Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyar emberek évekkel...

A magyar emberek évekkel ezelőtt miért vettek fel akár erejükön felül is devizában hiteleket? Ki ezért a helyzetért a felelős? Mi lehet a vége ennek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 8. 11:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Mert ostobák. Maguk a hitelfelvevők. Tömeges kilakoltatás.
2012. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Ha első otthonra vették fel akkor az egy muszáj lépés volt.

Mi lehet a vége ennek?


Na ez jó kérdés. Kilakoltatni évente csak 2-3000 esetben lehet ellenben van több mint 100 000 bedölt devizahiteles. Az eszközkezelő meg gyakorlatilag nem működik.

2012. dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Akkor valószínűleg nem volt erejükön felül. Akkor lett baj, amikor drasztikusan megemelkedtek a törlesztőrészletek, a bajt esetleg tovább súlyosbította a munkahely elvesztése. Nincs igazán felelős, néhány éve nem lehetett tudni, hogy ez lesz.
2012. dec. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

Kettesben élünk én és a bank

az első közös kis lakásban.

meztelen testünk összefeszül

a hitelből vett nászágyban.

Ő kölcsönadott nekem egy leheletet

és én cserébe gazdagon jutalmazom

beengedtem és most már marad

hosszú évekig baszhatom...

2012. dec. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek voltak a felelősek ebben elsőként, akik bekajálták, hogy milyen jó a hitel.

Mindenki gyorsan akart nagy házat, azaz, már nem akartak takarékoskodni, hanem elköltötték a még meg sem keresett jövedelmüket. A kormány is asszisztált hozzá, a média pedig kimosta az emberek agyát.

Ennyi.

Mi a vége? Aki tud, fizet ameddig tud, ha majd nem tud, árverezés.

Megjegyzés: Az én összes ismerősöm nagy házat épített a hitelből, egyik sem kis kuckót.

2012. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A nagy házat ki is kell tudni fűteni. Erre nem gondoltak akkor? Talán sokan azt hitték,hogy a hiteleket nem kell majd visszafizetni ?
2012. dec. 8. 12:21
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Magyar Állam benne

PSZÁF

Fogyasztóvédelem



A Bankokat nem nevezném "hibásnak"..azok egyszerűen legalizált bűncselekményeket követtek el és a rablók/tolvajok lenne a helyes kifejezés akik jelenleg összevissza beszélnek arról hogy nem ők a hibásak.

Persze..több 100ezer embert átvágni és kisemmizni céltudatosan ellehetetleníteni azt hogy fizesse a dupla törlesztést és 30% thm-et fizettetni pár évre a kölcsön után.


Mi lehet a vége?

Polgárháborút,és banki alkalmazottakat felakasztása a városokban(persze nem a kis pénztáros kisaszonyka a felelős) de a tömeget ez nem fogja érdekelni mert ő is része annak aki/ami az ingóságára utazik.

Persze ez a legrosszabb verzió.

2012. dec. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Egyértelműen az akkori kormányzat a felelős, mert cinkoskodott a bankokkal.

Minden embert be lehet csapni és mindenkit az élet azon területén amihez kevésbé ért.

Az élet minden területén óvnak minket a rossz termékektől. Van fogyasztóvédelmünk, ÁNTSZ-ünk, van nemesfém hitelesítőnk, stb..

És elvileg van PSZÁF ami a pénzügyi téren kellene, hogy az állampolgárok érdekeit képviselje.

Az PSZÁF nem tett semmit, a kormány nem tett semmit, hogy tájékoztassa az embereket, sőt még asszisztált is, hogy így lesz nektek a legjobb.

Teljesen jogos felvetés, hogy ezért vizsgálják a felelősöket. Meg kell nevezni őket, ki kell állítani és meg kell bélyegezni. Az olyan cégeket akik szinte uzsorakamatra adnak ki kölcsönt, vagy 33% kamatra hitelkártyát, azokat örökre el kell tiltani a pénz közeléből.

Mondom ezt úgy, hogy nekem nem volt ilyen hitelem. Nekem pont akkor járt le amikor beindult a balhé. Ettől függetlenül semmilyen káröröm nincs a honfitársaimmal szemben és teljesen együtt érzek velük.

2012. dec. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek voltak a hibásat, persze mást hibáztatni sokkal egyszerűbb.
2012. dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

"Az emberek voltak a hibásat, persze mást hibáztatni sokkal egyszerűbb."


Ez nem így van. Nem volt előtte tájékoztatás és jó dolognak volt reklámozva.

Ha elhúznak előtted e pin@t és megcsalod a feleséged, az a te döntésed volt, mert tudod, hogy balhé lehet belőle, de te mégis vágytál rá. Itt viszont a reklámokban csak a szép oldala volt bemutatva. Ráadásul a kormány is azt hazudta, hogy euro bevezetésre kerül a gazdaság nagyon tutin megy, mi vagyunk a pannon puma.

És nyilván voltak akik kockázatosnak ítélték. Én sem vettem fel, de én is csak a tíz százalékba vagyok. Ott valamin nem stimmel, ha 10% okos van a többi buta. Ennyi erővel a romlott húst, meg a higiéniát sem kellene ellenőrizni az éttermekben, mert okos ember meg tudja állapítani mi a rossz.

2012. dec. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!