Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mért van annyi diplomás...

Mért van annyi diplomás munkanélküli?

Figyelt kérdés
Mért nem tanulnak többen esetleg orvosnak tuti lenne munkájuk?
2009. dec. 7. 22:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
10:25 - Én nem azért tanultam informatikát, mert ez volt a divatszakma, hanem azért, mert az informatikának egy speciális ága érdekelt, ami abban az évben azon a főiskolán indult, a főiskolát a szüleim akarták, hogy legyen diplomám, én meg nem tudtam, hogy jobb képzést kaptam volna egy szakképzésen, de ha akkor tudtam volna, nem mentem volna főiskolára. Szóval ne gondold, hogy mindenki, aki informatikát tanul, divatból tanulja. Engem ez tényleg érdekel, mert én tényleg szeretnék ezzel foglalkozni, ezzel a speciális ágával, ami gyerekkorom óta mozgatja a fantáziámat. Szóval jó irányban indultam el, csak nem jó szinten és nem a megfelelő iskolában, nem kell ehhez mindenképpen diploma. Csak úgy vagyok vele, ha már belekezdtem, a vége előtt - akkor jöttem rá - már nem adom fel, és megpróbálom, vagy sikerül, vagy nem, hiszen a szakképzést úgyis meglépem.
2009. dec. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
73%

"Nevetséges elgondolás, hogy valaki 14 éves korában válasszon pályát, amikor a valóság az, hogy felnőtt korban is egyre gyakoribbak a pályamódosítások."


egyrászt, ha választ, akkor legalább lesz egy szakmája, nem pedig 18 évesen univerzális sülthülyeként néz szembe azzal, hogy fogalma sincsen mihez kezdjen.

másrészt ha van egy szakmája, azzal még mindíg mehet továbbtanulni, gimnáziumi érettségivel meg lassan semmit sem lehet kezdeni, mert mindenkinek van...

2009. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
43%

"egyrászt, ha választ, akkor legalább lesz egy szakmája, nem pedig 18 évesen univerzális sülthülyeként néz szembe azzal, hogy fogalma sincsen mihez kezdjen."


Ez elméletben nagyon jól hangzik, a valóság pedig az, hogy aki gimnáziumba járt, vagyis a te szavaddal "univerzális sülthülye", az többre viszi, mint aki "jó kis szakmát kapott a kezébe". Lehet, hogy nem logikus, de aki érettségizett vagy egyetemet végzett, átlagosan sokkal többet keres, mint egy szakmunkás.

2009. dec. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%

"Szóval ne gondold, hogy mindenki, aki informatikát tanul, divatból tanulja."


Nem gondolom. Már csak azt nem értem, hogy vetted ki a mondandómból pontosan az ellenkezőjét. Éppen azt mondtam, hogy nem azért kell x szakot kiválasztani, mert épp elterjedt róla, hogy jujamunkaerőpiaconazdejó (így keletkezett annyi jogász és közgazdász a 90-es évek végén, hogy évekig tartott, amíg mind állást találtak), hanem valamit meg kell tanulni, érteni kell hozzá, és akkor előbb-utóbb el lehet vele helyezkedni.

2009. dec. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Az orvos szak nagyon nehéz, utána még külön rezidensképzésre kell járni, aztán még szakorvosnak tanulni. Hiába vagy 6 év után doktor, még további 3 éves szakorvosi tanulmányokat kell végezned. Ráadásul emberéletek vannak a kezedben, ami nagy felelősség.

Pályaválasztáskor szóba került az orvosi, de nem éreztem magam elég erősnek, hogy ekkora felelősséget vállaljak, és féltem, ha elrontom a dolgokat, akkor a betegem életre szóló károsodást szenvedne.


Ehelyett matematikus lettem, de gondolkodom azon, hogy a programozói szakot is elvégzem, mert nem tudok programozni, így nehéz matematikusként elhelyezkedni.


Továbbá kevesen mennek a különféle természettudományos szakokra, mert nem az a fő érdeklődési irány. Népszerűtlenek a reál tárgyak, kevesen akarnak rájuk szakosodni.

2009. dec. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
37%

"Lehet, hogy nem logikus, de aki érettségizett vagy egyetemet végzett, átlagosan sokkal többet keres, mint egy szakmunkás."


papíron ;)

2009. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%
18:53 - Igen, sajnos csak papíron. :-) Tele vannak az áruházláncok és a gyorséttermek meg a telemarketinges és üzletkötő munkahelyek diplomás pályakezdőkkel.
2009. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
62%

"Lehet, hogy nem logikus, de aki érettségizett vagy egyetemet végzett, átlagosan sokkal többet keres, mint egy szakmunkás."


Szerintem tuti hogy hűtőszerelő biztosabban talál melót mint egy diplomás szociálpedagogus és többet is keres.

2009. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
10%
Én, ha kevesebbet is fogok keresni, mint egy kőműves, akkor sem mennék el annak, mert egyszerűen nem érezném, hogy értelmiségi vagyok. Sznob vagyok tudom, de nekem nem a fizetés számít első sorban, hanem az, hogy elégedett legyek magammal.
2009. dec. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
35%
A szakmunkás többet keres - az első évben. Csakhogy nem fogják soha előléptetni, és nem fog soha jobb munkát találni. Az, hogy pályakezdő diplomások előfordulnak rossz állásokban, nem jelenti azt, hogy életük végéig ilyen állásokban maradnak és nem próbálnak később más helyet találni (és találnak is, mert a szakmai gyakorlat megszerzésével javulnak az esélyeik). Ezzel szemben egy kőműves 5 év múlva is kőműves lesz. Emellett a szervezete jobban elhasználódik a munkában, mint annak, aki szellemi munkát végez. Ha szakmunkásnak lenni akkora buli lenne, akkor nem lenne súlyos szakmunkáshiány. De áltathatjátok csak magatokat nyugodtan.
2009. dec. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!