Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azerintetek kik érdemelnék...

Azerintetek kik érdemelnék meg a doktori címet? Nem kapják manapság kicsit sokan meg "jogtalanul"?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 16:54
1 2
 11/14 anonim válasza:

Hat éve nem jött válasz (az infós azóta elvégezhette az orvosit, ha akarta....), de azért írok, mert egy-két komment bicskanyitogató. Először is a bemásolt kommentre reagálnék, tudom, hogy nem a szerző írta, csak be lett másolva, de hátha erre jár egyszer az informatikus, aki megfogalmazta.


Mi az, hogy "akkor javaslom nektek, hogy próbáljatok csak egy pár zh feladatot megoldani lineáris algebrából, vagy differenciálegyenletekből (ne is említsük a matematikai statisztikát, meg a valószínűségszámítást)"? Én meg javaslom neked, hogy csinálj meg 3 szigorlatot + egyéb vizsgákat egy vizsgaidőszak alatt. Anatómia (+embriológia+szövettan, tetemsétával fűszerezve), élettan, biokémia szigorlatok, immunológia, plusz egyéb cuki tölteléktárgyak. Vagy harmadév végén a kórtan, patosz és mikrobi szigorlatok. Vagy negyedév végén a gyógyszertan. Persze ezek számos más vizsga mellett pl 4-ed évben van vagy 10-12 vizsga. Úgy írod az anatómiát, mintha az orvosin az lenne az egyetlen nehéz tantárgy. Nem tudom, miért köpködsz az orvosokra, gyógyszerészekre.... Miért nem mentél orvosira? Ordít a kommentedből, hogy sárga vagy az irigységtől. Majd ha elvégezted az orvosit is, akkor lesz összehasonlítási alapod. Addig azt se tudod, milyen szakra dobálod itt a sarat. (Még annyit, hogy az orvosin valóban 6 év után jár a DR, de elmondanám, hogy az orvos, aki kezel téged NEM 6 évig tanult, mire szakorvos lett. Utána még minimum 5-7 év, mire KEZDŐ szakorvos lesz, ergo 11 évet tanult gimi után. Illetve rengeteg orvos megszerzi a PhD fokozatot is... csak mondom. Nem nyávogni kell meg ujjal mutogatni, hanem megcsinálni, ha annyira vágysz rá!)


Akkor pár szó a doktori címről, mert el vagytok tájolva kicsit. Az orvos a világon MINDENHOL Dr, ez nem egy üres cím, akár tetszik, akár nem. Csak pl az USA-ban a név után jelzik, hogy milyen. Maradjunk a Kovács János példánál. Küldölfön, ha János elvégzi az orvosit, akkor Dr. János Kovács, MD lesz. Ha PhD fokozatot is szerez, akkor Dr. Janos Kovács, MD, PhD. És így tovább DSc, hab. és a társai. PhD=Doctor of Philosophy és MD=Doctor of Medicine, tehát az orvos mindenhol doktor, ahol MD-t kap, benne van, hogy DOCTOR. Amúgy meg nézzetek meg pár amerikai filmet... Az ügyvédek mindenhol Mr-ek, míg az orvost mindenhol Dr XY-nak hívják, tehát ugyan úgy Dr.


A 9-es medikussal (azóta orvossal?) nagyon sok mindenben egyetértek.

2016. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Még valami: 10-es. Az ugye megvan, hogy az orvosok is szerezhetnek PhD fokozatot? :D Rengeteg orvos megcsinálja, csak mondom. Amúgy meg nekem más "böki a csőrömet". Engem az se zavar, hogy a jogászok megkapják, hadd örüljenek. Engem az bosszant, hogy sok jogász úgy érzi, hogy ő jobban megérdemli, mint egy orvos, állatorvos vagy egy fogász. Szóval kicsit fel tudom magam idegesítani, mikor facebookon a személyes profilba már odabiggyeszti, hogy Dr vagy tudok olyat, aki instagramra is kiírta. Pl instagram.com/nagydr

Illetve, ha látok kommentet, vagy csoportokban posztot és valakinek a nevébe bele van nyomorítva, hogy Dr (a FB nem ad ilyen funkciót, csak odanyomorítani lehet), kíváncsiságból rámegyek az adatlapra, és 99%-ban jogászok.

Ha az ügyvédi iroda hivatalos oldala, akkor megértem. Na de profiloldal......

2016. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Bocsánat a sok kommentért, de még valami. Számomra az az ijesztő, mikor egyetemet végzett emberek addig jutnak a gondolkodásban, hogy "én is végeztem egyetemet". Vagy "nekem ennyi meg annyi tétel volt" és "nekem ennyi meg annyi vizsgám volt", ja és az infós kedvéért: "nekem ennyi meg annyi oldalast kell írnom". Szóval hihetetlen, hogy diplomás emberek pl. informatikusok addig már nem jutnak el, hogy egyetem és egyetem között, illetve diploma és diploma között azért nincs egyenlőségjel. Ahogy vizsga és vizsga között sem. Meg szakdolgozat témák között sem. Akinek nem tetszik, hogy valaki pl orvos, jogász stb doktorit kap... El lehet végezni. Az első diploma ingyér' van, a könyvtárban ott van minden könyv szintén ingyér'. Csak tanulni kell és "hozzátok vágják a doktorit". (Azért vicces lenne egy orvos, aki nem doktor... Hogy szólítanátok? Doki, ki nem doki? :D Komolyan... az év vicce.)
2016. jún. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amerikába Juris doctor

Olaszországban is doktor

és még sorolhatnám melyik országokban a jogászok is doktorok nem csak Magyarországon!


Mellesleg mibe is van írva a doktori fokozat/cím használata? Egyetemi szabályzatban vagy kormányrendeletbe?


387/2012. (XII. 19.) Korm. rendelet

a doktori iskolákról, a doktori eljárások rendjéről és a habilitációról


A felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény (Ftv.)



Szerinted ezeket kik hozták? Milyen végzettséggel? Orvosok? Mérnökök? Tanárok? :-)))))


Itt csak annak lehet és addig doktorija amíg a jogászok megengedik!

2018. okt. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!