Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A bosnyákok azok szerbek?

A bosnyákok azok szerbek?

Figyelt kérdés
ezt úgy értem hogy mielőtt felvették a muzulmán vallást szerbek voltak. ezt azért is gondolom mert láttam egy boszniai etnikai térképet és abban a horvátok külön voltak jelölve a szerbek is de a bosnyákokat úgy jelölték hogy "muzulmánok". meg arról is hogy a közép korban észak boosznia a Magyar királysághoz tartozó részén szerb bánságok voltak és a szerbek is ősi szállás helyüknek tekintik Boszniát
2012. dec. 10. 09:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
53%
Egy belgrádi ateista az most szerb?
2012. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%

Kezd idegesítő lenni hogy mindenki azt hiszi a bosnyákokról hogy nem alkotnak önálló népcsoportot. Az albánok is ugyanúgy muszlimok mint a bosnyákok, és náluk senki se hiszi ezt. A japánok is sárgák de attól még nem kínaiak. Bosnyákok bogumilok voltak akik áttértek az iszlámra, ha szerbek akkor az ortodox volna a régi vallásuk. Ők is egy ugyanolyan önálló népcsoport mint a szerb és horvát.

P.S: Bosznia jóval korábban jött létre mint Szerbia, csak ismeretlen az uralkodó neve.

PP.s: Ha a bosnyákok szerbek volnának, az mind szerbia volna, bosznia akkor nem is létezne.

2012. dec. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

én nem mondom hogy a bosnyákok azok szerbek, de én azt vettem le hogy a bosnyákok azok a török idők előtt szerbek és horvátok voltak de főleg szerbek, csak ők a terület név miatt (BOSZNIA-HERCEGOVINA) lettek bosnyákok.

csak hogy a muzulmán vallás a török hatás és a nacionalizmus miatt lettek különálló nép a szerbektől

de a már utána olvasgattam

[link]

[link]

2012. dec. 25. 09:04
 14/18 anonim válasza:
100%
12. válaszoló vagyok, nem igaz, mert pont az hogy a bosnyákok eredetét nem tudjuk. Ban Boric volt Bosznia első uralkodója, és akkor szerbia még nem is létezett. Ha szerbekből és a horvátokból váltak volna le, akkor nem volnának bogumilok. Azt hogy ők szerbek és horvátok azt a szerbek találták ki. A horvátok azok akik nem alkotnak önálló népcsoportot. Ők a bosnyákokból keletkeztek. Üdvözlet egy főiskolai történelemtanártól!
2013. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

utolsó érdekeseket írsz bővebben írnál erről

a horvátok keresztény bosnyákok?

2013. jan. 10. 19:25
 16/18 anonim válasza:

Utolsó válaszoló vagyok. Boszniát és Horvátországot illirek lakták, de kiirtották őket. A bosnyákok meg a szerbek azok nem ugyanazok, csak ugyanazon a nyelven beszélnek. A bosnyákok azok nem horvátok, de a horvátok azok bosnyákok ha érted hogy miről beszélek.

A horvátok azok a bosnyákokból keletkeztek úgy hogy a bosnyákok azok régen bogumilok voltak, az egyház eretnekeknek tartotta őket, ezért a bogumilok egy része ki lett végezve, egy része túlélte, másik része meg felvette a katolikus vallást. És azok akik felvették a katolikus hitet, ők lettek a horvátok.

2013. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Ez így igaz, a horvátok azok nem alkotnak önálló népcsoportot, nem is bosnyákok igazából, mert szerb vér is van bennük, meg sok más népcsoportal keveredtek.
2013. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
szlavák 100% h nem én is szerbiai vagyok de nem tudom
2013. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!