Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mi a baj a...

Tulajdonképpen mi a baj a választási regisztrációval?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy megszűnik a névtelenség (bár azt sem értem, ebben mi a rossz. Ha megyek szavazni, én fel merem vállalni, hogy mentem szavazni), de cserébe a külföldi magyaroknak is megadja a lehetőséget, és közben igen komoly akadályt állít azok elé, akik ilyen-olyan módszerekkel több szavazatot is leadtak/leadnának választottjukra.


Mellesleg olvastam itt gyk-n, meg más fórumokon olyat is, hogy a Fidesz ezzel aljas módon bebiztosította magát újabb négy évre. Ebben nem értem a logikát, megmagyarázná valaki?


2012. nov. 28. 10:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

A szavazás eddig is névtelen volt, és ezután is az. (Pontosabban a személyit vinni kell, de nem rögzítik, kire szavaztál.)


A külföldi magyarok akkor is szavazhatnának, ha csak lehetőség lenne a regisztráció, és nem kötelező mindenkinek.


"ilyen-olyan módszerekkel több szavazatot is leadtak"

Eddig is személyivel lehetett csak szavazni, és rögzítették, ki volt és ki nem !!!


A logika az, hogy ezzel kizárja azokat a szavazókat a választásból, akik csak a választási kampány végén döntenek, vagyis a bizonytalanokat. Ugyanis belőlük egyre több van, és ez a baloldalnak kedvez. Erről szól a választási kampány, rájuk hajtott eddig is minden párt. (A Fidesz is.)


Most viszont csak azok fognak regisztrálni, akik már most tudják, hogy kire szavaznak, és belőlük valószínűleg a Fideszesek vannak többen. A Fidesz ezt az állapotot akarja befagyasztani, hogy a választás előtt már ne akarja meggondolni magát senki.


Ez finoman szólva nem demokratikus. Konkrétan a választás napján feltételekhez vankötve, hogy szavazhatok-e vagy sem, miközben csak attól szabadna függnie. hogy magyar állampolgár vagyok-e!!

2012. nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen aljas húzások a kormány részéről utoljára talán a kommunizmusban voltak. Mi persze még tapsolunk is hozzá. A lényeg, hogy jó kis populista körítés legyen hozzá, meg emútnyócévezés, melldöngetés, ígéretek, a többi nem számít.


(Volt már ilyen a XX. században.)

2012. nov. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

Az, hogy teljesen felesleges. A népességnyilvántartásunk tökéletes, abból eddig is tudni lehetett a választásra jogosultakat.


"Ha megyek szavazni, én fel merem vállalni, hogy mentem szavazni" - eddig is mindenki felvállalta, hiszen a szavazás előtt a listát alá kellett írni, személyigazolványod bemutatása után.


"de cserébe a külföldi magyaroknak is megadja a lehetőséget" - a külföldön élő magyarok eddig is szavazhattak, szavaztak.


közben igen komoly akadályt állít azok elé, akik ilyen-olyan módszerekkel több szavazatot is leadtak/leadnának választottjukra - ezt meg nem is értem. Mindenki a személyazonossága igazolása után szvazhatott, ez ezután is így lesz, az előzetes regisztráció ezen semmit sem változtat.

2012. nov. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

Én visszakérdeznék: Tulajdonképpen miért volt rá szükség? És ha erre a kérdésre nem tudsz értelmes választ adni, akkor meg is van a válasz: Azért mert ez is beleilleszkedik egy hosszú trükksorozatba, aminek egyetlen célja van, a FIDESZ győzelmének a választói akarattól többé-kevésbé független, manipulatív biztosítása.


Hogy hogy kedvez a regisztráció a FIDESZ-nek? Hát úgy, hogy egyszerű statisztikai törvény, hogy a bizonytalanok, a magukat utolsó pillanatban meggondolók között arányaiban sokkal több az ellenzéki protestszavazó. (2002-ben úgy vesztették el a választást, hogy a közvélemény-kutatásban végig vezettek. Csak az utolsó pillanatban a bizonytalanok egy csoportja elpártolt tőlük.) A másik meg, amire a FIDESZ számíthat, hogy messze ők a leggazdagabb párt, ergo ők tudják leginkább mozgósítani a szavazókat, megszervezni a szavazóik regisztrálását.


És az utolsó kérdésem: Hogy lehet valaki annyira vakhitű fideszes, hogy egy ilyen teljesen értelmetlen marhaság mellé áll, mint a kérdező is? Tegyük fel, hogy nem kedvez a FIDESZ-nek a regisztráció. De akkor is, minek kell? Hogy mondhat egy értelmes ember igent rá? Csak azért, mert a főisten, Orbán így rendelkezett? És mi van, ha egyszer az jut eszébe, hogy csak az szállhat fel a villamosra, aki havonta egyszer regisztrál a BKK-nál? Vagy csak az kaphat fizetést, aki számlával tudja igazolni, hogy az előző hónapban legalább 30.000 Ft-ért vásárolt? Nem nagy dolgok, teljesíthető mindkettő. Csak minek is?

2012. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
19%
Azért az jó dolog, hogy így nem fognak szavazni azok, akiket busszal hoznak meg zsíroskenyérrel etetnek a választások napján, nem?
2012. nov. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
33%

Miért baj az, hogy a fidesz mindent megtesz azért, hogy megnehezítse az ellenfelek dolgát?

Én azért szavaztam rájuk, mert azt ígérték soha többet mszp. Tehát elvárom tőlük, hogy betartsák. Kifejezetten kártékony embereket, mint bajnai, mesterházy vagy gyurcsány nem kell többet a kormányzás közelébe engedni.

A másik, hogy elegem van a 4 évenkénti ping-pongból. Akin valóban kormányt akar váltani regisztráljon. Aki csak szédeleg és egyfolytában elégedetlenkedik inkább maradjon otthon.

2012. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Na itt akkor most szerintem lemaradtam valamiről. Szóval a regisztrációnál már meg kell jelölni egy pártot, akire majd az ember szavaz, és ettől már nem lehet eltérni a későbbiekben?

Egyébként még csak nem is vagyok Fideszes, a jelenlegi mezőnyből inkább a Jobbik felé húzok (de még második helyen is az LMP van).

2012. nov. 28. 11:41
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Be akarja magát biztosítani a fidesz, arról van szó.Persze lehet, hogy így épp kicsesznek magukkal,lehet, azok fogják elsőként regisztráltatni magukat, akik bárkire szavaznának, csak ne legyen fidesz!
2012. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi regisztrációs rendszerben sok a nehezítés!


Így például ha határon túli magyar vagy akkor levélben egy formanyomtatvánnyal is regisztrálhatod magad!

Magyar állampolgároknak pl ez a lehetőség nincsen!!!!

Mi csak vagy Ügyfélkapun keresztül a neten, vagy személyesen tudunk regisztrálni!


Magyarán a határon túliaknak könnyebb a regisztráció mint sok millió itthoni állampolgárnak!


Hisz a vidéki nénike akinek nincsen internete, be kell hogy buszozzon, vonatozzon a "nagyvárosba" és ott kell regisztrálnia magát, ha nem visz magával valamit akkor akár többször is!


És a másik legfontosabb dolog hogy senkit nem kérdeztek meg erről!

Most már az is idegesített hogy az Alkotmányt azért választották meg mert szerintük én nekik felhatalmazást adtam a megváltoztatásra(ami nincs így!!)! De ugyan ezt a választási rendszerrel is megcsinálták és MINDEN mással!


És sokan előttem jól leírták! A bizonytalanok sokszor csak az utolsó pillanatban döntöttek régebben és azt reméli a fidesz hogy ezek nem mennek el majd regisztrálni, és amint írtam, sok itthoni állampolgárnak nehéz a regisztráció míg a határon túliaknak könnyebb!


A közvéleménykutatások meg azt bizonyítják hogy a biztos szavazók körében erősebb a fidesz mint a teljes népességben! Vagyis számára kockázat ha a bizonytalanok is szavazhatnak...


A fidesz úgy szabta át a választási rendszert hogy az neki kedvezzen!

2012. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"Azért az jó dolog, hogy így nem fognak szavazni azok, akiket busszal hoznak meg zsíroskenyérrel etetnek a választások napján, nem?"


Regisztráltatni is el lehet őket vinni ugyanezzel a módszerrel.

2012. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!