Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van annyi, , haszontalan...

Miért van annyi, , haszontalan" szak a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
Én pl. ELTE-s vagyok és a legnagyobb kar a BTK-é, ahol mongolisztikások, nederlandisztikusok és még egy csomó haszontalannak tűnő szak létezik, évi több tucat végzőssel. Az ismert vicc szerint ezek mind mennek a MEkibe dolgozni az újdonsült diplomájukkal. Nem csak itt, de rengeteg más helyen is óriási tömegben képeznek ki olyanokat, akik aztán a szakterületükön el sem tudnak helyezkedni, a szerencsések is csak külföldön. Miért nem képeznek több informatikust, mérnököt, ezeket a diplomásokat pl egyből -még a diplomaszerzés előtt is már- felszippantja a piac. Ráadásul a Fidesz új rendelkezései alapján várhatóan kevesebb lesz a diplomás -ami nem lenne baj, ha pl. csak ezeket az ,,álszakokat" érintené.
2011. dec. 23. 21:38
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
sorry a BTK-tól, írhatnék még egy csomó OKJ-t meg sok mindent. Kellenek ők is, de nem ennyi.
2011. dec. 23. 21:42
 2/20 anonim ***** válasza:
44%

"haszontalannak tűnő szak létezik"


Szerintem itt a tűnőn van a hangsúly.

2011. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Azért mert neked nem tűnők hasznosnak, másnak az lehet. Meg minek tanuljon az ember olyat, ami nem is érdekli?
2011. dec. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%

"Meg minek tanuljon az ember olyat, ami nem is érdekli?"

Hogy ne haljon éhen talán?

2011. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%
Viszont ha valaki nem kereslet képes szakon tanul és végez, utána ne siránkozzon hogy nem talál munkát. Az egy dolog hogy érdekli és tetszik neki egy szak, de legyen tudatában hogy valószínűleg csak mint hobbit élvezheti majd. Munkát mást kell találnia, hacsak nincs szerencséje.
2011. dec. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Akkor tanuljál amit utálsz! Én akkor is azt tanulok, amit szeretek!
2011. dec. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

"minek tanuljon az ember olyat, ami nem is érdekli"


És olyat minek tanul ami nem kell semmire a munkaerőpiac nem veszi fel? Valóban sok felesleges szak van, nem csak annak tűnik.

2011. dec. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
nem a tűnőn van a hangsúly...hiába érdekel ha nem tudsz vele elhelyezkedni -és ez az ország hibája, de ez van.
2011. dec. 23. 21:51
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Honnan veszed, hogy nem lehet vele elhelyezkedni? -.-'
2011. dec. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy el tudtam helyezkedni a bölcsész OKJ-val és ugyanúgy el tudtam helyezkedni az programozó diplomámmal.
2011. dec. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!