Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A felsőoktatással kapcsolatban...

A felsőoktatással kapcsolatban miért mindenki csak az adójával tud jönni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Aki most egyetemista, annak kb 60-70 %-a költségtérítésesen van.


Mindenki az adójával jön, és támadja az egyetemistákat, de az senkit nem érdekel, hogy a kormány az adót reklámkampányokra, lejáratókampányokra, vagy h*lyeségekre költi, vagy olyanokra amik az ő zsebüket tölti tele.


Miért kell gyűlölni az egyetemistákat? Jómagam is az vagyok, de nem értem, hogy ez miért jó az embereknek.



2013. febr. 16. 15:26
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
0%

Meg a másik:

Miért nem külföldön szerzitek meg a diplomátokat?

Ingyenes, lesz munka is stb.

2013. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
Mert a mostani dolgozókat az én apám pénzéből tanultak akkor a mostani dolgozó is fizesse a következő generáció oktatását.
2013. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
0%

Ez most is így van:)

Tudod apadéknak nem évi 100+ ezer plusz diákot támogattak, hanem annyit, amennyi most is államin van.

2013. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
70%

Külföldön max. az orvosok találnak gyorsan munkát.

Mivel a nyugati országokba nem csak Magyarországról vándorolnak be így elég nagy a versenyhelyzet és általában diplomás állásokra hazai embereket részesítik előnyben. Az sem elhanyagolható tényező, hogy kezdőtőke is kell ahhoz, hogy kint el tudj helyezkedni.

Szerintem a legnagyobb gond még mindig azokkal a fiatalokkal van akik olyan szakra jelentkeznek amivel sem itthon, sem külföldön nem tudnak kamatoztatni (főleg a marketinges és gazdasági büfészakok).

Nekem pl. rengeteg ismerősöm a BGF-re jár, de a legtöbbjük azt sem tudja, hogy mire lesz jó a diplomája. Az ilyen szakokon kellene teljesen megvonni vagy részlegesen az államilag finanszírozott szakokat. A mérnöki, IT-s, orvosi (és egyéb hasznos) szakokon pedig bővíteni az államilag finanszírozást, de mellette emelni a ponthatárokat (amit tudtommal meg is tettek), hogy tényleg azok kerüljenek be akik tanultak.

Nekem pl. az egyik ismerősöm 4-5 évet lébecolt különféle egyetemeken és egy csomó ösztöndíjat (nem csak ösztöndíjat, hanem önkormányzati támogatást kapott csak azért, mert van még 2 testvére) bezsebelt. Xbox-ot, i phone-t, i pad-et meg egy csomó ilyen vacakot vett. Most 25 éves és most kezdte a 4. egyetemét, amit állítása szerint már be is fog fejezni.

2013. febr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 tetro ***** válasza:
100%
Igen, diákonként legalább 2 fillérrel fejenként évente... Meg is kellene köszönni személyesen minden támogatónak nem?
2013. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
Igen, csókolgatva még a lába nyomát is.
2013. febr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 tetro ***** válasza:
100%
Szerintem én több pénzt adok kéregetőknek, mint amennyivel az átlag támogatja a felsőoktatást évente adó formájában... Pedig nem osztogatok szét túl sok pénzt.
2013. febr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk már, apátok idejében az ilyen embereket,(akik most bent verik a mellüket meg vedelik a kannásbort a Bursából) az iskola területére nem engedték be...
2013. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 tetro ***** válasza:
100%
Persze, mert az épp fiatal generáció az mindig lusta, semmirekellő, és rosszabb mint az előző... Néha azt érzem, hogy vannak, akik eleve ötvenévesnek születtek. Vagy megkeseredettnek...
2013. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
0%
Most hiába beszélsz félre, régen kevesebb, de minőségibb emberek jártak főiskolára.
2013. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!