Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Felvidék (Szlovákia) déli...

A Felvidék (Szlovákia) déli része miért elmaradott?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy a települések ott lent délen nagyon elmaradottak,fejletlenek.De ahogy haladunk É felé,egyre jobb a helyzet.Hogy ilyen az elmaradottság,ez minek köszönhető,mi az oka neki?

2013. jún. 25. 19:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne elmaradott?


Ha elmaradott akkor azért mert magyarok lakják és a szlovákok nem akarnak magyarokba fejleszteni...

2013. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
13%
nem lakják magyarok... kb 3,4%% a magyar lakossága Szlovákiának
2013. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Második, nem tudom, ezt honnan veszed, a legutóbbi népszámlálás alapján 8,5 % magyar él Szlovákiában. Am az első jól írta.
2013. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Azért,mert az ott élő embereknek más sem mut eszükbe,csak az olyan munkák,mint:hegyelés,szőlő,kapálás,szóval ilyen munkák,napi szinten.Saját maguk rabszolgái.Hazaérnek munkából,és nemhogy kikapcsolódanának,hanem inkább ezzel foglalkoznak,ez mekik a minden.S ezt rossz szemmmel nézem,ez a kommunizmusban volt jellemző,de az ott élő emberekben még mindig benne van ez a tudat.Nagyon "sótlanul"élnek.
2013. jún. 25. 20:14
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Amit írtam az a 2011es népszámlálási adat...
2013. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is azért, mert sok magyar lakik arra. Sajnos, ilyenek a szlovákok. Pedig tudhatnák, hogy régen nem létezett Szlovákia, hanem Magyarország volt az a terület is.


Viszont, azzal semmi baj sincs, hogy szőlészettel, és hasonló munkákkal foglalkoznak. Szerintem nagyon szép dolog a természetközeli, csendes munka, és ősi eredetű is egyúttal.

2013. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szocializmusban épült ki sok rész arrafelé (ahol a régi épületeket megsemmisítették vagy megsemmisültek a világháborúban), tehát tele van lakótelepekkel meg ilyenekkel.... de pl. ha összehasonlítasz egy átlagos magyarországi lakótelepet egy ottanival, az ottani sokkal-sokkal lepukkantabb...

na igen, aztán azóta már nem annyira foglalkoztak a fejlesztéssel :)

2013. jún. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Utolsó-

Köszönöm,látom,nemcsak én látom igy :)

2013. jún. 25. 21:19
 9/24 anonim ***** válasza:
hát én csak a déli részén voltam, csak arról tudok nyilatkozni....
2013. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Na drágám, nem magunkat hajtjuk rabszolgaságba, nyugodj meg. Az a bűnünk, hogy magyarok vagyunk, és nehogy már az állam ide nyomja a pénzt, a színszlovák észak helyet... Másrészt, bár nem vagyok rasszista, de tény, hogy elég sok itt a C típusú állampolgár, azok meg köztudottan nem sokat tesznek az életterük fejlesztéséért.
2013. jún. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!