Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a jó ebben az országban,...

Mi a jó ebben az országban, miért érdemes itt maradni?

Figyelt kérdés

Féléves külföldön tanulásomról most jöttem haza, és hát mit ne mondjak, maradtam volna még.

Lehet hogy csak ez a szürke idő teszi, de amiket olvasok az ország helyzetéről, a rohamos elszegényedésről és az öregedő társadalomról és az egyre magasabb adókról, egyre kevesebb kedvem van itt élni. Közhely, tudom, de ez az igazság.

Eredendően szeretem ezt a nemzetet, de ez a sok stressz, amit a rendszer okoz, egyre nehezebb elviselni. Mindenfelől csak rossz jóslatokat olvasok.

Épp ma találkoztam egy évfolyamtársammal, aki az USA-ban tett egy pár hónapos kirándulást, ő is ezt mondta, hogy micsoda csóróság van itt, menne vissza.


Ti mit gondoltok? Rejthet valami pozitívumot a közeljövő? Menjen vagy maradjon egy mai egyetemista?


2012. jan. 26. 14:31
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
78%
Aki ilyen kérdést képes feltenni, hogy mi a jó ebben az országban, az alighanem jobban is teszi, ha minél hamarabb elmegy innen.
2012. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
25%
Az ember egy olyan hazát szeressen, ami inkább hasonlít egy permanens kabaréra, mint egy komolyan vehető országra?
2012. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim válasza:
63%

Bocsi de neked mi jó abban az országban?Elmondanád?

Érdekelne!

Mindenki nyomorog alig van meló stb!

Várom a válaszodat! Utolsó előttinek irtam

2012. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 tetris ***** válasza:
70%

Valóban nehéz az élet mostanában. De az ember érző lény, a hazája, a szülőföldje iránt általában meleg szeretet érez.

Megértem azokat, akik szeretnének jobban élni, és ezért néhány évre kimennek külföldre. De az, aki a jobb megélhetés miatt megtagadja, leócsárolja, pocskondiázza a hazáját, az szégyellje magát. Jobb is, ha elmegy innen.

Egy idegen országban bárakárhány évet is ott éltek, mindig csak idegenek lesztek. Itthon vagytok otthon.

Azt javasolnám neked kedves kérdező, hogy igen, menj, láss világot, nézz körül, próbálkozz külföldön. De soha ne feledd, hogy honnan jöttél. És egy nap gyere haza. Visszavárunk.

2012. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
34%

Menj ki külföldre nyugodtan. Aztán pár év múlva költözhetsz is tovább(kivéve ha Svájcba cuccoltál, de ott meg várhatod az állampolgárságot...) , mikor majd emelkednek az árak, csökkennek a bérek, nő a munkanélküliség. Mert Európa innen már nem tud tovább fejlődni.

A kérdésed első részét meg nem is kommentálom, ha te magad nem tudod, akkor tényleg semmi keresnivalód nincs itt.

Na, ezért üdvözlöm a kormány új oktatáspolitikáját, arra sincs szükség, hogy az egyetemekről tömegével kerüljenek ki ilyenek mint te.

2012. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
43%
Az USA meg a legnagyobb rabszolgatartóállam, az emberek nagy részének nincs társadalombiztosítása, egyre többen élnek nyomorban, miközben a közbiztonság egyes helyeken rosszabb, mint Dél-Afrikában. És ezek büszkék a szabadságukra és a legdemokratikusabb köztársaságukra, nekünk meg ők az etalon. Menj oda az évfolyamtársaddal, aztán ha egyszer munkanélkülivé válsz, akkor sírhatsz Magyarország után.
2012. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
29%
A legnehezebb időkben derül ki valójában hogy ki is a magyar. Az jó ha a haza kenyerét eheted de ha adni kell valamit a hazának akkor már nem jó, ugye kedves álmagyarok?
2012. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
68%
Aki itt ekkora magyar, az mit adott ennek a hazának? (Hőzöngésen kívül.)
2012. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
70%

Ady Endre:

Sípja régi babonának


Kernstok Károlynak, baráti szeretettel


Csak magamban sírom sorsod,

Vérem népe, magyar népem,

Sátor-sarkon bort nyakalva

Koldus-vásár közepében,

Már menőben bús világgá,

Fáradt lábbal útrakészen.


Körös-körül kavarognak

Béna árnyak, rongyos árnyak,

Nótát sipol a fülembe

Sípja régi babonának,

Édes népem, szól a sípszó,

Sohse lesz jól, sohse látlak.


Szól a sípszó: átkozott nép,

Ne hagyja az Úr veretlen,

Uralkodást magán nem tűr

S szabadságra érdemetlen,

Ha bosszút áll, gyáva, lankadt

S ha kegyet ád, rossz, kegyetlen.


Üzenhettek már utánam,

Kézsmárk hegye, Majtény síkja,

Határ-szélen botot vágok,

Vérem többé sohse issza

Veszett népem veszett földje:

Sohse nézek többet vissza.

2012. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
65%
Én már 5 éve élek külföldön, kérdem én, mire menjek haza? A szüleimen kívül nincsen senkim, a munkámat nem megfelelően honorálnák! Akkor miért menjek haza? Otthon az embereknek nincs jövőképe, nem tudnak még akár 1 évvel is előre tervezni, kilátástalanság van! Aki annyira nagy magyar, azt megnézném, mikor nem lenne mit enniük, akkor se menne-e ki valahova dolgozni, hogy a gyerekeinek enni tudjon adni? Én is terveztem a visszamenetelt, de a mai körülmények között biztos nem megyek, bár lakást tudnék venni, de amit Magyarországon keresnék, abból már nem tudnék megélni, mert itt kinn megszoktam egy bizonyos életszínvonalat, amit otthon nem folytathatnék.
2012. jan. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!