Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a jó ebben az országban,...

Mi a jó ebben az országban, miért érdemes itt maradni?

Figyelt kérdés

Féléves külföldön tanulásomról most jöttem haza, és hát mit ne mondjak, maradtam volna még.

Lehet hogy csak ez a szürke idő teszi, de amiket olvasok az ország helyzetéről, a rohamos elszegényedésről és az öregedő társadalomról és az egyre magasabb adókról, egyre kevesebb kedvem van itt élni. Közhely, tudom, de ez az igazság.

Eredendően szeretem ezt a nemzetet, de ez a sok stressz, amit a rendszer okoz, egyre nehezebb elviselni. Mindenfelől csak rossz jóslatokat olvasok.

Épp ma találkoztam egy évfolyamtársammal, aki az USA-ban tett egy pár hónapos kirándulást, ő is ezt mondta, hogy micsoda csóróság van itt, menne vissza.


Ti mit gondoltok? Rejthet valami pozitívumot a közeljövő? Menjen vagy maradjon egy mai egyetemista?


2012. jan. 26. 14:31
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
13%
Tűnjön innen az összes tacskó diszidens, megtisztul a nemzet!
2012. jan. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
41%

"ma 00:41"


Már mehetsz is!

2012. jan. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim válasza:
59%

Hát örülök is hogy "eltakarodtam" (a te szavaddal)

De majd ha a gyereked vagy az unokáid akarnak külföldön próbálkozni nekik is ezt mondd!

Maradj csak ott majd egyszer azon kapod magad hogy nincs mukád meg lasssan éhen fogsz halni!Attól hogy kijöttem külföldre attól ugyan olyan magyar vagyok!És igen én nem tisztelem az országot!Mit tiszteljek benne????Hogy nemhogy munkahely lenne inkább elvesszi meg csökkenti a béreket!Egy tipp az államnak!Legyen járdaadó is vagy levegőadó azt ugy is mindenki használja mindenkit le tud vele huzni!!Az ilyenek mint te meg maradjon csak MO-on!

2012. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
Hova költöztél Babus? Mit dolgozol?
2012. jan. 30. 17:25
 35/46 anonim válasza:
45%

Szia!Bécsben élek a két kisfiammal és a párommal!

Jelenleg nem dolgozom mert tanfolyamra járok!

Egyábként recepción!

Szerintem vágj bele ha jót akarsz magadnak!

2012. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

Miert erdemes maradni? : Hat itt van a Turo Rudi pl :) Am en is voltam kulfoldon tanulni, USA ban, es nem mondanam h ott a kovetkezo 100 evben is biztositva van a nagy jolet, meg dozsoles.

Ja es meg egy erv: Sokszor volt mar szar helyzetben a magyar nemzet a tortenelem soran es mindig talpra allt. Mondjuk az is igaz, h nem volt olyan sok lehetoseged lelepni.

2012. febr. 29. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
48%

"Én 5 hóanpja jöttem el M.O-ról de nagyon nem bántam meg!"


Majd meg fogod! 5 hünap még nem idő.

2012. febr. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
48%

"Én 5 hóanpja jöttem el M.O-ról de nagyon nem bántam meg!"


Majd meg fogod! 5 hónap még nem idő.

2012. febr. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
25%

"De majd ha a gyereked vagy az unokáid akarnak külföldön próbálkozni nekik is ezt mondd!"


Mért akarnának? Nem korcsnak nevelem őket.

2012. febr. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Baracsi attila: Nos sok mindent én sem tudok érvként felhozni az itthon maradás mellett,de azt hiszem megértem azokat is,akik elmennének innen,de ha mindenki elmegy innen,mondhatni menekül,azzal mit oldunk meg? Semmit,csak ha "önzően"csak magunkra gondolunk,ez azt hiszem alapvatően"gyáva"hozzáállás. Én is hasonlóképpen gondolkodtam nagyon sokáig. De itt csak mi tudunk-tudnánk változtatni,először is a gondolkodási mechanizmuson. A menekülés sem megoldás mindíg! Tudo hogy nagyon nehéz,sőt egyre nehezebb,de csak azt mondhatom,hogy minderről mi is tehetünk.
2012. febr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!