Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, miszerint...

Mit gondoltok arról, miszerint sokak szerint a zsidók nem éppen szent emberek? (bővebben)

Figyelt kérdés

Mostanában egy két ember ajánlott nekem könyveket.


A könyvek szerint a zsidók alkották a bolsevizmust.A 2. világháború után kínozták a németeket az orosz lágerekben.A 6 millió pedig nem is annyi.Az átlagember pedig azért nem tud ezekről mert a zsidóké a média és a hatalom.


Mit gondoltok ezekről?


Hihetünk ezeknek a könyveknek?

Hogyan lehetséges, hogy egyik csatorna sem számolt be ezekről az írásokról?

Valamint az, hogy 1 tankönyv sem ír ezekről azért van mert a zsidóké a hatalom?


(Kérjek írjátok le őszintén a véleményeiteket, észérveiteket, nagyon szívesen várom azokat is akik már éltek a 2. világháború környékén)


Köszi


2009. okt. 8. 21:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

Nyilvánvalóan volt holokauszt. Talán ez háborít fel a legjobban, hogy emberek képesek ezt is tagadni.


Vannak olyan történészek, akik szerint az adatokat eltúlozták némiképp. Ez persze nem is meglepő, lévén a történelem egyik legsokkolóbb eseményéről van szó.

Aztán vannak olyan történészek is, akik az egész holokausztot kérdőjelezik meg, gázkamrástól. Ezek a figurák a holokausztot egy nagy és komplex zsidó összeesküvés részének tekintik, és feltételezik, hogy gonosz, világuralmi megfontolásokból irtottak ki maguk közül százezreket (ugyanis még a legelvakultabb revizionista sem kételkedik abban, hogy több százezren haltak meg). Az ilyen emberekkel némileg nehéz vitatkozni, mert akármilyen, nekik nem tetsző történelmi adatot vagy beszámolót hiteltelenítenek mintegy varázsütésre, mondván: csak a zsidók találták ki.


A történészek 99%-a nem kételkedik a holokausztban. Történésznek tanulok, tudom, hogy ez így van. Most voltam egy interdiszciplináris konferencián, ahol az Oxford és a Sorbonne, Európa két legnívósabb egyetemének egy-egy professzora is jelen volt. Ők sem kételkednek a holokausztban. Inkább abban kételkednek, hogy fejlődik a világ, és a történelem nem fogja megismételni önmagát, az olyan emberek miatt, akik képesek történelmi tényeket figyelmen kívül hagyni az ideológia miatt, amit követnek.

(vö: Európa kulturált országaiban már tiltják a holokauszt-tagadást...)


Inkább azon lenne érdemes gondolkodni, hogy kinek az érdeke egy ilyen nagy közös ellenség-kép kreálása? Ki jár jól, ha a szidók ellen mindenki a szíve együtt dobban? Mert akik ezzel manipulálnak tudják, hogy kevés dolog köti jobban az embereket, mint a közös ellenség. (Hitler is tudta.) ...


Üdvözlet!

2009. okt. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
38%
A Zsidókat az egyiptomiaktól kezdve folyamatosan üldözik, persze ártatlanul.. Ártatlanul, ühüm...
2009. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%

Ezek a könyvek a baromság kategóriát képezik !


Ha kezedbe kerül egy ilyen könyv azonnal nézd meg, h milyen végzettsége van az illetőnek, valószínűleg nem történész, hanem lelkész, közgazdás, pszichológus stb. (most ezzel nem a lelkészeket, közgazdászokat stb. akarom őket szidni !), tehát nem hiteles a végzettsége alapján.


A múltkor kezembe került egy könyv az intelligens tervezettségről és a a mesterséges intelligenciáról (direkt nem írom le könyv címét) a szerzőnek "Dr." előzte meg a nevét, hihetőnek tűnt elsőre, amíg rá nem jöttem lassan a tartalmat olvasva, hogy a könyv nagyokat ferdít, nem pontos, nem bizonyít és nincs mire építsen. utánanéztem : közgazdász és lelkész diplomája volt, közgazdaságból doktori, tehát semmilyen természettudományi végzettsége nem volt, ami szükséges igazából a témához ... akkor miről beszélünk ? és az a szomorú, hogy tele vannak az ilyen könyvekkel a könyvesboltok polcai.


A zsidós könyvekről csak annyit, hogy én még egy olyan második világháborút megélő embert sem ismerek aki azt mondaná, h nem volt zsidó holokauszt, vagy hogy a "main stream" állításai nem igazak. egy valamit érő történész sem állít mást ! ezt garantálom !

sajnos nagyon divatosak manapság ezek a zsidó összeesküvés elméletek...


Akik pedig hisznek ezekben a dolgokban amiket te írtál az nagyon hajlamos más baromságban is hinni, pl. a magyar nyelv nem finnugor eredetű, nincs evolúció, az ember még sosem járt a Holdon és a felvételek kamuk, a földönkívüliek jártak már a Földön, de az ameriakai titkosszolgálat eltitkolja a részleteket, a Föld lapos és nem gömbölyded ; létezik motor nélküli autó ami a víz energiáját hasznosítja, de nem adják ki mert a zsidóknak veszteséges lenne, mert kezükben van az üzemanyag vállalkozás ; és hasonló értelmetlen baromságok !... amúgy az utolsó az egyik kedvencem ... természetesen azok akik ezeket állítják mind nem értenek a témához és olyan emberekre hivatkoznak akik teljesen elmebetegek és nincsenek elismerve tudományos körökben.


Létezik egy amolyan "main stream" a tudományban (azt amit általánosan elfogadnak)! Ebben és csak ebben lehet hinni, ha már lehet hinni valamiben ! A tudomány egy közösségileg ellenőrzött tudás ! ami téma téged személyesen érdekel, annak utána tudsz nézni, ellenőrizni tudod hitelességét, ki tudod próbálni személyesen (gondolok most egy fizikai kísérletre) erre vannak az egyetemek!


... és még valami : a zsidókat Egyiptomban azért utálták és üldözték, mert nem akartak beolvadni, erőszakosan megtartották hitüket ; később vallási okok miatt a földesurak csicskásai voltak (Európában), az akkori korban semmibe vett munkát kellett végezniük : kereskedést és a pénzügyeket; az idők változtak, már nem a földbirtokosak számítanak jómódúaknak, a zsidóságnak pedig volt kb 500 évük kitanulni a kereskedés szakmáját, naná h értenek is hozzá.

Ez az "aki másnak vermet ás maga esik bele " történelmi példája ...


A ZeitGeist című dokumentumfilmet én is ajánlom neked ! nézd meg és találd meg azokat a pontokat ahol ferdítenek vagy túloznak, majd ezeket tényként kezelik és erre építenek, nagyon ügyesek amúgy, több témájú filmük is van. Majd nézz utána, hogy kik a készítők !

2009. okt. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%

A legtöbb zsidó világösszeesküvéselmélet alapja a Cion bölcseinek jegyzőkönyvei. A cion bölcseinek jegyzőkönyvét a cári titkosrendőrség állította össze egy "Biarritz" című REGÉNYből és egy III. Napóleon elleni politikai pamfletből. Az utóbbiban a III. Napóleon elleni összeesküvést lecserélték a nemzsidók ellenirel, az előbbi regényben pedig zsidó világösszeesküvésről van szó. Tehát egy plagizált regényen alapul a CBJ, ahonnan aztán Henry Ford és más antiszemita klasszikusok a legfőbb elveiket átvették. Az egészben az az érdekes, hogy 80-90 éve tökéletesen ismert tény, hogy a CBJ hamisítvány és fikción alapul, ennek ellenére egyesek hisznek benne, mert hinni akarnak benne és kész.

Az is nevetséges, hogy a zsidóknak döntő lenne a befolyásuk az üzleti életben stb. Valóban jelentős befolyásuk van pl. az USA-ban, de ott a lakosság 2-3 százalékát eleve kiteszik, és ha az ismert hollywoodi figurák között vagy a bankárok körében vannak 5-10 százaléknyian, akkor az, aki csak a zsidókat akarja látni, az csak őket fogja látni. Van antiszemita ismerősöm, aki pl. úgy gondolkodik, hogy minden bankár zsidó és kész, és ha véletlenül egy bankár látványosan nem zsidó, akkor szerinte "megvették a zsidók" vagy "ugyan származásilag nem zsidó, de zsidó lelkű". Szóval aki nem zsidó, az is zsidó. Vagy ezen az oldalon jobbikosoktól számtalan esetben hallom, hogy aki nem jobbikos, az nem magyar, vagyis zsidó vagy cigány. Tehát ők több millió zsidót hallucinálnak ebbe az országba, ahol max. 100 ezer zsidó élhet. Mit lehet kezdeni egy ilyen gondolkodású emberrel? Semmit. Ugyanúgy, ahogy azokkal sem, akik a Földet ma laposnak tartják. Magyarázhatod neked a Föld gömbölyűségének bizonyítékait, ez a legkevésbé sem fogja meghatni őket.

2009. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

10:04 :


Senki nem állítja, hogy nem volt holokauszt(legalábbis azt a könyvet amit én néztem)csak azt, hogy nem 6 milliót öltek meg a zsidókból.


A másik dolog aki nem abban a szakterületen végzett az miért nem érthet más dologhoz is?


Én most informatikusnak tanulok, de ezek szerint nem érthetek profi szinten a kocsikhoz?Vagy mondjuk tanultam 15 évet angolul, de nem lehetek jó benne mert nincs nyelvvizsgám?


A vízzel hajtott kocsi meg miért ne lenne elképzelhető, hogy már rég megvalósult csak direkt nem szabadalmaztatták?

Minden modern országnak hatalmas bevétele van a kőolajból namármost ha elterjedne a vízzel hajtott kocsik akkor képzelheted, hogy mekkora bevételtől esnének el....



Magyarázd meg lécci a gondolataidat, mert nem értem:S

2009. okt. 9. 17:19
 16/26 A kérdező kommentje:

Egy másik kérdés:


Tegyük fel, hogy ezek a könyvek hazugságok.Az összes.


Mi célja van a zsidók lejáratásával az íróknak?

2009. okt. 9. 17:22
 17/26 anonim ***** válasza:
77%

Hát, mint látod, akadnak olvasóik. Ráadásul egyre többen, mert sokan nem kedvelik a zsidókat, vagy a történelmi hagyomány alapján, vagy féltékenységből. Egyesek azt gondolják, hogy zsidózni olyan tradicionális magyar szokás, mint a karikás ostor csattogtatás vagy a kanásztánc. És mivel sok az ilyen ember, hát nekik is kell írni. A többieknek marad Merle-től a Mesterségem a halál, vagy Kertésztől a Sorstalanság, meg a történészek könyvei.


A másik kérdésedre, kérdező: de igen, érthetsz az autókhoz, és beszélhetsz jól angolul, de ne írj akkor arról könyvet, hogy nem létezik a kipufogó, vagy hogy az angolban nincsenek igeidők. A történészek sem fognak operáció rendszert írni, így működik a világ. Na jó, bocsesz, tényleg nem akarok bunkó lenni, de azért a szakemberek véleménye többet nyom a latban, jobban hiszek annak az egyetemi profnak, aki az egész életét tette fel a témára, mint annak a lelkésznek, aki egy nap berágott a zsidókra... Érted?

2009. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
67%

"Tegyük fel, hogy ezek a könyvek hazugságok.Az összes. Mi célja van a zsidók lejáratásával az íróknak?"


Megéri ilyesmit írni, mert az olyanok, mint te, veszik az ilyen könyveket, mint a cukrot.


Érdekesség, hogy Japánban rengeteg antiszemita könyvet adnak el, pedig ott egyetlen zsidó sincs. A japánok egyszerűen izgalmas, egzotikus cuccnak tartják az antiszemitizmust.


De megnézhetünk konkrét eseteket is. A "Biarritz" című regény szerzője egy regényt írt, nem volt a regénnyel politikai célja. A cári titkosrendőrség arra használta aztán fel (egész oldalnyi szövegeket átemelve belőle, ez lett a CJB), hogy elterjessze a közvéleményben, hogy Oroszország problémáit a zsidók okozzák. Oroszország ugyanis nagy bajban volt 1905-ben (nézz utána). Szóval a zsidók felé akarták fordítani a népharagot a cár felől. Fordíthatták volna a lengyelek vagy a finnek ellen is, de ahhoz egyrészt nem volt kéznél jó anyag, másrészt Oroszországnak ezek a népek csak bizonyos területein éltek, nem szórtan, így nem lehetett őket elég jól gyűlölni mindenhol.

2009. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező !

Persze, h valaki érthet olyan dolgokhoz amiből nincs végzettsége .. ez természetes, nem is ezt vitatom ! De ha te most informatikusnak tanulsz és értesz még a kocsikhoz is akkor nem fogsz könyvet írni a méhecskék nemi életéről gondolom. Vagy ha a vízzel meghajtott kocsikról akarsz írni, akkor remélem, hogy tudsz is nekem egy ilyen masinát építeni vagy legalább a megvalósítható tervrajzot a tudósok orra elé tudod nyomni és nem csak írni fogsz róla !

Én személy szerint elvárom, h ha egy ismeretterjesztő könyvet olvasok akkor a szerzőn érezzem h tényleg ért is a témához és nem csak érteni akar hozzá !


Ne én írjam le, h miért nem lehet vízzel meghajtott autót készíteni, te írd hogy hogyan lehet! és azt is hogy miért gondolod h egyáltalán lehet ! Ha tényleg értesz hozzá akkor nyilván tudod, h vizet fogyasztáscsökkentés céljából használnak, de ez nem azt jelenti h pótolja is az üzemanyagot !

Az egész Tesla miatt indult, ő sok olyan dolgot csinált amit nem tudott megmagyarázni vagy felfogni a közvélemény, sok misztikus dolog kezdtek hozzá fűzni! villamosmérnök volt én meg mérnöki pályán mozgok, tudom, h miről van szó ! (bár a vízzel működő kocsi valahogy kimaradt a tananyagból...)


[link]

ezt érdemes végignézned, témába vág !


"Minden modern országnak hatalmas bevétele van a kőolajból namármost ha elterjedne a vízzel hajtott kocsik akkor képzelheted, hogy mekkora bevételtől esnének el.... "

... aham .. arra nem gondoltál, h pl az egyik államnak mekkora előnyt jelentene a másik állammal szemben ? pl egy óceán menti államnak .. majdnem ingyen energia, nem ? nem hinném h bevételtől esnének el, a nyersanyag szükségletük majdnem hogy megszűnne, helyette egy olyan dolgot tudnának felhasználni amiből amúgy is sok van, csak egy tisztító vagy egy preparáló soron kéne átmenjen.



Az ilyen dolgokat életben tartják a köztudatban sajnos, mert akkor tudnak olyan könyveket írni h : "Tiltott találmányok " meg "Rejtett energiák" meg ilyenek ..


Nem akartam kioktató stílusban írni, sajnálom ha így sikerült, de próbálj meg megbízható forrásokat találni ha egy kérdés felmerül, vagy fordulj szakemberhez ! történelem kérdésben kérdezz meg egy történészt ! pl. menj be az eltére és szemtelenül kérdezz meg egy történelem tanárt, vagy szerezd meg az e-mail címét és kérdezz rá.


Én még mindig a "main stream" vonalat, a tudományos körökben általánosan elfogadott irányt javaslom, nem hiába az ami! Ha pedig te ragaszkodsz az álláspontodhoz akkor ne csodálkozz azon, h egyesek .*.*.*. fognak nézni !

2009. okt. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

"Minden modern országnak hatalmas bevétele van a kőolajból namármost ha elterjedne a vízzel hajtott kocsik akkor képzelheted, hogy mekkora bevételtől esnének el.... "


Ha a víz alkalmasabb lenne autó hajtására a benzinnél, akkor az olajcégek már rég profilt váltottak volna és a vízautóipar óriásai lennének.


A tőke nem genyóságból van ott, ahol van, hanem ott van, ahol profitra számít.

2009. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!