Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elszegényedünk. Mit tehetnénk?

Elszegényedünk. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Szerintem a kérdés politikai és nem csak gazdasági. Húsz éve több gyermekem után fizetem gyerektartást, mégis egész jól megéltünk. Ma is van munkánk, a feleségem és én is keresünk, évről évre egyre több dologról mondunk le, már nem járok az autóval, csak nagyon ritkán, már nem dohányzom, már nem veszek újságot stb. és hónap közepén elfogy a pénzünk, nem, hogy megtakaríthatnánk bármit is. Már nyaralásra sem marad. Meddig lehet ezt így folytatni? Büntetlen előéletű emberek vagyunk, nem tettünk semmi rosszat, nem akarunk külföldre menni élni, szerintetek mi vár ránk?

2012. okt. 23. 10:29
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
88%
Hát pedig nekem elhiheted.Nagyon sok ismerősöm van aki tényleg rászorulna arra a havi 22 ezer forintra.De nem kapja meg mert az önkormányzat szerint nagyon jól él.Holott roma honfitársaink szinte mihelyt kiesnek az anyaméhből azon nyomban a segélypénztár elé pottyannak.Offolhatsz nekem ezerrel de ez akkor is így van.
2012. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Aha.A romáknak miért jár alanyi jogon a segély?Kik ők?
2012. okt. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyedülálló nő vagyok:már lemondtam a lakás biztosítást, régóta semmilyen újság nem jár, lemondtam a tv-előfizetést, 14 éve nem voltam nyaralni (belföldön sem), turkálóból öltözködöm (ha ugyan futja), nincs kisállatom, pici panelben élek, amely a magas közös költség és a távhő miatt eladhatatlan... Igen, lehet így élni, h dolgozom, aztán befizetem a csekkeket, megveszem a kaját és slussz...De ez így élet? És még szerencsés vagyok, h van munkám.
2012. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
De nem tudjuk tovább ezt csinálni. Hónap második felére nincs pénzünk és nem tudom, miről mondjunk még le? Itt most nem a romákról van szó, tényleg! Nem kértem segélyt soha, de most mit csináljak? Kitől kérjünk és mit? Kölcsönt már nem kérek, mert nem tudom visszafizetni. 5 éve mér törlesztettem az autómat. Ma már nem tudnék autót törleszteni, nincs miből. Már nincs Casco-m, mert drága volt. Mim ne legyen még?
2012. okt. 23. 11:44
 15/32 anonim ***** válasza:
82%

"Elszegényedünk. Mit tehetnénk?"


Ez ellen egyetlen dolgot tehetsz, hogy meggazdagszol.

2012. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
94%

Én is már azon vagyok hogy megfogom a barátnőm kezét összepakolunk és irány külföld. Nem tudunk idehaza megélni ez az igazság. Még azok sem tudnak már akik eddig jól elvoltak itt vagy te kérdező a példa rá. A barátnőmmel 4 éve élünk együtt lassan 6 éve ismerjük már egymást. Itt vagyunk 25 évesen mindketten és egyszerűen nem tudunk mit kezdeni magunkkal, gyereket szeretnénk de nem merjük bevállalni. Barátnőmnek csak alkalmi munkája van nekem szerencsére van rendes munkám, abból élünk meg, de spórolni nem tudunk persze. Nagyim lakásába élünk ezt is fel kellene újítani de nincs rá pénz a kisebb munkákat eltudom végezni de félmunkát sem szeretnék végezni mert egy szoba kifestése újraparkettázása oké is lenne de a vezetékeket sem ártana kicserélni és azt mindegyik mester azt mondja hogy akkor az egészet ki kéne egyszerre, arra meg már nem telik. Amikor összeköltöztünk 4 éve már akkor elkezdődött a probléma a válság meg minden de szerencsénkre mi azt az időt úgymond túl éltük 2010-be jött el az az idő hogy kezdtünk anyagilag "csődbe" menni.

Mi már 2 éve nem voltunk nyaralni, bulizni is már ritkán járunk el helyette inkább barátokkal ülünk össze ilyen szolid valamire, kirándulni is szeretnénk de arra is pénz kell, csak a piknik meg ezek jöhetnek szóba de ilyen téli időbe már az sem megy annyira. Autónk van nekem munka eszközöm persze és azzal sem tudunk utazgatni csak úgy egyedül nagy bevásárlásra használjuk mert ugye ez így jobb mert nem kell akkor egész héten boltba mennünk meg anyagilag is ez éri meg maximum kenyérért szaladok le de az lényegtelen. Nem tudjuk már mi sem hogy hogyan tovább barátnőmnek nincs érettségije szakmája van most tanul még egy szakmát a munkaügyin keresztül, én meg betegen is bejárok dolgozni mert kell a pénz és ha betegállományba megyek akkor már -30ezer. Csak hogy tudd nagyon nem ti vagytok az egyetlenek. Itt az egyetlen megoldás vagy várni a következő választásokig de addigra éhen is halhatunk vagy irány külföld legalább fél évre. Én is itt számolgatok és már azon vagyok hogy januárba kimegyek kb 1 évre akkor lesz elég pénzünk majd arra hogy rendbe vágjuk a lakást meg utána egy jót bulizhassunk, de persze gyereket is szeretnénk arra is kellene a pénz de még nem merjük. Annyi szerencsénk van hogy a szüleink jól elvannak szerencsére nekik nincsenek anyagi gondjaik, én húgom most fél éve kezdett dolgozni és besegít a szüleimnek, a barátnőm húga is sokat segít otthon de neki ott a fősuli, és arra megy el a sok pénz. Ez van ilyen országban élünk.

2012. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
57%

"Kedves Komplikato, egyszerű ember, most írtam, hogy nem lopok... írjam le újra?"


Ő meg most írta le érthetően, hogy LOPJ! Melyik részét nem érted a szónak? Az L betűt?

2012. okt. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Komplikato ***** válasza:
81%

OFF: "Hát pedig nekem elhiheted. Nagyon sok ismerősöm van aki tényleg rászorulna arra a havi 22 ezer forintra.De nem kapja meg mert az önkormányzat szerint nagyon jól él."


Elvileg megvizsgálják a teljes "családi" leosztásban az egy főre jutót, ideiglenes ex-melóhelyn voltak pár százan, sokan nálam azért még jobb anyagi körülmények szerint éltek, még is megadta nekik az önkormányzat. Szóval ott valami gáz van akkor.


"Holott roma honfitársaink szinte mihelyt kiesnek az anyaméhből azon nyomban a segélypénztár elé pottyannak."


Fentebb említett szociális segélyek MUNKAVISZONY-tól függően járnak vagy éppen nem, tehát ez egy városi legenda. Ráadásul bizonyos kombinációkat leszámítva egy családba nem is nagyon lehet több szociális segély féle egyszerre. Ez meg törvény.

És bárki utána járhatna. /OFF

2012. okt. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
55%
A cigányoknak mindig alanyi jogon jár a segély. Csak azért mert megszülettek.
2012. okt. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
36%
az utolsó nagyon jól írta...azt teheted ellene hogy meggazdagodsz!és hogy ahoz mi az első lépés?!talán az hogy nem itt sajnaltatod magad hanem felállsz a gép elől és teszel ellene valamit!mert aki csak sajnaltatja magát az előbb-utóbb valóban sajnálatra méltó helyzetbe kerül!lehet még nem hallottad de a saját sorsodat a te döntéseid irányítják!szóval te magad!!!..........meg egy tipp,tőlem neked:munkát nem akkor kell keresni amikor nincs!lehet én ezért nem vagyok elszegényedve!!!!!
2012. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!