Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megérné az országnak ha...

Megérné az országnak ha legális lenne a marihuána?

Figyelt kérdés

2011. okt. 31. 09:00
1 2 3 4
 21/37 paradoomer ***** válasza:
44%

A hatalmat gyakorlók szempontjából:


Minden adóforrásért remeg a kormány - már alig tudnak mit kitalálni. Ez is egy bevételi lehetőség lenne számukra, aminek nyilván örülnének... (De amit itt nyernének, lehet annyit buknának is a pián...)


Egy piás ember előbb el kezd hőbörögni, meg kimenni az utcára cirkuszolni. A piás ember veszélyes lehet, ez arról, aki betépett, nem mondható el. Nagyon megcsúszott ez az ország, és még durvább világ jön, lehet, hogy jobb lenne a hatalomnak, ha az emberek lazán chillbe vágnák inkább magukat... (Ez viszont tuti nagy üzlet lenne a hatalomnak...)


Közegészségügyi szempontból - ami a "költségvetést" érinti: a gyógyszerlobbi nagyon sokat lehúz a TB-n keresztül az országról. Antidepresszánsaik, szorongáscsökkentőik, altatóik hatékonysága és komfortérzetet fokozó hatása messze elmarad a kender hatása mögött, veszélyesebbek és sokkal nehezebben felmérhető hosszútávú hatásuk. (Nem vagyok "kenderhívő", sőt komoly fenntartásaim vannak a dologgal kapcsolatban, de akik a gyógyszeripar zsebébe játsszák át az adófizetők pénzét, azokat a töküknél fogva lógatnám föl, mert elvtelen sz..emberek!!! Akik meg szoronganak vagy álmatlanságban szenvednek vagy túlságosan sok stressz éri őket, de inkább bíznak ezekben a mocsok vegyszerekben, ahelyett, hogy szívnának egy kis zöldet, azok szerencsétlen, félrevezetett emberek. Sajnálom őket.) Az egészségügyi kiadásokon rettenetes sokat lehetne spórolni a kenderrel! (A pia veszélyesebb sokkal, az egyre terjedő metadon és MDPV maga a nagyhalál - ez utóbbiak nagyon gyorsan és durvásan szétvágják az arcokat. Hamar kiikszelik magukat a hülye gyerekek... - Szóval itt sokat tudna húzni az állam lóvéügyileg.)


Általában:


Nem a fű a "kapudrog", ez kamuvaker. A pia meg a cigi az - ha egyáltalán lehet ilyenről beszélni. Egyébként egyéni idegrendszeri adottság és ízlés határozza meg, hogy kinek mi jön be. Sok drogfogyasztó rá sem nézne a fűre.


"Könnyűdrog" - szintén kamuvaker. Ki talál ki ilyeneket, és miért? A fűtől így senki nem fél, egy kis buliban előkerül egy cigi, a piától már bátrak a kiccsajok, szívnak egy-két slukkot, és ha nincs szerencséjük, akkor úgy beforgatják magukat, hogy egy életre beparáznak minden drogtól. (Kivéve a piát - aminek a hatásmechanizmusa és veszélyessége a szakemberek szerint az ópiátfélékhez rokonítható: ópium, morfium, heroin. Tehát ultrabrutál...) Micsoda hülyeség ez a közbeszédben!


Ha valaki keményen rácsúszik (reggeltől estig, naponta), kb. tíz év után szkizoaffektív tüneteket produkálhat - azaz egy kissé meghasadhat. Valszeg a dolog megítélésénél nem ezekből az esetekből kell kiindulni. Ez már szélsőség.


Akik 12-13 évesen kezdik, mikor még nincs kifejlődve sem a személyiségük, sem az idegrendszerük, azok nem kicsi kockázatot vállalhatnak. Hogy azokból miféle ember lesz, fogalmam sincs, de aggályosnak tűnik a dolog...


A fűnek vannak a személyiségre káros hatásai, ennek utána lehet nézni a neten. Ez az egész társadalmunk viszont egy akkora szemétdombbá vált, hogy az, aki ebben szocializálódik, azt százezer káros hatás éri. Ezekhez képes a fű már nem nagy etvasz.


Érdekessége, hogy hatása nagyban függ attól, hogyan tanul meg vele valaki élni és mire használja. Nem feltétlenül butít el, tanulni is lehet vele - feltéve, hogy valaki ráérez. Sok orvostanhallgató is minden vizsgaidőszakot ezzel csinál végig. Ráadásul az emberi értelem egy speciális funkcióját is segíti, amely világunkban már nagyon elsorvadt: az elvontabb, spirituálisabb gondolkodást.


Az, hogy legalizálását olyan politikai csoportosulás szorgalmazza, amely az egész társadalom leépítésében érdekelt, az viszont igen elgondolkodtató...


Legalizálnám-e? Nem tudom. Ehhez elég komoly mérlegdiagrammot kellene készíteni. Lehet, hogy a "kisebbik rossz választásának jogán" megérné, de a sokmilliárdos gyógyszerlobbi ezt úgysem engedné meg a zsebükben lévő törvényhozóknak...


Mindenki kerülje a civilizációs betegségeket és mindenfajta függőséget! Óvakodjatok a drogok használatától! (A gyógyszerektől, a piától és a homeopátiás átverésektől is! - ti. ezek is "drogok".) Aki szükségét érzi pszichotróp szerek használatának, az legyen óvatos és tájékozódjon! Az metadontól és az MDPV-től meg óvakodjatok, mint szürke lóp.csa a légytől!

2011. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:
50%

[link]


Itt egy kis "felmérés"... Mondhat bárki bármit ez van... Ha legalizálják el kell fogadni...

2011. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
51%
"állítják a TASZ szakemberei." Igen, a tasznak az alvszervezete a drogriporter, amelyek a drogliberalizációt támogatják. Tehát drogos libsik mint szakemberek szerint a fű nem károsabb. Engem aztán nagyon meggyőzött.
2011. nov. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:
56%
Olvasom a válaszokat és butábbnál butább dolgokat látok! 1. A füvet már maga jézus is használta, az igaz hogy nem elszívta viszont az olaja gyógyító hatású. Tehát elég régi szer ez is, nem csak az alkohol! 2. Ha meg adóztatnák akkor miért ne járna jól vele az ország? Butaság hogy valaki beszívva balesetet okozna, mivel ezt is ki lehet szűrni akárcsak az alkoholt. Ergo vonatkozhatna rá ugyanaz a törvény mint az ittas vezetésre! 3. Aki akarja az most is szívja, csak nem adózik belőle és titokban csinálja! Nem hiszem hogy ha legalizálnák több lenne a fogyasztó mint most, csak nektek szűk látókörűeknek tűnne úgy mivel akkor már nem kéne titokban csinálniuk! Rászokni pedig ugyanúgy rá lehet az alkoholra, vagy a nyugtatókra is viszont ha valaki nem akar akkor a fűre sem fog rá szokni. Ez csupán akarat kérdése! És végezetül nézzetek utánna mi történt hollandiában miután legalizálták a füvet, csökkent a bűnözési ráta! Azért mert valami más mint a megszokott dolog, még nem biztos hogy rossz!
2011. nov. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
57%
Azok akik a legalizalas mellett vannak bele gondoltak mar abba milyen kovetkezmenyei lennenek(es vannak!!!!) annak ha egy beszivott tompa agyu be ul a kocsijaba?Mert be ul!!!!Nem Magyarorszagon elek,itt ahol vagyok,sok ilyen van,tobb mint otthon.Itt sem legalis,de ha lehet itt talan meg eszetlenebbek.A rendorseg penzenek jo resze arra megy el,hogy hetvegenkent az utakon allnak,es szondaztatnak drogfogyasztasra(is).Mert sajnos nem ritka a beszivott apuka vagy anyuka,aki kinyirja a komplett csaladjat magaval egyutt,mert betepve is beul az autoba.Ja,majd o megmutatja.Sikerult!Egy par honapos,es egy ket eves eletebe kerult,mert apuci nem birt magaval a fu utan most nem olyan regen,es meg hosszan sorolhatnam!Meg a sok hulye gyerek dizsi utan,szinten betepve 2honapos jogositvannyal,nulla rutinnal,ellenben annal nagyobb onbizalommal es batorsaggal.Tobb koszoruval feldiszitett pozna van mint kozert!Ezert kene legalizalni?Mi lenne akkor???Igaza van az egyik elottem szolonak.Akkor majd jonne a kovetkezo amit engedelyezni kene.Miert nem eleg a pia?Az nem oli annyira az agysejteket,megis jo hangulatba lehet tole kerulni.Meg nem is olyan draga.Balin eppen most sittelnek le egy turistat (14 eves),mert fuvet talaltak nala,kb annyit,amennyi sajat fogyasztasra alkalmas.6ev korul fog kapni,es meg orulhet hogy nem logatjak fel.Ha tobb lett volna nala meg az is benne lett volna.Nem azt mondom hogy ilyen sulyosan kene buntetni,de nem is kene engedelyezni,eleg a hulyekbol. Bar most gondolom a masik taborba tartozok szerint en vagyok a hulye,maradi.Nem baj.
2011. nov. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim válasza:
44%
"Bar most gondolom a masik taborba tartozok szerint en vagyok a hulye,maradi.Nem baj." Hát igen, bocsika de az vagy! Bizonyított tény hogy a fű kevésbé káros a szervezetre mint az alkohol, az alkohol sokkal több agysejtet pusztít el mint a fű, plusz az alkohol egyéb más mellett még a májat is rendesen haza vágja! A fű kevesebb agysejtet pusztít, és max még a tüdőt csaphatja picit. Azt honnan a francból veszitek hogy ha legalizálnák akkor sokkal több baleset lenne? Azok az emberek akik szívják így is beülnek abba a nyomorult autóba! Ha legalizálnák és tudnák azt az emberek hogy ugyanúgy bevonhatják a jogsijukat mint az ittas vezetésnél, és hogy a rendőrök direktbe nézik is ezt a sofőröknél akkor kevesebb beszívott emberke merne vezetni mint most! Az pedig hogy sokkal többen szívnának ismét csak butaság, mivel legális lenne ezáltal elvesztené az úgymond izgalmát. Nem lenne tiltott gyümölcs! Sokan csak azért szívnak mert nem szabad, ezáltal izgalmas, és azt hiszik ha olyat tesznek ami nem szabad akkor ők a "janik"! Magyarországon a fiatalság 80%-a kipróbálta már a füvet ha legalizálnák lehet ez a szám csak 40% lenne! (lásd előző mondatom)
2011. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
57%

Gondoltam hogy nem marad el a hulyezes megerositese az ellentaborbol.Ismet igazam lett,csak a tisztak a hulyek.Mindig azok a butak es tajekozatlanok,akik ellene vannak.Erdekes,azok soha nem tudjak milyen jo hatasa is van a funek,es mennyire artalmatlan,pl az alkohollal szemben is.Vajon mas temaban is ennyire reszletesen utana olvastok mindennek?Bizonyara,de ezt mi hulyek ugysem ertjuk.Csak meg egy kerdes:dolgoztatok elvonoba?Vagy jartatok mar ott valaha?Vagy esetleg egy pszichiatriai osztalyon?Ha igen,valoszinu nem hulyeznetek le.De meg mindig csak azt tudom irni,nem baj,szivjatok csak!Hajra!!!


Amugy egy valamiben igaza van a nekem reagalo valaszolonak,de csak reszben.Az nagyon valoszinu,hogy ha nem lenne tiltott gyumolcs tobbe a fu,nem lenne olyan erdekes.De nem hinnem hogy kevesebben elnenek vele,vagy kevesebben probalnak ki.Ha valaki ki akarja probalni,mindegy hogy tiltott vagy nem.Hajlam,kivancsisag kerdese.A cigi es az alkohol sem tiltott,meg lehet venni a kozertbe,megsem veszik kevesebben.Aki akarja inni,szivni,az fogja meg akkor is ha holnaptol tiltott lenne.De azt hiszem meddo vita,engem sem lehet meggyozni hogy milyen jo dolog a fu,es en sem tudok (akarok)meggyozni masokat hogy egy marhasag.

2011. nov. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Melyik országnak?
2011. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
27%
05:36-nak!Az előtted szóló vagyok ismét. Szóval szerinted a tiszták a hülyék? És azt honnan veszed hogy én nem vagyok az? Már csak azért kérdem mert én nem élek sem a fűvel sem a társaival! Az igaz hogy valamikor 14-éves koromban ki próbáltam, és elég sokáig elő elő is jött, de saját akaratomból simán befejeztem! Szerintem a függőség elsősorban mindig agyban játszódik le, ha valakinek van elég akaratereje akkor simán le tud szokni bármiről/vagy épp nem rászokni. Én csak arra szeretnék rámutatni hogy minek tiltani valamit amihez így is simán hozzá lehet jutni?! És erre jön még rá a plusz bevétel az országnak, és az embereknek. Mivel ha legális lenne akkor lehetne nyitni coffeshopokat ahogyan hollandiában is, ezek plusz munkahelyeket teremtenének. És valószínűleg egy két ember a termesztésből is megélne szépen. Azt pedig nem hiszem hogy az elvonókban több a füves ember mint az alkoholista!
2011. nov. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
milyen kifinomult válaszok. szánalmas emberi lények arról vitatkoznak, aminek semmi értelme. sok megvilágosult tudatmódosítóval élő, és sok ember akik nem próbálták ezeket. mert az élet annyira fáj, szenvedünk, majd belepusztulunk abba, amit saját magunk idéztünk elő, ajjj ver minket az élet. ahelyett hogy ilyeneken vitatkoztok, inkább tetteitek valós következményét értsétek meg, ki-ki a maga módján, és még akkor is tévúton lesztek
2011. nov. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!