Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elszegényedünk. Mit tehetnénk?

Elszegényedünk. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Szerintem a kérdés politikai és nem csak gazdasági. Húsz éve több gyermekem után fizetem gyerektartást, mégis egész jól megéltünk. Ma is van munkánk, a feleségem és én is keresünk, évről évre egyre több dologról mondunk le, már nem járok az autóval, csak nagyon ritkán, már nem dohányzom, már nem veszek újságot stb. és hónap közepén elfogy a pénzünk, nem, hogy megtakaríthatnánk bármit is. Már nyaralásra sem marad. Meddig lehet ezt így folytatni? Büntetlen előéletű emberek vagyunk, nem tettünk semmi rosszat, nem akarunk külföldre menni élni, szerintetek mi vár ránk?

2012. okt. 23. 10:29
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
...után fizettem gyerektartást...
2012. okt. 23. 10:31
 2/32 anonim ***** válasza:
58%
Itt már csak a hit segíthet.Más is így van biztos lehetsz benne....Aki becsületesen él,az mind itt tart ahol mi.
2012. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
17%
A hátralévő bő másfél évben térdre imához. 2014-ben meg Bajnaira szavazni. Ennyit tudunk tenni.
2012. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Ház ez az... azt hiszem, becsületesen éltem mindig. Mindig befizettem az adómat, mindig fizettem a TB-met, nem bliccelek, nem lopok. De bevallom, egyáltalán nem vígasztal, hogy ti is rosszabbul éltek. Nem tudok ennek örülni. De a legjobban az fáj, hogy nem kért ezért bocsánatot tőlem senki. Sem a TV-ben, sem levélben, sem személyesen. Csak tönkretették az életünket. És nem tudok azért megbocsátani, hogy van, aki a tönkretevők oldalára áll! Hogy őket élteti, az ő dicsőségükre menetel!
2012. okt. 23. 11:05
 5/32 Komplikato ***** válasza:
48%

Rabold ki valamelyik "nem oligarchiát" ...

Vagy lopj "Nokiás dobozt" átadáskor, azért tuti nem sittelnek le.

2012. okt. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Kedves Komplikato, egyszerű ember, most írtam, hogy nem lopok... írjam le újra?
2012. okt. 23. 11:09
 7/32 anonim ***** válasza:
93%
Ez nagyon jó kérdés.Én sem tudom mi lesz.Itt állok 27 évesen, se munkám, se lakásom, se semmi.Hébe hóba van munkám.Aztán leépítés megint munkanélküli vagyok.Kilátásom nagyon semmi.Családalapítás, hogyan?Miből?Én sajnos nem vagyok kisebbségi, hogy minden támogatás alanyi jogon járjon.
2012. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Már megtanultam nem hinni semmiben. A munkahelymegőrző program emberek elbocsátását jelenti. Az egyensúlyteremtés a kedvezményeim megvonását. A pedagógus életpálya modell több munkát kevesebb pénzért. A szabadságharc azt, hogy a rendszeresen a pofádba röhögnek, szidják nekem az EU-t, az IMF-et, és te ettől a "harc"-től csak évről évre nyomorodsz. Elvették a nyugdíjamat, végkielégítésemet, üdülés csekkemet, beiskolázási segélyemet, kajajegyemet, mindent, amit csak lehetett. Csak a kevés „szimpatizáns” dolgozik mindenhol olyan feltételekkel, hogy egyre jobb legyen neki.
2012. okt. 23. 11:22
 9/32 Komplikato ***** válasza:
100%

6-os teljesen jogos észrevétel, ez csak amolyan kifacsart valóság bemutató volt, nem igazi "jó tanács".

Az a helyzet, hogy semmi értelmes megoldást nem látok, és a csóróbb 4 milliónak még arra sincs anyagi lehetősége, hogy meglépjen az országból.

Akinek még futja egyik hónapról másikra való megélhetésre, az még lehet optimista. És a többiek?


Most már csak egy Isteni Csodában bízhatunk, mert a politikusaink sajnos, bármi okból tették, hazánk vérét veszik.

2012. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Komplikato ***** válasza:
63%

OFF: "Én sajnos nem vagyok kisebbségi, hogy minden támogatás alanyi jogon járjon."


Nem jár semmiféle "támogatás" alanyi jogon, mint ahogyan segélyek sem. /OFF

2012. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!