Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon mikor lesz a NAV a...

Vajon mikor lesz a NAV a magyarokért, magyar vállalkozókért és nem az ázsiaiakért?

Figyelt kérdés

Elmondanék egy kis helyzet jelentést a mai világunkból ami feldühített.


Na most azt senkinek sem kell bemutatni gondolom hogy az Nav kitapossa a magyar vállalkozók lelkét is, és ha a mindenféle ilyen adó ami megfolytja a hazai vállalkozókat nem lenne elég, még a Nav is folyamatosan tizedeli azokat akik valahogy vagy így vagy úgy de még talpon tudnak maradni, mert azt gondolják csak valami feketézésből tudhat megélni az a vállalkozó ha 2013ban még nem ment csődbe, szálljunk is rá. Ha esetleg nem találnának semmit majd olyanokba kötnek bele hogy miért nincs a virágkötőnek HACCP-s mosogatója a bódéjában vagy valami egyéb abszurd. Én azt látom hogy egyszerűen nem akarják hagyni hogy itt kialakuljon egy gazdagabb vállalkozói\középosztályi réteg.

Nyílt titok hogy a kiemelt adózók feketéznek, ők a legnagyobb adó elkerülők nem a kis ember.


De nálam igazából az verte ki a biztosítékot hogy vannak Navon kívüliek, akiket valami ismeretlen titkos módon szándékosan hagy adót csalni a Nav.

Itt az ázsiaiakra gondolok, gondolom senkinek sem kell őket bemutatnom.


Nem tudom mi történt de végre a földig dózerolták az egyik bódépiacukat (egy régi vágyam vált valóra), csak a kerítés maradt még meg.

Erre a kínaiak ugyan úgy ott álldogálnak a semmi közepén 2,3an és olykor olykor elkapnak valamit az egyik bokorból és átadják a járókelőknek. Mondom sem kell az egész környék úszott a szeméttől amit ezek dobáltak el az évek folyamán (éveken keresztül ez ment,megy!).

Erre én feltenném a kérdést:

-Van-e ezeknek, vízumok, személyi igazolványuk, adókártyájuk, bejelentett lakcímük (nem 50en egy garzonra beírva), bejelentett munkahelyük, tb-jük fizetve van-e?

Majd ezek után meg kérdezném a tevékenységükre vonatkozóan:

-Miért árul csempészett cigit (adóelkerülés + csempészés), van-e egyáltalán valami munkahelye vagy csak a dílerkedésből él életvitel szerűen?


Ilyenkor hol van a Nav mindent látó, ellenőrző, büntető szeme? Ezek minden nap kint vannak, ellenben vámosokat csak egyszer egy évben látni akkor is balfékek, a kínaiak látványosan mindenki előtt dugdossák a cigit meg jeleznek egymásnak ha jön a vámos kocsi, egy kabaré az egész.

Hol van ilyenkor egy Navos hogy milliókra büntesse őket, vagy éppen elvegyék tőlük a vízumot és zavarják vissza őket Kínába bűnözni?

Aztán este beszáll a koszos kis susogósával ötöd magával a bömösbe, mercibe(!) és mennek "haza" mint aki jól végezte dolgát, hogy ma is keményen megdolgozott a nemzetért meg a közteherviselésért ...

Ezek X éve ott vannak, senki sem foglalkozik velük max akkor van egy kis riadalom amikor jön egy látszat vámos autó, vagy a cigány gyerek megpróbálja kiszedni a cigit a bokorból amíg a kínai elmegy kajáért (amit majd szétdobál, a szél meg majd elfújja).


Ezek után bementem egy háztartási boltba ahol sajnos már csak a pénztárnál vettem észre hogy egy leharcolt 50es kínai nő az eladó, mert csak az árufeltöltők voltak magyarok. Harmadjára kellett megkérdeznem hogy mennyi az annyi (hiába számoltam már ki előre), már biztos több 10 éve itt élhet, de annyit nem tudott ki makogni magyarul hogy 900 valamennyi mert nem értettem mit mond.

Pénztárgép nem volt( egy magyar vállalkozónak ha nincsen ilyen új gépe zárhat befele a francba vagy milliós bírság), csak magától kerekített mindennek egy összeget, ebből lett az ezer, amit könnyen kitudott mondani, mert ahogy én számoltam olyan 950 körül kellett volna fizetni de mivel az egyik árun nem volt semmilyen árcímke így azt saccolt rá amit akart, lehet hogy ennyibe került nem tudom, de lehet csak a könnyed érthetőség érdekében kerekített egy ezresre (egy magyar itt kapná meg az első 100e bírságot), még egy rohadt számológépe sem volt hogy legalább azt mutatná felém.

Majd vártam hogy akkor majd megkapom ügye a számlát amin majd meg tudom mi mennyibe került... Hát igen kis naiv jómagam, hiába illegettem magam, ő először bambám nézett rám, majd elkezdett maga előtt matatni valamit.

Számlát ügye nem kaptam (egy magyarra itt adnák ki a milliós bírságot, vagy csukatnák be az üzletét).


Ezek után átmentem egy olyan boltba ahol tudtam hogy magyar a tulaj.

Érdekes módon ott csak olyan termékeket találtam amiken rajta volt magyarul a forgalmazó, anyagminőség, ellenben a kínaival ahol csak odavolt rakva, aztán hogy az tál most miből van, honnan van, az nem derült ki, nem is vettem meg.

Jól is tettem mert ugyan azt a magyar gyártmány műanyag tálat a kínai 3x drágábban árulta 200 méterrel ettől a bolttól.... Ironikus nem?

És érdekes módon itt még a 100 forintos tálra is kaptam blokkot !

Muszáj is nekik, mert amit lehet a kínainak, azt nem lehet ám a magyarnak, a magyar mehet a levesbe ha valami nem tetszik, a kínai meg azt csinál amit akar.


Kérdem én, ez miért van hagyva a politikusok részéről?

Ha a Nav őket is keményen szétszívatná, talán nem utálnám őket ennyire mint most.

Ehelyett ők mint holmi távoli idegenek megjelennek itt, a nyelvet sem beszélik, az egész életvitelük a fekete gazdaságon alapul, a Nav meg pont rájuk akin lehet fogást találni, feléjük se néz !

De kérdem én MIÉRT?

Az éttermeiket én be is tiltanám, azt az egészségtelen szemetet ami kitudja miből van, csak azért árulják hogy legyen egy helyük pénzt mosni, de számlát ott sem szoktam kapni. Se Köjál, se Nav, se minőség, se semmi.

A sok hülye meg eszi a szemetet, azt ha tudnák hogy milyen a kínai higiénia, egyből nem mennének többet.

De a legroszabb hogy hiába szólok a kolegámnak hogy ne egye, csak eszi tovább mert az hiszi olcsó, pedig azok is azt csinálják hogy az ezerszer szétégetett olajban a vastag panírba belecsempésznek egy kis valami kitudja milyen húst. Mert ha a Nav nem ellenőrzi őket, akkor a Köjál sem fogja. Az hogy nekik nincs HACCP-s mosogatójuk, újfajta pénztárgépük, az kit érdekel csak a magyarnak legyen mindene de leginkább pénze a büntetésre, meg ideje az állandó ellenőrzésekre...


Azért írtam már ezt le, mert elegem van abból hogy a vállalkozók sorra zárnak be mert Európa legnagyobb sarcát fizetik, ellenben majd a legkevesebb fizetést is kapják, amit majd elkölthetnek a legmagasabb árú élelmiszerekre meg rezsi árakra...

A kínai ennek dacára meg azt csinál amit nem szégyell.

Ha csak rájuk is ugyan azok a szabályok vonatkoznának mint bárki másra, visszahúzna francba mert nem bírnák a versenyt, mert úgy nagyon könnyű hogy rájuk könnyített vagy leginkább semmilyen szabályok vonatkoznak.

De MIÉRT?

Voltam kint az osztrákoknál, ott nincs ez a sok idegen mint nálunk, ott ezek nincsenek megtűrve, se a törökök, kínaiak, indiaiak, cigányok, még a magyarokat se nagyon szeretik. Érdekes az náluk valahogy működik ez a nemzeti alapon szerveződő gazdaság, és lám hogy élnek, tudom azok se ártatlanok, de azért akkor is.


És akkor olyanokról már ne is beszéljünk hogy állítólag szerv kereskednek is, szóval mindenki vigyázzon a próbafülkékkel.



2014. jan. 30. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
93%
Sokat agyaltál ezen a butaságon ugye?
2014. jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Egyetlen esetből általános érvényű "igazságokat" levonni: bullshit-alert! Majd ha legalább párezer esetre kiterjedő, összehasonlítható mintád van, szólj.


2. Minden hivatal eléggé kemény kézzel bánik a kínaiakkal, nem csak a NAV, de BÁH is.


3. Az éttermeket rendszeresen ellenőrzik...


4. "Van-e ezeknek, vízumok, személyi igazolványuk, adókártyájuk, bejelentett lakcímük (nem 50en egy garzonra beírva), bejelentett munkahelyük, tb-jük fizetve van-e? "


Igen, van, ez mind a tart- kártya feltétele. Ha egyik is hiányzik, kiutasítják őket.


5. "Miért árul csempészett cigit (adóelkerülés + csempészés), van-e egyáltalán valami munkahelye vagy csak a dílerkedésből él életvitel szerűen? "


A legtöbben éttermekben és ruhaboltokban dolgoznak.

2014. jan. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!