Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Olvastam már itt olyan kérdést...

Olvastam már itt olyan kérdést hogy melyik politikusról feltalálóról és más történelmi személyről kívánnátok azt hogy bár csak ne született volna meg vagy ne ért volna el odáig hogy megtehesse azt amit megtett. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Az én kérdésem viszont az volna hogy melyik politikus, feltaláló vagy egyéb történelmi személy a kedvencetek? Kiről gondoljátok azt hogy nélküle a világ rosszabb lenne mint most?

#politikus #uralkodó #fetalálók
2013. júl. 10. 00:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Abraham Lincoln , Winston Churchill , Vladimir Putyin , Benjamin Franklin , Neumann János ,Albert Einstein, Charles Darwin , Isaac Newton ! kb. ezek ;)
2013. júl. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Orbán Viktor, Gyurcsány Ferenc, Medgyessy Péter, Antall József, Horn Gyula.
2013. júl. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb válaszoló: Hitlert csak az tudja megítélni, aki élt abban az időben. Nem terjesztenek róla annyi hazugságot.

Ha nem élt volna, akkor jobb lenne a világ.

A kérdésre nehéz válaszolni. Kedvencem nincs, de akinek kár volt megszületni az Hitler, Sztálin, Szálasi, Rákosi.

2013. júl. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok Hitler rajongó,nem értek egyet az ideológiájával,de annyira szörny sem lehetett(Van róla egy film egyes fordításaiban a film címe:Hitler-A sátán felemelkedése)Sátánnak nevezni egy embert akár milyen rosszat is tett embertelenség.Így azok akik ennyire becsmérlik sem jobbak mint ő.Bár Hitler sok szörnyű dolgot tett,szerintem neki nagyon súlyos mentális zavarai voltak,így szerintem ő tényleg hitte hogy azzal hogy bizonyos vallású,fajú stb. emebert megöl jobbat tesz a világnak.Az az állítás pedig nem igaz hogy Hitler nélkl jobb volna a világ.A második világháború időszakában biztos jobb lett volna nélküle,de azóta csak pozitív hatásit tapasztalhatjuk.Amiket persze nem ő alkotott,de nélküle valószínüleg még ma sem lennének.Értem ez alatt a nukleáris fegyvert ami szerintem az emberiség egyik legszebb találmánya,a náci tudósokat akik nélkül nagyon sok betegség ma még gyógyíthatatlan volna,hiszen az ő emerkísérleteik segítették hozzá Amerikát ahhoz hogy odáig jussanak az orvoslásban ahol vagyunk stb...
2013. júl. 10. 13:42
 15/15 Pro Patria ***** válasza:

Nem tudok olyat mondani, akinek megszületése szebbé tette volna a magyarok sorsát - engem elsősorban ez érdekel.


Ugyanis mit mondhatnék? Ha I. Szulejmán nem születik meg, a törökök nem hódoltatják meg Magyarországot? Dehogyisnem... Bár lehet, hogy később. Ha I. Ferdinánd nem születik meg, nem szerzik meg a Habsburgok a magyar trónt? Valószínűleg de.


Ha Kohn Béla nem születik meg, nem lett volna tanácsköztársaság? De. És ugyanilyen véres lett volna.


Nincs egy-egy ember, aki történelmet alkotott, legfeljebb annak tulajdonítjuk. Kohn Béla jobbkeze például Szamuely Tibor volt. És már az akkori bizottságban is ott volt Rákosi. De Rákosi sem ment volna semmire egymagában Farkas, Gerő, Révai nélkül. És őnélküle is ugyanaz lett volna.


Talán Sztálin az, aki nélkül tényleg nem lett volna olyan világot meghatározó terror, mint ővele. Hiszen sem előtte, sem utána nem volt így (bár emberarcú kommunizmus sem létezett, Leninn ugyanúgy véreskezű volt, a táborok is léteztek végig.)


Egyet mondhatnék. Dzsingisz kán, akinek karizmája nélkül valóban nem született volna meg a világot bekebelező Mongol Birodalom - és nem irtotta volna ki többek között Magyarország népességének a felét, szűk egy év alatt, ami később sokmindent befolyásolt.


Viszont ő olyan régen élt történelmi személy, és azóta annyi minden változott, hogy ma már gyakorlatilag semmilyen hatása nincs a világ eseményeire, ezért kétlem, hogy ha nem születik meg, akkor mai életünk másképpen zajlana, alakulna.


Illetve szintén a magyarságra tekintve volt káros még I. István megszületése is, nélküle nem lett volna az a kultúrarombolás - ugyanakkor a kereszténység nélküle is elterjedt volna.


Akik maradandóan kedvező irányba változtatták a magyarság sorsát?

Rákóczi Ferenc, Károlyi Sándor, Széchenyi István, Kossuth Lajos, Deák Ferenc. Több ilyen személyt nem tudnék mondani. (Több ennél az általam tisztelt, vagy a saját korában nagyot alkotó történelmi személy, de kevesek eredménye volt maradandó, és a későbbi korokra is meghatározó.)


Globális szinten Washington, Mandela, Gandhi lehetne az, aki nélkül nem olyan lenne a világ, mint jelenleg.

2013. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!