Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A felsőoktatással kapcsolatban...

A felsőoktatással kapcsolatban miért mindenki csak az adójával tud jönni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Aki most egyetemista, annak kb 60-70 %-a költségtérítésesen van.


Mindenki az adójával jön, és támadja az egyetemistákat, de az senkit nem érdekel, hogy a kormány az adót reklámkampányokra, lejáratókampányokra, vagy h*lyeségekre költi, vagy olyanokra amik az ő zsebüket tölti tele.


Miért kell gyűlölni az egyetemistákat? Jómagam is az vagyok, de nem értem, hogy ez miért jó az embereknek.



2013. febr. 16. 15:26
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

"Megcsinálja, majd lelép és kifizeti a milliós fizetéséből azt az egy milliót, huu de nagy kaland."


Külföldön sincs kolbászból a kerítés.....de mint mondtam, nagyon kevés az állami hely.

És akik államin vannak, azok ALÁÍRTÁK azt a szerződést. Úgyhogy innentől kezdve a gyűlölködés alaptalan.

2013. febr. 16. 15:58
 12/50 anonim ***** válasza:
0%

"Mindenki az adójával jön, és támadja az egyetemistákat, de az senkit nem érdekel, hogy a kormány az adót reklámkampányokra, lejáratókampányokra, vagy h*lyeségekre költi, vagy olyanokra amik az ő zsebüket tölti tele. "


És a leírt esetekben is megy az anyázás, hogy miért pont arra költik az adónkat. Apropó, adónk... Ugye az egyetemistákkal éppen az a baj, hogy úgyis úgy tervezik, hogy lelépnek, és akkor nekik ugye nem lesz adójuk. Éppen ez a baj velük. Ha ennyire ki akarnak menni, akkor miért nem mennek ki már az egyetemre is? Ingyen van állítólag (nem én mondom, itt írtátok...). Vagy csak állítólag? Meghát ugye dolgozni úgyis a mekiben fognak. Csak ahhoz meg minek a diploma? 5 évvel előbb mehetnének. És akkor szintén nem lenne gond. Ja, és azt sem én mondom, hogy a diplomások között alacsonyabb a munkanélküliek aránya. Csakhát ott már biztosan nem elég a papír, a tudás meg... Szóra sem érdemes. Elég gyakran.

2013. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 tetro ***** válasza:
100%

Nem a kifizetésről van szó.

A Fidesz a párt, aki népszavazást hívott össze a tandíj ellen. Most mégis bármilyen átmenet nélkül, egy baltával esett neki a felsőoktatásnak. A szakoknál a keretszámot úgy alakították át, hogy a mögött semmilyen hatástanulmány nincsen. Az egész egy amatőr popularista demagóg lépés. Közben a médiában folyamatosan keltik a hangulatot a diákság ellen. "Az egyetemisták az ország szégyenei." Komolyan ennyire idióták vagyunk, hogy ezt besz@pjuk? Azokon múlik az ország jövője, akik jelenleg egyetemre járnak... És ha néhány elmegy? Ez egy befektetés az államnak. Ha utána itthon tudja tartani a diákokat, akkor tegye, ha nem képes normális életpályát kínálni, akkor elcseszték... És ennek ne a diákok fizessék meg az árát. Már az elv maga is... Ráadásul ami jelenleg a felső oktatásra megy, az kevesebb mint 1%-a az adóbevételeknek. Iskolákat zárnak be, az egyetemeken meg jelenleg fűtésre sincs pénz. Ennek ellenére a diákságot támadni... Legalább van valaki, aki kiáll a kormány ellen, aki hülyének néz mindenkit.

2013. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

Neked luxus olvasni, már bocs?

Ha aláírták a szerződést, akkor nem mehetnek külföldre, külföldön meg nem azonnal kap valaki munkát.

Nem tudom te milyen milliókról beszélsz....Ausztriában az átlagkereset 300-400ezer FT körül van....


Jah hogy a tandíjasok le vannak tojva, mindegy mit csinál, csak fizessen.....aztán tapsolja el a kormány olyanokra, amik a saját zsebükbe folynak....

2013. febr. 16. 16:04
 15/50 anonim ***** válasza:

Én sem értem meg a folyamatos nyugdíj szidást sem. Ilyen ez az oldal, mondjuk szerintem a fele aki itt az adót emlegeti feketén dolgozik és csak a szája jár.

Én meg vidékiként nem szeretném ha Pesten tűzijátékot rendeznének az adómból mert nekem semmi hasznom belőle. Mindet össze lehet írni.

2013. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:

"Ausztriában az átlagkereset 300-400ezer FT körül van.... "


Egy kicsit azért el vagy tévedve! Aki teljes munkaidőben dolgozik, az a kollektív szerződésétől függően nem nagyon kap 1100 €(323.000 Ft) nettó alatti bért. Az átlag kereset pedig olyan nettó 1800 €(527.000 Ft) körül alakul. Egy diplomás, már ha normális a diplomája, és emellett valóban beszéli a nyelvet, akkor jóval többet elérhet, mint bármelyik másik ember. Persze elsősorban a bölcsészek sírnak, hogy nem kellenek sehova jó pénzért, csak ők külföldön sem kellenek, maximum mosogatni.

2013. febr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
35%

Na igen erről még nem is esett szó!

Régi rendszerben, adófizetők állták a képzést:

-Milyen szakra mész?

-Mindegy, majd valami bölcsészre beadom!

-De hogy fogsz elhelyezkedni?

-Nem leszarom, majd lesz valahogy!


Most, h fizetni kell:

-Milyen szakra mész?

-Fuu jó kérdés, nem tudom, jól meg kellene gondolni, mert fizetős!

-De hát nem azt mondtad, h bölcsész leszel?

-Hülye vagy?Szerinted fogok fizetni egy olyan diplomáért, amivel semmit nem érek?

-De hát tavaly még azt mondtad, h...

-Semmi de!Tavaly kifizették volna nekem az adófizetők, nem leszartam volna, de így?

2013. febr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó az ugye tudod, hogy bölcsész szakon nem csak szabad bölcsészeket képeznek, ott van töri tanár, német tanár, angol tanár, magyar tanár, tolmácsok stb.
2013. febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 tetro ***** válasza:
100%
Dehogy vágja. Csak sokat hallotta, a bölcsészes-mcdonald's-os viccet, és attól ő már szakértő a témában.
2013. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, de nem mintha ez változtatna a helyzeten.
2013. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!