Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik megalapozott, tudomány...

Létezik megalapozott, tudományos cáfolat arra, hogy a magyaroknak és a suméroknak semmi közük egymáshoz?

Figyelt kérdés
Mindenki azt írja ezen a holnapon, hogy a magyar-sumér rokonság egy kitaláció. Miközben a magyar-finn rokonságot meg elfogadják. Holott elfelejtik, az utóbbi kapcsolatra erős hatása volt a Habsburg érdekeknek. Igazából, én elfogadom, hogy hülyeség a magyar-sumér rokonság, csak szeretnék valami tudományos cikket, vagy akármit ezzel kapcsolatban olvasni, ahol részletesen foglalkoznak a témával, nem csak alapból elvetik.
2012. febr. 19. 22:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Nincs ilyen cáfolat, mivel a ,,hivatalos" kutatók nem veszik komolyan a témát, max. röhögnek rajta."


Nem véletlenül, mert előbb bizonyítani kéne valamit, nem a kutatóktól elvárni, hogy cáfoljanak. Ha én téged megvádollak valamivel, akkor azt nem neked kell a bíróságon cáfolni, hanem első körben nekem bizonyítani.



"Pedig kb. 2500-3000 szó van, ami nemhogy hasonlít, hanem teljesen megegyezik a sumérral, köztük ilyen alapszavak, hogy apa, anya, víz, kicsi, stb."



Ez az, amit TE nem tudsz bizonyítani. Ezek mindenhol keringenek a neten, van, ahol azt írják, hogy a "puli" szó azonossága miatt kezdődött az egész. Mindenki mást ír, amit valahonnan máshonnan vesz át, de közvetlenül senki nem tud bizonyítani.



"Ráadásul ragozó nyelv."


Most nagyon hasraestem. Ha valami, akkor az bizonyítja, hogy nem értesz hozzá, hogy abban látsz bizonyítékot, vagy akár a bizonyíték meglétének valószínűségét, hogy mindkét nyelv ragozó. Ez olyan dolog, ami csak egy laikust lep meg. Ez egy huszadrangú dolog, mert a világ nyelvei között rengeteg a ragozó, csak a félművelt emberek hiszik azt, hogy a magyar ezzel valami nagy kuriózum.



"Létezik megalapozott, tudományos cáfolat arra, hogy a magyaroknak és a suméroknak semmi közük egymáshoz?"



A probléma az, hogy nem lehet azt cáfolni, amit elegendő bizonyíték híján állítani sem lehet. Lehet, hogy nincs rá cáfolat, de miért is kéne megcáfolni, miért is kéne egyáltalán foglalkozni vele, amikor tudományos szempontból az egész elmélet egy gyermeteg hülyeség? Ez olyan, mintha azt kérdezném, hogy van-e tudományos cáfolat arra, hogy Achilles egy isten fia volt. Hát nincs, mert ezt így elég nehéz megcáfolni. Aki meg nem akarja elhinni, annak amúgy a világ minden cáfolata sem elég.


Az a baj, hogy a sumérmagyarosok nem azért hisznek ebben, mert megvizsgálták a kérdést és ez tűnik a leglogikusabbnak, hanem mert az a vágyálmuk, hogy bebizonyosodjon, hogy a miénk a világ legősibb népe.

Én úgy gondolom, hogy a finnugor népek eredete, amit nyilván a tudomány, tehát az antropológia, történészet segítségével ismertünk meg, már önmagában elég cáfolat arra, hogy ne a sumérbaromságban higgyek.



"Holott elfelejtik, az utóbbi kapcsolatra erős hatása volt a Habsburg érdekeknek. "



Alaptalan legenda. A kisebbségi komplexusokkal küzdő népek szeretik hangoztatni, hogy őket a hatalmak mindig elnyomták, őellenük mindenki összeesküdött. Tök jól hangzik, hogy mi valójában táltos sumérmagyar szittya szíriuszi pártus hercegek vagyunk, csak a csúnya, gonosz Habsburgok elvették az identitásunkat és meghamisították a történelmünket. Azok "ott fönt". A tehetetlen, tudatlan kisemberek mindig ilyesfajta nagy összeesküvésekre hivatkozva igazolják a tehetetlenségüket.



"Igazából, én elfogadom, hogy hülyeség a magyar-sumér rokonság, csak szeretnék valami tudományos cikket, vagy akármit ezzel kapcsolatban olvasni, ahol részletesen foglalkoznak a témával, nem csak alapból elvetik."



Ha tényleg érteni akarod, akkor tanulmányozd a történelmi nyelvészetet, mélyedj el az összehasonlító nyelvészetben, a finnugrisztikában. Rá fogsz jönni, hogy baromság mai szavakat egy 5000 éve kihalt nyelv rekonstruált szavaival összehasonlítgatni.

2014. ápr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!