Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz lenne, ha eltűnnének a nemzetek, az országhatárok és létrejönne egy Földi emberi világállam?

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 18:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
4%
Ha már a Szovjetuniót és a sci-fit említettem fentebb, nem feledkezem meg Jefremovról sem, az ő regényeiben ez jelenti a jövőt. Szép és jó, ahogy elképzeli, de olyan csöpögősen utopisztikus, amire szerintem képtelen volna az emberiség. "A kígyó szíve" c. művének is ez a lényege. Valaki mai szemmel el tudna képzelni egy ilyen összetartó, bűntelen, jóformán tökéletes emberiséget? Szerintem nonszensz. Ahhoz még kéne egy pár sapiens a homo után, az eddigi kettő még nem elég.
2012. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
2%
Egyáltalán nem támogatom. Az emberiség jövőjét csak is a nacionalista nemzetállamok jelenthetik. A primitív népek idővel eltűnnek és az űr meghódítására majd a nemzetek által kerül sor. A pacifizmus és a liberalizmus egy utópista elgondolás és szerencsére megvalósíthatatlan. Azért nézzük meg mit ért el ez a nagy liberalizmus ma még mindig sok a háborúskodás ha a nácik nyerik a háborút akkor objektívan nézve csak jót tett volna az emberiség fejlődésének.
2012. máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%
Azért, ha téged is el tettek volna láb alól, mert genetikailag alantasnak találnak, biztos másképp vélekednél.
2012. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem olvasd el még egyszer amit írtam te analfabéta.
2012. máj. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"Az emberiség jövőjét csak is a nacionalista nemzetállamok jelenthetik."


Indokot is tudsz írni?Ha igen,elfogadom és adok egy zöld kezet.

2012. máj. 22. 14:42
 16/21 anonim ***** válasza:
7%
Ha minden állam elégedett lesz határaival akkor minek kellenek majd háborúk. Természetesen lesznek vesztesek mint a primitív kultúra nélküli szláv népek vagy a románok de kiknek hiányoznak majd.
2012. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"A primitív népek idővel eltűnnek és az űr meghódítására majd a nemzetek által kerül sor."

A nemzetek, nemzetállamok önmagukban kevesek az űrkolonizációra! Még egy világkormány és a rendelkezésre álló bolygónyi erőforrás is megizzasztaná az emberiséget. Ez nem a világkormány melletti érv akart lenni, csak rámutattam, hogy baromságot írtál.

2012. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen világkormány, legyenek évente a választások, és keressen pofátlanul sokat a vezetés, hogy megérje nekik a felelősségért cserébe.
2012. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
8%
Nem lenne jó, mert akkor egy nép lenne csak? Mi lenne a neve? Egyébként meg erőteljesen ilyesmi irányba tartunk. Lesz egy világnyelv, gondolom az angol. Az akkori generáció semmit sem fog tudni a mostani történelemről. Világbéke viszont szerintem nem lesz, elérünk majd egy holtpontra, ahol majd visszatérünk az ösztönökhöz, kivetkőzünk a civilizáltságból és egymásnak esünk a puszta fenn maradásért. Az akkori szegénysor elpusztul, a jómódúak pedig majd örlődnek lefelé. Remélem nem jutunk át egy másik bolygóra, bár már a Mars telepesítését tervezzük. Elég volt az embernek egy bolygót kiszipolyozni, remélem a Jóisten is így látja.
2015. máj. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A határok, nemzetek nélküli világállam leginkább csak anarchista gondolati kéjelgés. Jobb is így, egyébként, a diverzitás tesz minket emberré, a kultúrában is.
2015. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!