Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják a magyarok...

Miért utálják a magyarok azokat a magyarokat akik kimennek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Üdv! Tisztelet a kivételnek! Még tanulok de majd ki szeretnék menni külföldre dolgozni (pár évre). A családom és az ismeröseim nagy része nagyon ellenséges azokkal akik kimennek dolgozni. Jönnek a dumáikkal, hogy "ott sincs kolbászból a kerítés" meg "aki itt nem talál munkát az kint se" stb. Miért ellenségesek azokkal akik kimennek dolgozni (érthetö okokból)?

2014. jan. 3. 20:43
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Tudod sok kicsi sokra megy alapon megy ez.... bár igazából gondoljon mindenki amit akar, jelenleg ez tökéletesen megfelel.
2014. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem az én vélekedésem, de szerintem azt gondolják, hogy:


Azért mert úgy vannak vele, ha itthon tanultál a magyar adófizetők pénzéből, akkor maradj is itt, és itt kamatoztasd a tudásod!


Szerintem így gondolják, és ebben sok igazság is van, bár nem általánosítanék!

2014. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

#32


"....és itt kamatoztasd a tudásod!"


kicsit megtudnad magyarazni, hogy van ez.

2014. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy értendő, hogy ha valaki a magyar adófizetők pénzéből itthon tanulhat, akkor ő ne menjen ki, és ne ott fizessen adót, ne ott költsön, hanem itthon, a magyar gazdaságba fordítsa vissza a pénzt, azt (minimum), amit az oktatásrendszerrel belül, rájuk költöttek.


Tehát: Pista itthon tanul, az adófizetők pénzéből, majd kimegy Németországba, ahol dolgozik, adót fizet, költekezik, vesz ezt, azt, és a német államot gazdagítja. Ez helyes? Szerintem nem!


Szerintem így értik, és ebben sok igazság van.

2014. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
73%
Ha normális fizetések lennének itthon is akkor nem lenne gond, amig ez nincs addig ez van...
2014. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

csak azt nem értem, hogy miért jönnek ezzel az idióta szöveggel, hogy az adófizetők pénzéből tanul valaki.


1. A legtöbb ember nem is fizet adót, mert nincs miből


2. Mindenki adójából minimális pénz megy el pl. az adott szak oktatására


3. Ha van egy szakmunkás asztalos végzettsége valakinek, miért jobb az ha otthon ül munkanélkül és várja a segélyt?


4. De az sem jobb ha fillérekért dolgozik egy vállalkozónál aki tényleg elcsalja az adót.


5. Már nagyon kevés az állami támogatás, szinte mindenki fizetős szakon van. Ahol én tanultam 1 állami támogatott volt, mert erre volt keret.

2014. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember nem fizet adót??? LOL!......
2014. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

"A legtöbb ember nem fizet adót???"


aki szidja a másikat főként munkanélküli vagy segélyekből élő

2014. jan. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!