Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha egy nő felnőtt korában...

Ha egy nő felnőtt korában megváltoztatja a születéskori nevét, a lánykorinévhez a régi nevét írja?

Figyelt kérdés
Nem gondolkozom névváltoztatáson, csak felmerült bennem ez a kérdés, mert találtam olyat, hogy az érettségi bizonyítványon meg ilyeneken meg kell-e változtatni. És konkrétan azt szeretném kérdezni, ha egy nő megváltoztatja a nevét, és pl később férjhez megy, és akkor is változik(xyné) akkor a hivatalos iratokon, a leánykori névhez a régi, vagy az új neve kerül? Bocsi ha zavaros, és bocs, ha rossz témakörbe került.

2012. júl. 5. 17:20
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:

Nagyon zavaros, de megpróbálok válaszolni. A születési és a lánykori név ugyan az. Régebben lánykori névnek hívták, ma már születéskori névnek, mert ugye a férfiak is változtathatnak nevet. Ha valaki nevet változtat, és pl. Takács Rozáliából Horváth Mónika lesz, akkor onnantól kezdve az ő születéskori neve már Horváth Mónika. Ui. amikor a névváltozást engedélyezi az illetékes hatóság, akkor a születési anyakönyvben is megváltoztatják az illető nevét.

Ha Horváth Mónika később férjhez megy, akkor a leánykori/születési névhez a Horváth Mónikát kell beírni. Sőt, ha gyerek születik, akkor annak anyja neve rovatba is a Horváth Mónika kerül.

2012. júl. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elsőhöz annyi kiegészítés, hogy csak nagyon súlyos indokkal lehet nevet változtatni, pl. ha az apád bűnöző és az életedre rossz hatással lenne, ha a nevét viseled. Vagy ha nevetséges a vezetékneved, pl. "Bugyi", "Gagyi" stb.
2012. júl. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg simán lehet változtatni "súlyos" indok sem kell hozzá
2012. júl. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző: ez nem igaz. Nekem elváltak a szüleim, az apám lelépett, és én felvettem az "új" apám vezetéknevét, aki felnevelt. Nem kellenek ide ilyen tragikus érvek, hogy bűnöző ilyesmi. A Belügyminisztériumban kell kérvényezni, asszem 10 rugó, és persze megvan, hogy milyen neveket nem vehetsz fel pl. bizonyos történelmi nevek.



És, igen, születési név/leánykori név az a nevem, ami lett, nem pedig az, ahogyan eredetileg hívtak a születésemkor.

2012. júl. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Nem előző, hanem előző előtti, csak közben még vki írt :)
2012. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az infókat.:D bocsi a zavaros leírásért, csak nem tudtam, hogyan kellene megfogalmazni.:D de érthető így mostmár. köszönöm mindenkinek! :)
2012. júl. 6. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!