Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van arra lehetőség, hogy a...

Van arra lehetőség, hogy a nevemet angolosíthassam?

Figyelt kérdés

Jövőben ki fogok költözni az Egyesült Államokba, de még idén egy európai út miatt fogok új útlevelet is csináltatni. Na nem is ez a lényeg, hanem hogy még az útlevél előtt szeretném megváltoztatni a nevemet .... Richárd Györgyről, Richard George .....-ra. Erre van lehetőség itt Magyarországon? (Még a bevándorlás előtt.)

(Csak mert ha Lakatos Radiátor lehet, akkor gondolom ez is :) )


2012. márc. 31. 14:48
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

:DDD Ez a te véleményed, ez meg az enyém :)

De hányszor mondjam hogy nem George vagyok?

Magyar név (teszem azt Szabó vagyok): Szabó Richárd György

Az a név amit majd használni akarok: Richard George Szabo

2012. márc. 31. 18:24
 12/45 anonim ***** válasza:
Akkor már a Szabó-t is "honosíttasad" Tailor-re. :)
2012. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Nem az :D csak mondtam valamit :)
2012. márc. 31. 18:47
 14/45 Waff ***** válasza:
36%
Kérdező.....:) azt hiszem az ilyen bogarakra min te mondhatta annó Jézus:Boldogok a lélekben szegények.....:)
2012. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Emberek uncsi már ez a dzsihád... Van aki szereti ezt az országot, van aki nem. Valan aki büszke arra ami, van aki nem, és sorolhatnám.

Bibliai idézetek meg hidegen hagynak általában, mert ateista vagyok. :)

De fejezzük be könyörgöm, meg kaptam amire vártam, unalmas már.

2012. márc. 31. 19:23
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

A 10-sel ertek egyet. Kint vagyok az USA-ban en is, de semmiert nem valtoztatnam meg a nevem. Nalam a nev szent es serthetetlen. Ha az ember mindent elveszit, meg mindig megmarad a neve. Ha az ember teljesen megvaltozik, meg mindig ott a neve, hogy emlekeztesse honnan jott. En meg az ekezeteket sem hagytam el, kedves kerdezo! Lehetsz ott kint egy, a tomegnevek kozul, nem banom.


Raadasul az orszagot is utalod. Hidd el, en itt tanultam meg a honvagy szo jelenteset. Alig varom, hogy hazajojjek. De te menj, es vissza se gyere!!!!

2012. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 Waff ***** válasza:
100%
Szerintem innentől kezdve angolul írj és beszélj,a "menő" neved mellé illik a "menő" nyelv :) és fogadok h amúgy is már szinte alig tudsz magyarul hisz te angol szász vagy :)Jaj anyám,hogy a retkes rossebb vetné rá a hadiadót az ilyen köcsögökre:)
2012. márc. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
Nem szoktak teljes nevet módosítani.A meglévő név mellé szoktak felvenni még egy nevet.Pl Richard Gyorgy Stevenson.
2012. márc. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
Az amerikaiak nem angolszászok, csak sok kulturális elem angolszász.Minimum olyan kevert nép mint a magyar.Vannak ott írek , angolok , franciák , magyarok , indiánok, spanyolok , németek , oroszok , lengyelek .stb leszármazottai.Származásilag nem sok közük van az igazi angolszászokhoz , ahogy a mai magyaroknak az régi magyarokhoz.Az egyik híres színésznő férje is magyar származású és Alan Kovacsnak írja a nevét.
2012. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

.... -.-'

A vezetéknevem semmiképpen nem magyar, csehszlovák eredetű, ékezetek nélkül, a Richárd germán eredetű, az az ékezet szerintem fölösleges, ugyan ez a véleményem a Györgyről is, igaz az latin eredetű.

2012. márc. 31. 23:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!