manapság is csinálok(azaz igencsak ritkán legurítok egy sört, rágyújtok egy szivarra )

Hónapok telnek el úgy ,hogy bármiféle legális drogot használnék.


Na de nem ez a lényeg, a lényeg az, teszem azt aki elszív egy füves cigit alkalomadtán, semmivel sem tesz rosszabbat, mint aki legurít három kóser szilvát.Ami lényeges, az mérték tartás.

2011. okt. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
48%

"Na de nem ez a lényeg, a lényeg az, teszem azt aki elszív egy füves cigit alkalomadtán, semmivel sem tesz rosszabbat, mint aki legurít három kóser szilvát.Ami lényeges, az mérték tartás."


Én ugyanezt mondom. Csak minden drognak vannak betegei is, akik nem tudják, nem akarják megérteni, hol a határ. Ami engedélyezve van, az már bőven elég. Túl sok az alkoholista és túl sok a tüdőrákos is. Még egy legális drog, és lesz újabb sok millió ember, akinek az élete annak a mértéktelen fogyasztásától megy tönkre! Amellett a legfontosabb érv a marihuána mellett, hogy aki kipróbálja a marihuánát, azok nagyon jeletős százaléka sajnos továbblép, míg marihuána nélkül nem jutna el odáig, hogy LSD-ét is nyaljon. Sok más káros hatása is van, de egy előttem szólónak igaza van, ettől igazán veszélyes.

2011. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
53%
* Amellett a legfontosabb érv a marihuána *ellen*, hogy aki kipróbálja a marihuánát, azok nagyon jelentős százaléka...
2011. okt. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Én se léptem tovább az LSD-re, meg még egy rakás másik ember sem.


Marhaság. Szerinted a 60-as években az amerikai fiatalokból mind kemény drogos lett? Höhö...kipusztult volna az ország.

2011. okt. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 PT-Daniel ***** válasza:
76%

Elöször is a sok elöttem szolonak: kicsit kemenynek tartom, a "drogos" jelzöt a marihuanat fogyasztokra hasznalni. Nem szeretnek tul böbeszedüen belemerülni, de az alkohol mind egeszsegügyileg, mind tarsadalmilag nagyobb kockazatokkal jar.


En azert tamogatnam a legalizalast, mert a fogyasztok (akarcsak az alkoholfogyasztok) nem illegalis bünszervezeteket tamogatnanak, hanem az allamot (holott a jelenlegi helyzet sajnos nem mutat tul sok különbseget.)

2011. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Elöször is a sok elöttem szolonak: kicsit kemenynek tartom, a "drogos" jelzöt a marihuanat fogyasztokra hasznalni.



Teljesen igazad van. Hiszen a marihónalja nem is drog, hanem gyógynövény, nemde? Vagy hívjuk őket "más"-nak? Kellett már a DK mint új SZDSZ, el is felejtkeztem azokról az emberekről akitet sért a megnevezésük. Őket is kell képvsielje valami.

2011. okt. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
A kérdező meg azóta beszívott és el is felejtette, hogy kérdést tett fel :D
2011. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 PT-Daniel ***** válasza:
72%

Kedves gondolkozo...

Azon mar elgondolkodtal, hogy pl. rakos betegsegek eseteben sok orszagokban az orvos ir fel marihuanat?

Ezzel nem propagandalni szeretnek, de ahogyan a görög közmondas is tartja: "A merget a gyogyszertöl csak a mennyiseg valasztja el."


En azert tamogatom a legalizalast, mert mas, ennel artalmasabb "drog", mint pl. az alkohol is legalis. (Senki nem botrankozik meg azon, ha valaki egy etteremben bort ker a vacsoraja melle.) A marihuana nem vezet erösebb drogokhoz es nem artalmasabb, mint a dohanyzas (ami nekem szemely szerint mar elegendö ok lenne a cigi betiltashoz, ha az allam erdeke az adobevetel helyett valoban az emberek egeszsege lenne.)


De a marihuanaval a helyzet olyan, mint a prostitucioval: ha legalis, ha nem, mindig jelen van. A legalizalasnak pedig az ellenörizhetösege, normalis körülmenyek biztositasa es nem utolso sorban az adopenz bevetele lennenek az elönyei.


Nem tartom tul tudomanyosnak azt a magyarazatot, hogy kulturalis hatter, hagyomany stb. Ha az emberek szabadon dönthetnek, hogy fogyasszanak e alkoholt, akkor ez legyen a helyzet a TUDOMANYOSAN bizonyitottan enyhebb hatasu marihuanara is.

Nekem azzal sincs bajom, ha nem legalis, de akkor mutassanak a politikus öszinte törekvest es tiltsak meg a cigarettat es az alkoholt is.


Es valami nem attol lesz drog, mert illegalis. A kave is okoz függöseget, megsem soroljak egybe az alkoholistakkal. Ugyanugy a marihuanafogyasztonak sincs semmi köze ahhoz, aki egy vasuti sloziban kiskanalban melegiti a belövendö adagjat.


Örülnek, ha azok, akik megitelnek, elitelnek valamit, legalabb tajekozodnanak rola.


PS: en a SPENOTOT is betiltatnam! Mar csak azert, mert fene nagy vastartalma csak HAZUGSAG! Egy tizedesvesszö elhibazasabol fakad es azota is sok embert megteveszt, akik egyszerüen nem is erdeklödnek az ujabb, most mar valos kutatasi eredmenyek utan. De en legalabb utananeztem ösi ellensegemnek, a spenotnak. Igy ala tudom tamasztani, miert olyan ellenszenves nekem. De tavol all tölem elitelni a Spenotfogyasztokat!

2011. okt. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelműen nem érné meg. Lehet, hogy valamennyi adóbevétel származna belőle, de az egészségügyi költségekre 3* annyi rámenne. Az sem elhanyagolható szempont, hogy ha legalizálva lenne, attól még a fekete piacon ugyanúgy olcsóbban meg lehetne kapni (mint az ukrán csempész ciginél), így a többség ott vásárolná továbbra is. Aki az egészségügyi felírást említette: a marihuána NEM gyógyítja a rákot (sőt, a hererák kialakulásában nagy szerepet játszik), csupán FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ. Egy végstádiumban lévő rákbetegnél nem kell törődni a hosszútávú káros hatásokkal, így valóban kiváló fájdalomcsillapító arra a néhány hétre/hónapra. Aki szerint alig ártalmas: látogasson meg egy drogelvonót. Orvostanhallgatóként nekem szívügyem ez is, és félelmetes, hogy csak a marihuánafogyasztás mennyi egészségügyi ártalmat okoz. Szívem szerint a cigit is betiltanám, így is annyi szer van, amivel az emberek tönkretehetik magukat, teljesen felesleges még egyet legalizálni.
2011. okt. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
59%

Gondolkozóó:

Ittál már kávét, teát ,energiaitalt, sört, bármi más alkoholt? Ha a válasz igen, akkor drogos vagy, sajnálom.

2011. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!