Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a "gender-ideo...

Mi a véleményed a "gender-ideológia" elképzelésről?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed erről?
2012. aug. 1. 19:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Valaki esetleg nem tudna valami tárgyilagos leírást vagy taglaló oldalt ajánlani a genderről - akár angolul is. Hagy tájékozódjon az érdeklődő.
2012. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne már hogy mindenki ekkora penge a gender ideológiából!!! :))

Komolyan én érzem lemaradva magam hogy nem nyögök be valami okosat hanem kérnék valami tárgyilagos (vagy legalább több oldal véleményét leíró) linket!


Bár a gazdasági kérdéseknél is mindig ez az érzésem!

Mintha mindenki értene hozzá de valójában akkora kavarás van a fejekben!!!! És a legtöbben annak se hisznek aki estleg ért hozzá!


Szóval linket! :)

2012. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
15%
2012. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
52%

ma 22:00


Már az első bekezdés után abbahagytam. Ez semmi más, mint az egyház szemellenzőjén át írt zagyvaság. És ugye ezt nem gondolod semlegesnek?


Én viszont utánanéztem és találtam egy másik forrást:

[link]

Hosszú, de szerintem elég csak az első témát elolvasni. Én még nem tettem meg, csak átfutottam rajta és nagyjából az a benyomásom, hogy arról szól, hogy a nemek között ne legyen hátrányos megkülönböztetés semmilyen téren.

2012. aug. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%
Szóval gyakorlatilag ez az egész a nemi diszkrimináció elleni törekvés. Nos ebben az esetben szerintem támogatni kell, nem vagyunk mi muszlimok, hála az égnek.
2012. aug. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
84%

Egy másik:


Szociális és Munkaügyi Minisztérium

( [link]


A gender mainstreaming azt jelenti, hogy

- a nők és férfiak közötti különbségek soha nem képezhetik a hátrányos megkülönböztetés (diszkrimináció) alapját;

- alapjaiban újra kell gondolni a munkaerő-piac működését és annak a nők és a férfiak foglalkoztatására gyakorolt hatását;

- tartós változásokra van szükség a társadalomban: át kell alakítani a szülői szerepeket, a családszerkezetet, a munka- és időbeosztást, akár az intézmények működését is;

- nem a nőket kell, valahol a lehetőségek peremén hozzáigazítani a fennálló viszonyokhoz, hanem magukat a társadalmi viszonyokat kell átformálni;

- olyan együttműködést kell kialakítani nők és férfiak között, amely lehetővé teszi, hogy mindkét nem egyaránt részt vehessen a társadalom fejlődésében, és egyaránt részesedhessen e fejlődés eredményeiből;

- fel kell tárni az egyenlőtlenség valódi okait, és ezekre ható célzott beavatkozásokat kell alkalmazni;

- gondoskodni kell arról, hogy intézkedéseink ne csupán érzékenyek legyenek a nemek közötti különbségekre, de hozzájáruljanak az egyenlőtlenségek csökkentéséhez is;

- jól kell föltenni a kérdéseket, hogy világos legyen, mire kell fordítani a korlátozottan rendelkezésre álló forrásokat;

- több figyelmet kell fordítanunk a férfiakra, és arra, hogy mit tehetnek ők egy igazságosabb társadalomért.


Társadalmi nem (gender): a nőknek és férfiaknak társadalmilag kiosztott, a neveltetésünk során elsajátított szerepeinkből fakadó, az időben változó, kultúránk, osztály-, vallási vagy etnikai hovatartozásunk, tanultságunk, földrajzi, gazdasági és politikai környezetünk által meghatározott különbözőségeink. Biológiai nemünk mellett e magatartási minták alakítják viselkedési normáinkat, s határozzák meg, kik vagyunk. Például, noha csak a nők szülnek (biológiai tény), ebből biológiailag nem vezethető le sem az, hogy ki nevelheti fel a gyermekeket (a társadalmi nem által meghatározott viselkedés), sem pedig, hogy ki végezheti a házimunkát. A társadalmi nem fogalma tehát egy adott társadalom által a nőktől és férfiaktól elvárt, egyben társadalmi önazonosságukat meghatározó tulajdonságok, készségek és viselkedésmódok halmazát jelenti. Önazonosságot, identitást mondtunk, de ne feledjük: ez az önazonosság kultúránként és koronként gyökeresen eltérő formákat mutathat.


Gender mainstreaming: A nemek társadalmi egyenlőségének főirányként való érvényesítése, vagyis az azt szolgáló politika, hogy a férfiak és a nők egyenlően részesedjenek a társadalmi javakból. A gender mainstreaming azt jelenti, hogy minden egyes politikai, igazgatási lépés, intézkedés - tervezés, alkalmazás, ellenőrzés és értékelés - a nők és férfiak közötti társadalmi egyenlőség előmozdításának célját kell szolgálja.

2012. aug. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%

Erről van szó, ezzel egyet is értek.


Sajnos a gendert sokan próbálják úgy alkalmazni, hogy uniszex metroszexualitás legyen belőle, ami semmi jóra nem vezet.

2012. aug. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Bár kimásolni nem engedi a bevezető 13. oldalon lévő pozitív diszkriminációhoz való hozzáállása az iromány alkotójának ,nekem nem túl szimpatikus .


Végülis a szent cél érdekében nem baj ha kicsit (vagy akár nagyon...) messzire megyünk.

2012. aug. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
ácsiácsiácsi. nem veszitek észre hogy ti gender mainstreamingről beszéltek, nem pedig gender ideológiáról? ez a gender mainstreaming egyszerűen valami liberális fasság, míg a gender ideológia, nos, azt még mindig nem tudjuk hogy mi :D de nekem ez a yahoo answeres definíció tűnik a legjobbnak: [link] (korábban már eszközöltem egy lazább fordítást)
2012. aug. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
56%

ma 01:36


Azt jobb, ha tudod, hogy a gender-ideológia (ilyet nem is találtam!) része a gender-mainstreaming. Vagyis, ha a gender-ideológiát vesszük a berögzött férfi-központú társadalmi normának, akkor a mainstreaming ennek kiegyenlítése a nők javára.

2012. aug. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!