Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Áruló vagyok ha az "egység"-be...

Áruló vagyok ha az "egység"-ben hiszek?

Figyelt kérdés
Nem hiszek a nemzetszocializmusban.Ugyanakkor szerintem Magyarország egyik (ha nem a legnagyobb) hibájának tartom hogy belépett a Varsói szerződésbe. Tehát a kommunizmusban sem hiszek. Zsidó sem vagyok és tudtommal nincsenek izraelita őseim sem.Hiszek viszont abban hogyha a világ egy nyelven beszélne,talán nem lenne ennyi konfliktus. Ez a folyamat talán el is kezdődött... Hiszen már az angol nyelv dominál szinte mindenhol. Lehet hogy ez az a közös nyelv. Ez a jövő. Orbán Viktorban is hiszek de a Fideszben már nem. Az idealistákban hiszek mint ő de az elnyomást megvetem.Ha nem lennének határok akkor eggyel kevesebb ok lenne a gyűlölködésre. Most biztos sok gyalázó választ kapok de nem számít.

2013. szept. 24. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
jó, elmondtad, a nézőpontod, de mi az amit nem tudsz, vagy nem értesz pontosan?
2013. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, de mi a kérdés? Mégis mit vársz, ki fog emiatt árulónak nevezni vagy éppen vállon veregetni? Mindig vannak egységek és körök még a hangyák társadalmán belül is, és mennyi hangyafaj van!
2013. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
idealista vagy. sokan idealisták elméletben, és realisták gyakorlatban.
2013. szept. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Mivel valójában nem is volt kérdés, ezért foglalkozok a leírással.


Magyarország nem lépett be a Varsói szerződésbe, nem volt választási pozícióban, megszállt ország volt bábkormánnyal.


A közös nyelv önmagában nem csökkenti a konfliktusokat. Ahhoz összetartozástudat kell. Ennek csak szükséges, de nem elégséges feltétele a közös nyelv.


Orbán Viktor egyenlő a Fidesszel. Ez talán az egyezlen párt ma az országban, amiről ez elmondható.

2013. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Egység vagy ha az áruloban hiszel!
2013. szept. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem szimplán csak Gyakorikérdések függő vagy. Ki szerettél volna írni egy kérdést ami nem tűnik túl szokványosnak csak foglalkozzanak a dologgal egy kicsit. Ez az én véleményem pszichikai szempontból. Ha valakit nagyon foglalkoztat egy kérdés az vagy nem itt teszi fel vagy nem ilyet. Ez amolyan ál-kérdés.
2013. szept. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszen már az angol nyelv dominál szinte mindenhol."

Rosszul hiszed. A világ jelentős része nem beszél angolul, sőt egyre kevesebben használják az angolt. Az angol lingua francia szerepe csak annak köszönhető, hogy a világ gazdasági és politikai vezető hatalma az elmúlt egy évszázadban angol nyelvű volt (előbb Nagy-Britannia, majd az USA).

Így volt ez a franciával is a XVII-XIX. században, vagy a Római Birodalom idején a latinnal.

De ezek csak civilizációk és nációk (de ez utóbbi már egyáltalán nem egyértelmű, főleg Ázsiában) közötti komunikációkban használatos nyelvek. Nem jelenti azt, hogy az anyanyelvvé válna, vagy az adott ország domináns nyelvévé.

2013. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában ettől nem vagy áruló, csak naiv. Viszont ha aktívan teszel is ezért, támogatod a multicégeket, keresztbe teszel a magyar érdekeknek, megpróbálod meghiúsítani a függetlenedést, akkor sokak szemében árulóvá válsz, mert feladod a környezeted védelmét annak érdekében, hogy majd a nagy egységben hátha neked jobb lesz.


A te szempontodból gondolom a varsói szerződés ellenzése csak árnyalja, komplexebbé teszi a világképed, az én szempontomból viszont csak ellentmondásossá. (Orbánról nem is beszélve, azt a részt kifejthetnéd)


A közös nyelv pedig egy kényelmi szempont, és ez nem csak a jövő, hanem a jelen. Viszont semmi köze az egységhez. Oké, hogy kommunikálsz a világgal, együtt működsz, és együtt érzel velük, segíteni próbálsz minden emberen, de ettől még nem kellene feladnod a környezeted védelmét, függetlenségét. Szerinted ha milliárdok sorsát rábízod egy, a föld másik oldalán élő emberre, vagy embercsoportra, akkor abból jó fog kisülni, és egyenlőség lesz, és boldogság. De a világ nem ilyen.

2013. szept. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

ha csak angolul beszélne mindenki, akkor is pont annyi háború lenne, mint volt!

álomvilágban élsz? az ír is angolul beszél és mégis legszívesebben kiírtaná az angolokat, mert sok éven át elnyomták őket!

2013. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Te egy tál leves vagy.
2013. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!