Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon még mindig...

Magyarországon még mindig ciki énekelni a himnuszt iskolai ünnepségeken?

Figyelt kérdés

Amikor én jártam gimnáziumba, akkor nem nagyon énekelték a diákok.

Hozzáteszem, hogy MSZP-SZDSZ kormány volt, szerintem nekik köszönhető, hogy ciki lett.

Mert az MSZP-SZDSZ ideológiája a liberalizmus, internacionalizmus, kozmopolitizmus volt, illetve még mindig az.

Közvetlen módon nem, de közvetett módon cikivé tették a himnusz éneklését.


Ma is ugyanez a helyzet vagy javult valamit?



2014. jan. 11. 18:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy egyedi eset, amit leírsz. A legtöbb helyen soha nem volt ciki.
2014. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
Amikor én jártam gimnáziumba, akkor is MSZP-SZDSZ kormány volt, liberális környéken laktunk és jártam gimibe, és mégsem volt ciki. Én is liberális, internacionalista eszméket vallok, és én is énekeltem a Himnuszt. Illetve éneklem ma is ünnepségeken. Szóval szerintem vagy 1) nem volt ciki, csak te érezted úgy 2) valami nagyon elborult helyre jártál gimnáziumba.
2014. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

Te ugye még abban is a mocskos liberálisok kezét látod, ha a hűtődben megromlik a tej?


Ezt csak te hallucinálod, nem ciki, max. unják a fejüket a diákok az ünnepségeken.

2014. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hát ez tényleg nagyon elborult iskola volt.


A színvonalat tekintve közepes, tehát nem elitiskola , de nem is olyan hely ahova bárkit felvesznek és nincs követelmény.


Az igazgató is ilyen liberális micsoda volt.Volt amikor tolerancia napot is tartottak.

A fejemet fogtam sokszor.

2014. jan. 11. 18:27
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Az én időben még a szovjet himnuszt is el kellett énekelni, na az ciki volt. De megmagyarázták, mint ma, hogy mit kell szeretni.
2014. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Még a rendszerváltás előtt is Himnusszal kezdték az ünnepségeket. A rendszerváltás az itteni iskolában az ünnepség elején a Himnuszt, a végén a Szózatot éneklik.
2014. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem te vagy elborult de nagyon...
2014. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk pont fidesz óta ciki vagy nem énekel senki himnuszt. Fura de így van.
2014. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%

Először is a Himnuszt nagybetűvel írjuk, te szupermagyar. Bezzeg ha nem kéne, akkor az egész szót azzal írnád.


Amúgy meg azért ciki, mert Magyarországra nem lehetünk büszkék. Ez már 2002 előtt is így volt, nálunk azelőtt sem énekelte senki az iskolában, max. tátogott, mert nem akarta, hogy a tanár belékössön az ünnepség után.


Különben is egy eléggé elcseszett mű. Egy siratóének, amire nincs igénye az embereknek. Ha ez kell, akkor inkább elmegyek egy temetésre.

2014. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

Ja és még annyit, hogy jöhetsz azzal, hogy az emberek mocskos komcsilibsik, de annak is megvan az oka, hogy azok.


Ha Magyarország tényleg olyan szipcsiszupcsi hely lenne, ahogy a Fityiszed lefesti, akkor az emberek nem néznék le és nem akarnák megtagadni.


Én például, amióta élek, látom, hogy hazugságra épül az egész magyar társadalom. Orbánnak abban nagyon igaza van, hogy félázsiai mentalitású az egész hóbelevanc, ha másban nincs is. Semmiféle tartás nincsen bennük.

2014. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!