Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Betelt nálad a pohár, el...

Betelt nálad a pohár, el akarsz költözni innen? Hova?

Figyelt kérdés
Miért akarsz elmenni az országból? A politikai helyzet miatt, nincs munkád, vagy nagy fizetés miatt? Indéglenesen vagy végleg szeretnél elmenni?
2012. jún. 2. 17:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Igen , el.Nem fizetnek meg megfelelően , külföldön viszont igen.

Megmondom őszintén hogy én végleg el szeretném hagyni Magyarországot.Minden reményt feladtam , szerintem nem fog javulni soha ez az ország.

2012. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én elköltöztem, és elsődlegesen nem a fizetés miatt, hanem az emberek mentalitása, és a dolgokhoz való érdekes hozzáállása miatt.
2012. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálam már nagyon betelt a pohár mindenképpen mennék. Hogy miért mennék? Azért mert már lassan ott tartok hogy nem tudok megélni a fizetésemből hiába élek 2 fizetésen a párommal ketten lakunk de mindig azon megy az idegeskedés a következő fizetés előtt hogy na vajon mikor fogy el az összes pénzünk és hány napig éhezünk. És sajnos ez így már nem állapot a kábel tv előfizetésemet lemondtam, az internetért nem fizetek sokat ugyan de még muszáj megtartanom egy évig mert hűségnyilatkozatom van és nem szeretnék büntetést fizetni érte. És az a baj hogy ez nem lesz jobb a munkahelyemen is megy a feszültség a műhyel ahol dolgozok már nagyon rezeg a léc hogy befog zárni mert nem éri meg a főnökömnek fentartani. Barátnőm pénztárosként dolgozik egy áruházba nem keres valami jól de legalább van munkája. A bajom az hogy elegem lett az állandó idegeskedésből és gyakorlatilag már sok mindenről le kellett mondanunk hogy megélhessünk és ez az ami nagyon zavar. Ritkán megyünk el szórakozni olyan helyre ahová kell a pénz mert nem telik rá, nyaralásról már nem is álmodozhatunk mert nincs rá keret, pedig 3 évvel ezelőtt még vígan eltudtunk menni a Balatonra most meg már arra nincs pénzem hogy tankolni tudjak. Autómat a bátyám használja hogy legalább ő tudjon bejárni dolgozni és ne menjen tönkre az állásba a motorom már 3 hónapja áll a porban jövőhónapba lehet el is adom már. Sajnos nem tudom meddig fogjuk még bírni de lehet hogy jövő év elején fogom magam kimegyek külföldre 1-2 hónapra ha találok jó munkát a barátnőm számára akkor jön ő is. Hogy állandóan kint maradjak vagy csak ideiglenesen ez jó kérdés de egyenlőre csak ideiglenesen mennék ki ameddig kicsit nem állunk helyre anyagilag meg ameddig nem javul itt a helyzet. De ha 2-3 éven belül csak rosszabb lesz itt a helyzet akkor maradunk kint. Legfeljebb pár napra jövünk haza hogy a szüleinket megtudjuk látogatni meg a rokonokat barátokat. 32/F
2012. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Tényleg, az emberek, ezt nem írtam bele a felsorolásomba. Érdekes tény, hogy sok magyar már a magyart sem állhatja ki.

A hova kérdésre mi a válaszotok?

2012. jún. 2. 17:45
 5/26 CMD ***** válasza:
78%

Igen, ezt én is megfigyeltem az ilyen kérdéseknél, hogy az elején rinyál mindenki egy sort, de hovára nem válaszolnak, vagy annyit, hogy hova SZERETNÉNEK.


Mert hát ugye külföldön a nyelvet is jól kell beszélni, különben a szarlapátoláson kívül nem vesznek fel sehova.


Az is vicces, hogy mindenki a minimálbérre hajt, mert hogy az hú-de-jó átszámolva forintba. Csak az a helyzet, hogy ha a minimálbérből kell kinn megélned, ugyanez vár, mint itthon.


Aki itthon nem képes megélni normálisan, az kinn sem fog. Vicces látni, ahogy nagy elánnal kimegy valaki mosogatni külföldre, aztán rájön, hogy nem olyan az élet odakinn sem, mint ahogy számított rá. Hanem inkább gyanúsan hasonlít.

2012. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, végleg. Nem szeretek egyik hónapról a másikra élni. Délnyugat-Európa az úticél.
2012. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%
Igen be telt most már inkább mennék faluhelyre... a hazám mellett mind halálig kitartok!
2012. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
CMD-nek meg igaza van tervek nélkül, minimálbérrel ugyan ez vár rád még az agyon dicsért Ausztriában és Németországban is. Ez a mai világ ha nem tetszik akkor menj a Kongói dzsungelbe.
2012. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva nekem Svájc az cél és végleg , azon belül a német részére.A nyelvet beszélem a végzettségem jó , már csak a bőröndbe kell bepakolni és bye bye Hungary.
2012. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
26%

Gratulálok hozzá. Végül is menekülni a legkönnyebb.

Sz*rd össze magad a pénzeddel, nem fogsz hiányozni.

2012. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!