Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon még mindig...

Magyarországon még mindig ciki énekelni a himnuszt iskolai ünnepségeken?

Figyelt kérdés

Amikor én jártam gimnáziumba, akkor nem nagyon énekelték a diákok.

Hozzáteszem, hogy MSZP-SZDSZ kormány volt, szerintem nekik köszönhető, hogy ciki lett.

Mert az MSZP-SZDSZ ideológiája a liberalizmus, internacionalizmus, kozmopolitizmus volt, illetve még mindig az.

Közvetlen módon nem, de közvetett módon cikivé tették a himnusz éneklését.


Ma is ugyanez a helyzet vagy javult valamit?



2014. jan. 11. 18:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%

"El lehet menni, itt lehet bennünket hagyni!"


Ismerős amit a főnököd mondott?

2014. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%

# 12:


Tudod is mikor és hol, minek kapcsán és kinek mondta ezt Gyurcsány Ferenc?

2014. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
38%

"# 12:


Tudod is mikor és hol, minek kapcsán és kinek mondta ezt Gyurcsány Ferenc?"


Rohadtul unalmas már, hogy az isten tudja hányadik regisztrációddal mindig ezzel jössz. :)


Ha ilyen "sz.r" az ország minek szenvedtek itt, minthogy elmennétek?

2014. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%

# 14:


Az a kérdés, hogy ha nem tudod mi kapcsán mondta, akkor miért hozod fel példaként, és magyarázol bele esetlegesen más tartalmat?

2014. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

"# 14:


Az a kérdés, hogy ha nem tudod mi kapcsán mondta, akkor miért hozod fel példaként, és magyarázol bele esetlegesen más tartalmat?"


Majd én eldöntöm mit magyarázok bele és mit nem továris!

Amúgy én pl. azért idéztem be mert a haverodnak egy himnusszal kapcsolatban is egyébre nem futotta a "félázsiázásnál".


De hát mit is várjon az ember tőletek. :)


(Ha meg a kedvenceitekről mondanak valamit ti hőbörögtök a leghangosabban.)

2014. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a himnuszra kell konkrétan kihegyezni a dolgot hanem a gagyi és feltupírozott iskolai ünnepségekre:én egyházi suliba jártam ált isk felső tagozatban és az évnyitók évzárók jellegzetességei:templomba tartják de állva sem fér be rendesen mindenki, levegő nuku de mindegy mert annyira össze vagyunk zsúfolva hogy aki elveszti az eszméletét el sem tudd esni mert a "heringfelállás" ebben meggátolja...az iskola mottója"minél tovább tart annál jobb az ünnepség"(fel kellett volna őket világosítani hogy ez nem sex). beszél az igazgató 1 órát a helyettes szintén 1 órát valamilyen atya megint egy órát..a beszédek közt rögtönözve -mint holmi reklámot a kereskedelmi tévében- himnuszt szózatot énekeltetnek...hát nyilván hogy hiányzik a lelkesedés....


alsó tagozatban állami suliba jártam de az sem volt jobb:kint rossz idő volt március közepén szal a 48 as ünnepséget a büdös,izzadságszagú tornateremben tartották.azaz a tornaterem fele a szavalóké volt meg a színdarabosoké akik műsort adtak,másik fele meg az összes többi diáké ..a műsorból persze semmit se látott a diákok zöme mert csak úgy fért be mindenki a tornaterem felébe hogy KÖZVETLEN egymás mögött álltunk libasorban, és mivel csak max 1-2 centivel volt egyikünk nagyobb a sorrendben a másikunknál így csak az elől állók látták a műsort a többi diák a társa haját bámulta és a tarkóját szagolta.....aki fészkelődött mert kényelmetlen volt neki a "homokosok a gőzfürdőben"féle imitáció azt utólag leszidták pl engem

2014. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem még most is ciki ! Volt,hogy osztálytársamat leköpték mert énekelte a himnuszt (Magyarországon) !
2014. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az iskolai ünnepség maga a ciki rendszerint. (Meg tömeg előtt énekelni. :D )Semmi köze az SZDSZ-hez, ez rendszereken átívelő dolog.
2014. jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
21%

Micsoda ünnepségek voltak a '80 - as években! November 7. - e. Napokig próbáltuk, ahol általánosba jártam ott különösen komcsi vezetőség volt. Úttörő ing, kék gatya, kék/piros nyakkendő. Felcsendült a "Párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke" c. örökbecsű dal, szerintem az '50 - es években vehették fel lemezre, úgy recsegett. Aztán be kellett vonulni, bal, bal, bal - jobb, bal - mint a katonáknál. Magasság szerinti sorban álltunk, nem volt vége - hossza az ünnepségnek, tisztelgés, akkor valami örsvezető, őrvezető vagy mi elkiáltotta magát: A dolgozó népért, a hazáért előre! Erre a válasz egy dörgő: Rendületlenül! Közben tisztelegni kellett, behozták a zászlót. José Marti úttörőcsapat volt a nevünk, a tag valami kubai komcsi volt, a Havanna - lakótelep, ahol laktunk abban az időben jó kapcsolatot ápolt Castroékkal.

Utána ruszki himnusz (előzőleg kiosztották a szöveget, énekórán gyakoroltuk is) magyar himnusz. Beszédek, előadás, kitüntetések stb. Többen elájultak, nem bírták a kisebbek kivárni a végét. Mikor már nagyobbacska voltam, 11 - 12 éves már el sem mentem, ellógtam a hülye ünnepeikről.

Ma biztos nagy européer egyik - másik a tanerő, aki akkor "Lenin, a hős ki csak népéért él" - re menetelt.

2014. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem sose volt ciki
2014. jan. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!