Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a jó ebben az országban,...

Mi a jó ebben az országban, miért érdemes itt maradni?

Figyelt kérdés

Féléves külföldön tanulásomról most jöttem haza, és hát mit ne mondjak, maradtam volna még.

Lehet hogy csak ez a szürke idő teszi, de amiket olvasok az ország helyzetéről, a rohamos elszegényedésről és az öregedő társadalomról és az egyre magasabb adókról, egyre kevesebb kedvem van itt élni. Közhely, tudom, de ez az igazság.

Eredendően szeretem ezt a nemzetet, de ez a sok stressz, amit a rendszer okoz, egyre nehezebb elviselni. Mindenfelől csak rossz jóslatokat olvasok.

Épp ma találkoztam egy évfolyamtársammal, aki az USA-ban tett egy pár hónapos kirándulást, ő is ezt mondta, hogy micsoda csóróság van itt, menne vissza.


Ti mit gondoltok? Rejthet valami pozitívumot a közeljövő? Menjen vagy maradjon egy mai egyetemista?


2012. jan. 26. 14:31
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos, ebben az országban soha nem fog semmi sem változni. Túl sok a szűk látókörű, önző idióta, akik mindig arra szavaznak a választásokon, aki a legtöbbet ígéri nekik. Ennek köszönhetjük a jelenlegi helyzetet is.
2012. febr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 4U válasza:

Az a jó ebben az országban, hogy nyakig ér a barna... És azért érdemes maradni, hogy ez ne így legyen. Amihez mindenkire szükség van. Függetlenül attól, hogy jobb kezes vagy bal.

És sok munkával is fog járni. Amiért tehát nem kell külföldre utazni. Van itt munka bőven. Ami majd sok "gyümölcsöt" terem. És minél többen dolgozunk, tanulunk ezért, annál több "gyümölcsünk" lesz. És a sajátunké sokkal finomabb, mint a másé. Mert abban a mi munkánk, verítékünk van benne.

Azt viszont támogatom(saját tapasztalatból), hogy mindenki lásson Világot. Tanuljon, dolgozzon is külföldön. Aztán jöjjön haza!


És akik meg itthon vannak, csinálják jobban azt, amit máshol elrontanak. Amit meg jól csinálnak másutt, azt csinálják még jobban.

Saját véleményem szerint, pont az a kihívás itt, hogy szinte semmi sem túl jó. És ez jó!

És maradni meg azért érdemes, hogy minden jobb legyen!


Részemről nem vagyok sem jobbos, sem balos. És óriási lehetőséget látok ebben az országban! Izgalmasabb is a kihívás. Bele ülni a "jóba", a készbe külföldön, kényelmes.

De itt felvirágoztatni mindent, sokkal izgalmasabb. És aki mer, az nyer(szintén saját tapasztalat).


Szép napot mindenkinek! :-)


/na, már süt is :-)/

2012. febr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy nem éri meg itt maradni.

Hogy miért?

Mert kevés a fizetés, kevés a munka, szemetek a honfitársak egymással, képesek egy kanál vízben megfojtani a másikat ha kicsit jobban megy neki.A fiatalokat mindenhol basztatják, azért mert fiatal.Ha mosolyogsz az a baj, ha nem akkor meg az.Mindenki folyton jön a nagy Magyar mellveregetős dumával, de ezek sehol sincsenek azokhoz akik bölcsen hallgatnak és szó nélkül tudjuk róla hogy Magyar.Idegesítő a sok konzervatív öreg, meg a nevelésük.Hülye és elcsépelt törvényeink vannak.Az egészségügy szánalmas, a közbiztonság a nullával egyenértékű.


Lehet hogy eme föld gazdag az ásványokban és nyersanyagokban, de ezeknek már 90%-a nincs magyar kézben.Ami meg magyar kézben van, annak már sehol sincs minősége.Ezért nincs normális termény.

Ha ez a szempont, akkor már inkább Hollandia.Sokkal jobb ország, igazságos a szociális háló, élhető, fantasztikus ásványi anyagokkal és adottságokkal rendelkezik.

Nem lesz itt már semmi.Aki tud menjen, ne hallgasson ezekre a rikácsoló varjakra.Tudják hogy ha elmegy mindenki akinek van rá lehetősége, neki is vége.

Szó sincs róla, hogy megtisztul ez a nemzet, sosem volt tiszta.Csak volt egy jó időszak, amikor még fogták a kezünket olyanok, akik tudják kinek hol a helye.A történelem során nem volt még példa arra hogy a Magyar nemzet önmagától elért volna valamit.Mindig akkor volt valami látszatja a fejlődésnek, amikor valamelyik életképes nemzet a szárnyai alá vette.Önmagától mindig csak visszacsúszott a nomádság szintjére.A Magyar nemzetet nem szabad magára hagyni, mert olyan mint egy felelőtlen kisgyerek.Lásd a mostani helyzetet.

Aztán meg ha bajban van rögtön bűnbakot keres.Ilyenkor kezdenek el "mocskos zsigózni!".

Elég vicces, nevetni szoktam az ilyeneken.Folyton jönnek a kis összeesküvés elméleteikkel.Néha elolvasok egy-egy "vadmagyar" újságot, esküszöm, a kretéén magazin szintjén van.

Menj nyugodtan, itt tuti nem vár semmi egy jó darabig.Talán ha valamelyik nemzet megint megszán minket és megfogja a kezünket. :)

Kint meg kerüld a Magyarokat mert csak ártanak neked(tisztelet a kivételnek).

Nem jó velük dolgozni, besúgnak, aládfúrnak, versengenek veled a munkában, ellened lesznek, csak úgy mint itthon.

Az is kamu hogy kint rabszolga vagy, itthon jobban lenéznek mint kint.TAPASZTALAT!

Akinek nem tetszik, nyugodtan maradhat, nem kötelező kimenni.Lehet itthon is maradni, hobbiszinten gyűlölködni, agonizálni, stresszelni. :)

2012. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:
Azt máshol is hallottam, hogy kint is kerülni kell a magyarokat, mert akkor szúrnak hátba, mikor esélyük van rá.
2012. dec. 27. 17:19
 45/46 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így van.D itthon is hátba szúrnak.Engem nem egyszer az ilyen vadmagyarok akartak kirúgatni.Ahol tudtak alámtettek.Kint el lehet kerülni őket.Itt egy külföldi toleránsabban bánik veled, mint otthon a saját honfitársad.

Egy boltban udvariasabb a kiszolgálás mint Magyarországon.A biztonsági őrök nem akkora taplók mint otthon.Mindenki mosolyog, közvetlenek.Egyszer nem éreztették velem hogy nem vagyok idevaló.Pedig a nyelvet gyengén beszélem.

Mióta itt vagyok, van rendes munkám, munkatársaim, fizetésem és elmondhatom, hogy van életem.

Az, hogy sokan lehúzzák a külföldi munkát általában azért van, mert azt hiszik itt eltartja őket az állam, mert bevándorlók.Nem, itt is kell dolgozni, úgy mint bárki másnak.Csak nem dolgoztatnak halálra, nem hajszolnak úgy mint Magyarországon.Nyugodtan dolgozol, szokatlan is eleinte, hogy ha hibázol nem basztatnak, nem néznek rád a munkatársaid véres szemmel mint otthon.Elfogadják hogy mindenki hibázhat, emberek vagyunk.Itt egy egyszerű gyári munkásnak is több a tekintélye, mint kis hazánkban.Nem szégyen a piszkos munka sem, mivel megfizetik. :)

2012. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
attól függ kedves kérdező mi az életcélod. ha átlagos életet akarsz élni és irigykedni a máséra mindig és gyűlölködni akkor maradj. ha vágysz az anyagi függetlenségre a jobblétre akkor mehetsz.
2014. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!