Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Help! Mi a teendő olyankor ha...

Help! Mi a teendő olyankor ha a szülők arrogánsak a tápkieggel szemben?

Figyelt kérdés

Szóval a sztori az hogy 15 éves koromban már elkezdtem tömegnövelőzni lévén nagyon vékony vagyok/voltam akkor 50 most 60 kg vagyok 178 cm-rel. Aztán szépen betiltották mert olvastak valami épületes hülyeséget hogy impotens leszek kihullik a hajam tele van mérgező BEVIZSGÁLHATATLan és bevizsgálható anyagokkal és hogy amiket bevizsgálnak azokat eltussolják és lefizetik az ellenőröket mert ez a világ egyik legnagyobb biznisze....A cigihez hasonlítják és azt hiszik hogy a fehérje az kox és hogy pufi izomagy leszek tőle.Mintha az olyan könnyen menne főleg az én alkatommal. Szval a lenyeg az hogy ma ismét rákérdeztem mert legutóbb az volt a kikötés hogy 18 éves korom után tönkretehetem magam.Most megváltoztatták miszerint ha ennyi pénzem van akkor beszállhatok a rezsibe de még akkorse engdik csakha elköltözök. És megint megmagyarázták hogy ez mennyire rossz és több millió a hülye ember aki ezt szedi mert vannak benne olyan anyagok amik azt sugallják a tudatalattinak hogy szedj még.De én viszont így nem tudok fejlődni mert otthon szemét fehérje szegény haszontalan kaják vannak pl minden másodikhéten csirke rizzsel. Az a kérdés szval hogy hogy magyaráznátok meg két teljesen nem hozzáértő embernek hogy a fehérje nem kox és hogy nem hülyeség? Oldalakat légyszi ne linkeljetek mert azok mind hülyék szerintük a testépítőktől meg félnek mint a tűztől és/vagy irigyek. Ne legyen félreértés ez nem szokásos tinilázadás hanem felidegesít hogy mindenki hülye és sosincs igazam meg a hozzánemértés eme foka pl:hogy napi egy parizeres kenyérben elég fehérje van egy napra.

17/F



2013. júl. 15. 19:56
1 2
 1/20 Osynho ***** válasza:
100%
A hangsúly azon van, hogy tudatlanok. És mégis okoskodnak. :) Ez sajnos tipikus. Szóval én onnan kezdeném, hogy ha szerintük ennyire káros, akkor erről mutassanak bármilyen tanulmányt, vizsgálatot, statisztikát, bármit. Illetve kérdezz rá, hogy szerintük abban a sok szemét kajában, amit a magyarok 99%-a töm magába, mik vannak?
2013. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
15%
AZ tény hogy tinédzser korban nem egészségesek ezek a szerek mert bár már majdnem felnőtt vagy de azért még valamennyit fejlődik a tested. Szerintem várj még néhány évet és aztán úgyis azt csinálsz majd amit akarsz. :)
2013. júl. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Valóban az olcsó biszbaszokba minden van amit csak el tudsz képzelni, de vannak minőségi kiegészítők, azoktól nem lesz bajod. Csak nem mindig egyértelmű, hogy egy adott termék melyik kategóriába tartozik.
2013. júl. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
Plusz próbálj rendes fehérjedús ételeket enni elvégre elég nagy vagy ahhoz hogy ételt vegyél/készíts magadnak ;)
2013. júl. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Osynho ***** válasza:
75%

"AZ tény hogy tinédzser korban nem egészségesek ezek a szerek"


Amennyiben tény, akkor erről biztos van valami bizonyítékod. Valamint, azt is kifejthetnéd, hogy a tejből kiszűrt fehérje koncentrátum, vagy izolátum miért "szer"? Vagy pl a szőlőcukor miért az?

2013. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
54%
Az ilyen szerekbe valószínű hogy vannak nem természetes szerek is... Egyébként ha minőségi tápkiegel próbálkozol akkor az teljesen jó. Amúgy 18 évesen már nagykorú vagy tehát azt csinálsz amit szeretnél, a szüleid inkább csak tanácsokat adnak. Ha egy orvostól hallanák az igazat akkor szerintem hinnének neked.
2013. júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
próbáld más megközelítésben a dolgot, próbáld meg megértetni velük, hogy azok az ételek amiket otthon esztek azon egészségtelenek és nem jók... keress és dolgozz ki egy olcsó jó tömegnövelő étrendet ami nem étrend-kiegészítőket tartalmaz, 18 éves korod után pedig így is úgyis azt csinálsz amit akarsz, és ezt érdemes minél előbb tisztázni a szülőkkel különben úgy jársz, mint haverom, akinek még 25 évesen is megmondták, hogy mikorra érjen haza hétvégi buliból...
2013. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
27%

Sztem vidd orvosi útra az ügyet. Menjetek be anyukáddal vagy apukáddal a háziorvoshoz. Vigyél egy papírt arról amit szedni akarsz meg milyen anyagokat tartalmaz (mondjuk a dobozát) és mutasd be neki.


Egyébként én nem vagyok olyan tálálékkiegészítő hívő. Az rendben van ha vitaminokról vagy ilyen anyagokról van szó. Szerintem fölösleges olyan szereket szedni, még ha legálisak is, amiktól megnő az ember és nagyobbnak látszik. Nem hallottam ezekről sok jót. Biztos vannak kivételek, de nem ismerem ezeket. Jó tudom, hogy nem csak a tömegnövelésről van szó, hanem erősödésről is. De azon a véleményen vagyok, hogy többet ér egy kisebb, gyorsabb és strapabíróbb izomzat, mint egy olyan kigyúrt, amit javarészt a látványért tartanak karban.


És azt is tudom javasolni, hogy állíts össze étrendet, reklamálj hogyha nem tartják be és nem azt adják neked amit kértél. Állapodjatok meg, hogy nem veszel szereket, de akkor úgy táplálkozol ahogy akarsz.


(Egyébként érdekes ez a protein meg amiket beszélnek róla. Láttam a minap egy előadást, ami inkább állatvédős propagandafilm volt, de sok szempontból elgondolkodtató. A tejről, tojásról és húsokról próbálta lebeszélni az embereket. Ugye ezekről köztudott hogy tartalmaznak prtoteint, de lehet az emberi szervezetnek mégsincs annyi proteinre szüksége, mint amennyit hírdetnek. Például nincs olyan betegség, hogy proteinhiány. És ott vannak a növényevő állatok, mint az elefánt. Csak növényeket eszik, mégis bazi erős izomzata van. A húsevő állatok meg általában rövid távon tudnak néha gyorsabbak lenni. De nem akarom bírálni a proteinszedőket)


Üdv

:)

2013. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

van ilyen videója bunnynak,amiben direkt a szülőknek elmagyarázza,hogy mi a különbség a tápkieg és a szteroid között,de szerintem az ilyen nem túl figyelmes szülők nem fognak veled leülni 5 percre sem,hogy végignézzék a dolgot.

amúgy meg ha kéthetente tudsz enni csirkét,vagy rendes húst,akkor inkább azt kellene megoldanod és kaját,húst vegyél,ne tápkieget.

2013. júl. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem azt hogy nem tudok húst enni csak kéthetente hanem hogy inkább disznóhús az ebéd de azse a jobbik fajta. Ám igaza van az egyik válaszolónak hogy nem fogak leülni velem 5 percre sem nemhogy orvoshoz bejöjjenek...A magamnak kaja vásárlás az meg még neccesebb mert azt még külön megszólják. Amugy köszönöm ment a zöld kéz mindenkinek
2013. júl. 15. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!