Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a jó ebben az országban,...

Mi a jó ebben az országban, miért érdemes itt maradni?

Figyelt kérdés

Féléves külföldön tanulásomról most jöttem haza, és hát mit ne mondjak, maradtam volna még.

Lehet hogy csak ez a szürke idő teszi, de amiket olvasok az ország helyzetéről, a rohamos elszegényedésről és az öregedő társadalomról és az egyre magasabb adókról, egyre kevesebb kedvem van itt élni. Közhely, tudom, de ez az igazság.

Eredendően szeretem ezt a nemzetet, de ez a sok stressz, amit a rendszer okoz, egyre nehezebb elviselni. Mindenfelől csak rossz jóslatokat olvasok.

Épp ma találkoztam egy évfolyamtársammal, aki az USA-ban tett egy pár hónapos kirándulást, ő is ezt mondta, hogy micsoda csóróság van itt, menne vissza.


Ti mit gondoltok? Rejthet valami pozitívumot a közeljövő? Menjen vagy maradjon egy mai egyetemista?


2012. jan. 26. 14:31
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
59%

"Hát ez manapság már nem szempont. :D"


Ebben tévedsz. A felsorolt feltételek a könnyű megélhetés alapjai, ezek nélkül megnézhetnéd magad.

2012. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
35%
babush22 annak mindannyian csak örülni tudunk, hogy a hozzád hasonlók végre kitakarodnak.
2012. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
39%

"ma 16:32"


ekkora baromságot is régen olvastam.

2012. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
21%

"Aki itt ekkora magyar, az mit adott ennek a hazának?"


Az életét. Ők maradnak és kitartanak. A korcsok disszidálnak és megtisztul a haza.

2012. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Miért érdemes maradni? Javul a statisztika. Ha a többiek is hazajönnek, még jobban. Ha a tanultakat eredményesen alkalmazod itthon (a többiekkel együtt), akkor pedig határozottan javulni fognak a körülmények.

Persze, ha mindenki elmegy, csak a hajléktalanok maradnak, akkor elég pocsék lesz.

2012. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

Tyúha, jó sok válasz érkezett. A gyűlölködőket természetesen lepontoztam, de legtöbbetek álláspontját értékesnek találtam. Had reagáljak néhány kommentre:


"Aki hazát cserél, szívet is" - Na ja, ez nagyon szép, nagyon irodalmi, de nem ilyen egyszerű. Én pl mostantól Magyarország mellett Belgiumhoz is nagyon kötődöm, mert csodálatosan találtam azt, ami ott volt. Nem a gazdagságra gondolok, hanem az ottani szokásokra, kultúrára, hangulatra, emberekre.


Aki meg az egyetememet szidta, annak mondom, hogy nem egy tucatszakról való vagyok, hanem egy olyanról, ahonnan évente 300 felvételizőből 15 kerül be egy szakra. Nekem másodjára sikerült.


A szakmámra mindig van kereslet, és természetesen míg itt a legtöbb állás lehúzós, épp hogy eléldegélsz, addig nyugaton ha szorgalmas vagy, nagyon feltudsz kapaszkodni, és bevásárláskor nem kell nézned az árakat.


Nekem nincsenek nagy igényeim. Nem vágyom Mercedesre, sőt még kocsira se nagyon. Csak éldegélni szeretnék nyugodtan, elszöszmötölgetni a munkámmal (amit alapjában véve szeretek), és e mellett magammal is foglalkozni eleget. 22 évesen úgy érzem, most jönnek azok az évek az életemben, amik a meghatározzák a többi évtizedeket is, és jól akarok dönteni.


A kérdésem valóban kicsit durva, szeretek kicsit bulvárosabban fogalmazni, hogy felfigyeljetek rá, de ez nem jelenti azt, hogy MO-t nem szeretném.

Szeretem én. Szeretem a Dunát, a Balatont, a kevéske hegyeinket (amit nem loptak el), mindent. Szeretem a magyar életérzést, a faluvilágot.

Pont ez az oka annak, hogy nálam a kivándorlás nem olyan magától értetődő. Szeretem én az országot, de utálom ahogy működik. Nem egy olyan oszt.társam van, aki tök megszállott külfölddel kapcsolatban, és alig várja, hogy lelépjen.

Én nem így vagyok ezzel. De mióta kinint voltam, úgy megtetszett az ottani hangulat. Toleráns, kreatív, látványos, ami ott van.

Persze nyugat nem a Kánaán egy az egyben, lásd a Londoni néger lázadásokat.


Áh, fene se tudja. De mind1, szóljatok hozzá, érdekel. (Aki csak annyit tud hozzászólni, hogy a magamfajta az ország rákfenéje, az tartsa meg magának inkább a véleményét.)

2012. jan. 26. 19:19
 27/46 anonim válasza:
93%

A kis nyű kidugja a fejét a tehénlepényből (trágyából), és ezt kérdezi a mamájától:

- Anyuci! Mi az a csodálatos kék felettünk?

- Az, az ég, kisfiam.

- S mi az a ragyogó sárga az égen?

- Az a nap, kisfiam.

... - És az a pompás zöld körülöttünk azokkal a piros micsodákkal?

- Az a mező, kisfiam.

- Anyuci, ha minden olyan csodálatos kint, akkor mi miért élünk itt a szarban?

- Ez a hazánk, kisfiam!

2012. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim válasza:
Az az igaz magyar, akinek az unokái is magyarul beszélnek.
2012. jan. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim válasza:

"Édes hazám, fogadj szívedbe, hadd legyek hűséges fiad!"


Mikor ez olvasod a költőtől, nem igaz, hogy ne mozduljon meg valami, valahol mélyen a szívedben.

2012. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Az élet nem mindig fekete és fehér. Néha sokkal összetettebb egy probléma annál.
2012. jan. 27. 12:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!