Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a jó ebben az országban,...

Mi a jó ebben az országban, miért érdemes itt maradni?

Figyelt kérdés

Féléves külföldön tanulásomról most jöttem haza, és hát mit ne mondjak, maradtam volna még.

Lehet hogy csak ez a szürke idő teszi, de amiket olvasok az ország helyzetéről, a rohamos elszegényedésről és az öregedő társadalomról és az egyre magasabb adókról, egyre kevesebb kedvem van itt élni. Közhely, tudom, de ez az igazság.

Eredendően szeretem ezt a nemzetet, de ez a sok stressz, amit a rendszer okoz, egyre nehezebb elviselni. Mindenfelől csak rossz jóslatokat olvasok.

Épp ma találkoztam egy évfolyamtársammal, aki az USA-ban tett egy pár hónapos kirándulást, ő is ezt mondta, hogy micsoda csóróság van itt, menne vissza.


Ti mit gondoltok? Rejthet valami pozitívumot a közeljövő? Menjen vagy maradjon egy mai egyetemista?


2012. jan. 26. 14:31
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
69%
Itt bővizűek a folyók és dúsak a legelők őseink is emiatt telepedtek itt le.
2012. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez manapság már nem szempont. :D
2012. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
48%

Ne hallgass a liberálisokra, mert azok azt szeretnék hogy minél gyorsabban lépj le!


Szeretem hazámat, ez a szülőföldem, én maradok!


/egy egyetemista/

2012. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
84%
Hát az a jó, hogy itt azért mégiscsak a saját nyelvünket beszélhetünk, vannak barátaink, rokonaink, kedves ismerőseink. Hogy ezért érdemes-e azt a nyomort, kilátástalanságot és feudális viszonyokat vállalni, ami itt van, arra mindenkinek magának kell megadni a választ. Az én válaszom az, hogy nem, de mivel én már elég öreg vagyok, és nincsenek lehetőségeim máshol, ezért maradok. De a fiatalokat biztatom, hogy aki tud menjen, mert itt 100 éven belül se lehet semmi jóra számítani. Az emberek csak acsarkodnak, a közélet arról szól csupán, hogy ki mit tud ellopni, és mivel tudja hülyíteni a lüke választókat. Egyre jobban ássuk bele magunkat a saját mocsarunkba. És nincs semmi jele, hogy ez a következő évtizedekben ne így lenne.
2012. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
69%

Találsz kint a képzettségednek megfelelő munkát? A béredből fel tudsz építeni egy stabil egzisztenciát, és családot tudsz majd alapítani?


Mi a jó ebben az országban? Hogy itt a családom, a barátaim, ismerőseim, és itt a legszebbek a csajok a világon. :D

2012. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 tetris ***** válasza:
77%
Az az érzés, hogy "hazaszeretet" számít valamit?
2012. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
64%
tetris: az az érzés, hogy éhhalál számít valamit?
2012. jan. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kétkezi munkának van "gyümölcse"!Aki csak a "szájával dolgozik" nem adnék semmit neki!

Jó lenne itt az élet,ha nem lenne itt annyi "HERE"!

2012. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim válasza:
43%

Szerintem Menj!

Én 5 hóanpja jöttem el M.O-ról de nagyon nem bántam meg!Sőt!

Nekem nem volt itt senkim,és már vannak barátaim is!Ha pedig tanulni voltál kint a nyelvel nincs gondod!Én egy nagy 0 nyelvtudással jöttem el és mégis boldogulok!2 nap alatt lehet munkát találni magyar.o nem tudom meddig tartana!Az én barátaim ismerőseim menekülnek onnan!És jól teszik!És gondoltam hogy a gyerekeimnek is jobb lessz itt mint ott!Szerintem ne gondolkodj!Menj!

2012. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 tetris ***** válasza:
86%

Kovács Kati táncdalénekesnek egyik nótájából való:

"Szívet cseréljen, aki hazát cserél"

2012. jan. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!